Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana kompresora + czyszczenie układu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie/Panie - pomocy. Szykuje się w moim autku wymiana kompresora klimatyzacji + płukanie układu. W sobotę byłem na przeglądzie klimatyzacji (słabo chłodzi) w Krakowie ul. Macedońska (All Happy) - w dławiku pełno opiłków metalu - czyli kompresor pada. Za regenerowany (z gwarancją) kompresor + czyszczenie całego układu + napełnienie powiedzieli mi 2600 PLN. Czy to dużo? Jak długo mogę jeździć z takową przypadłością?

Opublikowano

Kompresor regenerowany 500zł, osuszacz 100zł, płukanie układu 400zł, dysza 10zł napelnienie niech bedzie 200zł to masz... ok 1200zł.

Ja tyle płaciłem, z tym ze wszytsko zrobilem sam, pojechalem tylko na płukanie i napełnienie. Klima chłodzi do dzis

Opublikowano
Jak długo mogę jeździć z takową przypadłością?

Do momentu aż sprężarka stanie i zerwie pasek wielorowkowy, a układ będzie kompletnie zanieczyszczony opiłkam i metalu, tyle że taniej wtedy nie będzie. Abstrahując od tego, że cena usługi, którą Ci podali jest z kosmosu to jeżeli nie masz aktualnie środków z wyłączoną klimatyzacją możesz się śmiało poruszać.

Opublikowano
Panowie/Panie - pomocy. Szykuje się w moim autku wymiana kompresora klimatyzacji + płukanie układu. W sobotę byłem na przeglądzie klimatyzacji (słabo chłodzi) w Krakowie ul. Macedońska (All Happy) - w dławiku pełno opiłków metalu - czyli kompresor pada. Za regenerowany (z gwarancją) kompresor + czyszczenie całego układu + napełnienie powiedzieli mi 2600 PLN. Czy to dużo? Jak długo mogę jeździć z takową przypadłością?

slychac zeby ten kompresor po zalaczeniu klimy jakos rzęził i jęczał? czy chodzi cichutko? moze cie chca poprostu naciagnac na wymiane i stad ta cena uslugi...

Opublikowano
  • Autor

Układ już jest chyba zanieczyszczony opiłkami - skoro są one w dławiku.

Kompresor niestety po załączeniu słychać. Po wymianie dławika (stary był totalnie zapchany opiłkami) chłodzi teraz ładnie - ale czy kompresor wytrzyma ten sezon - tego nie wie nikt. Układ jest szczelny - szkoda aby klima nie działała - ale nie dam 2500 PLN za to. Wiem że na allegro można kupić kompresor nawet za 300 złotych - ale czy to pieniądze nie w błoto? Lepiej by było w jednym miejscu kupić regenerowany kompresor + wymiana + płukanie + gwarancja na to. Może poza Krakowem taniej? Czy ktoś przeprowadzał takową operację (sam tego nie zrobię) za jakieś normalne pieniądze?

Opublikowano
Panowie/Panie - pomocy. Szykuje się w moim autku wymiana kompresora klimatyzacji + płukanie układu. W sobotę byłem na przeglądzie klimatyzacji (słabo chłodzi) w Krakowie ul. Macedońska (All Happy) - w dławiku pełno opiłków metalu - czyli kompresor pada. Za regenerowany (z gwarancją) kompresor + czyszczenie całego układu + napełnienie powiedzieli mi 2600 PLN. Czy to dużo? Jak długo mogę jeździć z takową przypadłością?

kolego gosc chce cie naciagnac.Ta operacja to maks 1400 zł. na warsztatowych czesciach.po swojemu mozesz nawet zejsc nizej. Zmien najpierw dysze rozprezna. i wymien olej w kompresorze. na jakis czas ci starczy.To ze sa jakies slady opiłek to znaczy ze kompresor sie konczy ale że nie juz jest skonczony.a płukanie tez mało kto umie robic poprawnie a i tak co nieco zostanie w układzie,.Wiec nie inwestuj nie wiadomo ile tylko zrob to tansza metoda jak chces oczywiscie.Dysza 10 zł. ompresor 250 maks 300 a olej i nabicie razem maks 180 200 zł. to masz 500 zł z groszem.No ale nie wiemy jakie cisnienia daje kompreosr bo po nich bedzie widac czy daje rade i czy kwalifikuje sie do wymiany.Ja bym wymienił dysze i wtedy nabił i sprawdził jak chłodzi.

Opublikowano
Układ już jest chyba zanieczyszczony opiłkami - skoro są one w dławiku.

Kompresor niestety po załączeniu słychać. Po wymianie dławika (stary był totalnie zapchany opiłkami) chłodzi teraz ładnie - ale czy kompresor wytrzyma ten sezon - tego nie wie nikt. Układ jest szczelny - szkoda aby klima nie działała - ale nie dam 2500 PLN za to. Wiem że na allegro można kupić kompresor nawet za 300 złotych - ale czy to pieniądze nie w błoto? Lepiej by było w jednym miejscu kupić regenerowany kompresor + wymiana + płukanie + gwarancja na to. Może poza Krakowem taniej? Czy ktoś przeprowadzał takową operację (sam tego nie zrobię) za jakieś normalne pieniądze?

Jak masz opiłki to sygnał, że trzeba już to robić a nie czekać gdyż w obecnym stanie kompresor gdy tylko zrobi się ciepło będzie stawiał opór dla silnika. Układ masz zanieczyszczony na odcinku kompresor - skraplacz - dysza. Tak jak piszą koledzy przy płukaniu nie ma gwarancji, że usuniesz opiłki z układu a operacja sporo kosztuje. Wymień kompresor najlepiej po regeneracji oraz osuszacz i klima będzie działać. Po roku podczas obsługi wymień dławik gdyż ponownie wychwyci ci opiłki.

Opublikowano
  • Autor

Ja bym wymienił dysze i wtedy nabił i sprawdził jak chłodzi.

Czy dysza to dławik (cena 10 PLN by to potwierdzała)? Wymienione tydzień temu. Chłodzi chyba lepiej ale słychać kompresor. Dzięki za rady. Chyba zacznę poszukiwać tańszego kompresora + tańszego zakładu od klimy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.