Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czasami nie chce odpalić - pomocy...


Woyciech13

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

W wyszukiwarce nie znalazłem odpowiedzi na mój problem - więc zakładam ten temat.

Problem rozpoczął się w lutym tego roku. Po dwu/trzech dniach postoju na dużym mrozie mój ADR nie chciał odpalić (odpalałem go jak mróz już zelżał).

Rozrusznik kręcił ładnie (akumulator ma półtora roku) ale silnik nie chciał zaskoczyć. Odpalił chyba przy piątej/szóstej próbie z dodawaniem gazu.

Od tego czasu zdarzyło się kilkakrotnie (ostatnio w dniu dzisiejszym) że samochód nie chce odpalić. Dzieje się tak rano - po nocnym postoju, po południu - gdy samochód stoi 8 godzin w parkingu podziemnym, żona była kiedyś na 2h. zakupach - po wyjściu ze sklepu też był problem -więc nie ma reguły. Jedno jest pewne - pomaga dodawanie gazu podczas kręcenia rozrusznikiem.

Poradźcie proszę cóż to mu dolega - zanim pojedziemy do mechanika (ostatnio serwisuję w Krakowie na ul. Mokra 2a u Janusza).

Z góry dzięki serdeczne za pomoc i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga u kogos chyba ze masz sam i zobacz jakie bledy sa. moze przepustnica do wyczyszczenia i adaptacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG był podpięty. Brak błędów.

---------- Post dopisany 19-04-2012 at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2012 at 20:11 ----------

Nikt nie miał takiego problemu?

---------- Post dopisany 01-05-2012 at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany 19-04-2012 at 18:33 ----------

Być może komuś się przyda. Przyczyną problemów był padnięty czujnik temperatury cieczy. Przy dzisiejszych upałach pokazywał minus 20 stopni - czyli zalewało silnik benzyną.

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ----------

Być może komuś się przyda. Przyczyną problemów był padnięty czujnik temperatury cieczy. Przy dzisiejszych upałach pokazywał minus 20 stopni - czyli zalewało silnik benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko u mnie jest taki problem że jak auto postoi 8 godzin na słońcu to potem nie chce odpalić jak stoi w cieniu albo w garażu to nie ma problemu pali z pierwszego to może u mnie też jest walnięty czujnik.....

Bardzo duże prawdopodobieństwo ale warto to potwierdzić przez sprawdzenie vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...