Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie przy ruszaniu, przy skreconych kołach, po jeżdzie w korku.


tomaszw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z A4 jak sporo z nas tzn drganie przy ruszaniu, na skreconych kołach (u ne w lewo) uwodacznia sie to bardziej po jeździe w korkach, na forum jest dużo sugestii, od plecionki, gum silnika, po dwumas itp. Aby drganie nie było trzba ruszac z wieksza iloscią gazu ,a jest to meczące.

U siebie zaczne od wymiany gum zawieszenia silnika, niestey koszt ori 1 szt to 400pln. Grzebiąc w niecie wpadłem na oferte firmy regenerującej poduchy silnika, tzn wymienija je na poliuretanowe. Czy ktoś cos takiego już robił? Koszt jest znacznie niższy niż wymiana na ori, a poliuretan jest raczej wytrzymalszy i ma lepsze właściwości. CZekam na odpsiwedz firmy co do możliwości ceny i ewentualnych minusów takiej regeneracji.

--edit---

Koszt to 150pln i dlatego poszukuje uszkodznych poduszek ...

8E0 199 379F ( 8E0 199 379AG ) - guma silnika P

8E0 199 379D (8E0 199 379AF ) - guma silnika L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szarpie Ci w korkach na skreconych kolach to raczej tarcza sprzegla sie skonczyla....

u mnie tez mialem takie objawy po wymianie samego sprzegla bez dwumasu teraz tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło regenerowałem w Warszawie u Radzikowskiego z 10k temu... ale wszytko jest możliwe. Jeśli to nie gumy to też podejrzewam sprzęgło lub docisk . bo ma też czasmi taki objaw jak przy zmianie puszcze sprzegło to tak jak by bujneło, nie załapało, możliwe sprezyny w sprzegle, bo nie wiem czy je wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez mam wrzucone sprzeglo od awx i nie mialem sprezynek w tarczy...

ile placiles za regeneracje ?? ja za nowe sprzeglo awx Luka placilem 420zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie pamietam, ale ze 150pln.

---------- Post dopisany 23-05-2012 at 12:59 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2012 at 15:43 ----------

Pomysł regeneracji poduszek upadł. Wadą tych poduszek nie jest uszkodznie gumy, czy wyciek oleju, we wszytkich 3 poduszkach z allegro i w mojej pęknieta była obudowa aluminiowa wokół śruby. :(

17052012305.jpg

Założyłem ori , a strona nie ma znaczenia, prawa ma tylko dodatkowa osłonę, chyba przed ciepłem z turbo.

PS

Niestey drgania nie ustały po wymiane poduszki.No to robie teraz sprzegło z dociskiem, ale tylko wymiana, żadna regeneracja nawet u najlpeszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kto to regeneruje sprzęgło ,pierwsze słyszę o takim zabiegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy sie popełnia :), niby to tylko nabicie nowych okładzin. A robiłem to u Radzikowskiekiego, który robi i sportowe zestawy. Teraz bede szukał cos nowego LUKa lub SAchsa i co tam na rynku jest porządnego.

-- EDIT--

NIe wiem co to za cholerstwo, ale samo przestało, i to ok 1 mies. po wymianie gum silnika, teraz jest normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...