Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej szerokości opony do 8,5J 19" ET35


OGr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi 8,5J 19" ET35 na których są opony 235/35/19. Ponoc na tylnej osi nic nie powinno ocierać, lecz z przednią ponoć będzie problem. Jaką oponę więc zakupić do takeigo felg ? Dodam że za niedługo na auto wlatuje gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wczesniej przy glebie do jakiej kazdy dąży będzie jadło błotniki

18"/8,5" et35 + 235/40 trze z przodu błotniki

18"/8,5" et35 + 225/40 trze z przodu błotniki

Z tyłu będzie ok

Oczywiscie wszystko zalezy ile ten gwint skręcisz, ale nawet jeśli nie bedzie to masakryczna gleba to tak czy tak na zakrętach bedzie łapało

fota armiego ze zlotu, przy takim skręceniu gwintu nie mógł praktycznie skręcać na równym asfalcie, po podklepaniu błotników jezdzi normalnie

P1370517_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam

19"/8,5" et35 + 225/35 przód wyciagniente nadkola jest ok tył 19"/9,5" et35 opona 215/35 trze przy 4 osobach

---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

a i przypominam ze mam mega glebe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chociaż z tyłu będzie tłusto :-)

nic no w takim razie z przodu będzie musiało być 215/35, pięęęęęknie, będę szukał całe lato albo zabulę jak za woły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymiar bezpieczny aby nie kraweznikowac przy kazdym parkowaniu w srodmiesciu

jednak 215 na 8.5 bedzie wygladala kozacko,

widac ze OGr lubi takie naciagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 225 będzie obcierać bez poszerzania nadkoli to jakim cudem tam ma wejść 245 hehe ;-) ? Nie ma siły, 215 musi być. Wyglądać pewnie i będzie ale z krawężnikami będę musiał się pokłócić ;-)

---------- Post dopisany 26-04-2012 at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 00:57 ----------

Opony na przód kupiłem, na tył póki co mam 235 ale możecie mi zdradzić jaka max szerokość da radę wsadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18 / 8 cali i opona jest ori dla A6 C6 245/40/18

podejrzewam za na 19 / 8,5 cala smialo 255 jak nie 265 zalozysz - tylko czy jest sens, wieksze spalanie, strata na przyspieszeniu no i przy szerszej oponie musisz wysokoscia zejsc aby przod nie odbiegal od tylu

zakladaj tyle samo co z przodu 235 to najlepszy kompromis pomiedzy zaletami a wadami niskich profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 nie wsadzę 235/35 na przód ;-) 215/35 czekają na montaż. A 255 czy 265 nie będzie obcierało o nadkole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinyhesz, najszersza jaką tam warto wsadzic to 225, żadner kloce do A4 bedziesz tarł wszystkim:whistling: to nie Rs4 ze 265 wejdzie bez jakich kolwiek problemów, no chyba że z gleby zrezygnujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to brałem 19" aby rezygnować z gleby :decayed:

Nic, narazie wrzucę 235 na tył i zobaczę ile będzie miejsca zostanie ;-) A wybryk mam taki że chcę mieć tłustą d*pę i tyle hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile masz tam miejsca w B5 - wypowiadalem sie tylko patrzac na szerokosc felgi

zawsze mozesz zalozyc szerzej ale nizej tj: 255/30/19 zamiast 225/35/19

a czy to ci sie zmiesci i jaki dystans potrzebny tego nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, wsadzę 235 i zobaczę ile ewentualnie wejdzie to wtedy się będę martwił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...