Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem


Rekomendowane odpowiedzi

Żaden z tych statywów nie będzie nie wiadomo jak wytrzymały i sztywny. Nie oszukujmy się ale za cene 60 czy 80zł to nic nie kupisz dobrego nowego. Szukaj jakiejś używki manfrotto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że dobry statyw tyle kosztuje, ale mi nie trzeba na razie statywu do robienia profesjonalnych zdjęć, potrzebuje go do bardziej amatorskich, wyjść w nocy i popykać jakiś zdjęcia, do nauki itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za obiektyw masz? Bo jak jakiś większy gabarytowo to bym się bał postawić aparat na takim za 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam EOSa + 250mm i statyw U-DOLI PT-43 i na max wysięgu w drgawki wchodzi, nie widzę sensu 2 razy płacić, lepiej odłożyć, odczekać i kupić lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon D3100 i obiektyw AF-S Nikkor 18-55mm i jak na razie nie planuje zmiany na jakiś inny.

D3100 a D5000 to w wadze nie ma prawie różnicy. Do tego jak chcesz robić zdjęcia w nocy to raczej bez lampy więc taki statyw Ci w zupelności wystarczy. Jak stwierdzisz że chcesz brnąc dalej w fotografie to wtedy pewnie zaczniesz dokupywać lepszy sprzęt :)

ps. głupio sie przyznać ale dalej używam takiego statywu w cięższym zestawie i często z lampą... Jak na razie ten plastik wytrzymuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, bo nie wiem jakie statyw wybrać :mysli: posiadam Nikona D3100 i chciałbym kupić statyw, tylko nie wiem jaki. cena do 100zł. Głowica 3D, szybko złączka, lekki, futerał. Żeby wyglądał że utrzyma taki aparat, a nie z cienkimi nogami że strach go dotknąć, a co mówić o założeniu aparatu.... Max wys.180cm Proszę o poradę i może jakieś propozycje.

Jak ma wyglądać, że utrzyma aparat, a głowica ma utrzymać aparat tylko w poziomie to możesz kupić coś z tego, co wymieniłeś. Jeżeli natomiast wygląd jest mało istotny, a aparat ma być chociaż w miarę bezpieczny i masz zamiar przestawiać go na głowicy np. góra/dół to każdy z tych statywów to totalny badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych statywów nie będzie nie wiadomo jak wytrzymały i sztywny. Nie oszukujmy się ale za cene 60 czy 80zł to nic nie kupisz dobrego nowego. Szukaj jakiejś używki manfrotto

Nie koniecznie manfrotto, dobre statywy ma też velbon i za trochę mniejszą kasę.

Jeżeli chodzi o tańszy statyw to sprawdzają się, ale przy niskich wysokościach, jak chcesz wyciągnąć aparat w górę to już zaczynają się schody. Kumpel sobie taki kupił i ostatnio go oglądałem po roku użytkowania... Tam każdy element kręcił się we własnym kierunku, a robienie zdjęć wymagało max. samowyzwalacza żeby drgać przestał :kox: Nie ma co oszczędzać na takim zakupie, lepiej poczekać i odłożyć - uwierz mi że nie pożałujesz :wink4:

Miałem tez okazję porównać mojego velbona do manfrotto na tej samej głowicy. Ja używam do kamery i cięższy manfrotto był zdecydowanie lepszy. Do zdjęć jednak tańszy velbon spokojnie na długo wystarczy.

Najlepiej to wizyta w MM, tam mają sporo statywów i można oglądać do woli - na spokojnie coś wybierzesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to dalej plastik :) Ale tak jak i u mnie takie coś będzie sie wyginac ale sie nie ulamie (dość ryzykowne aczkolwiek juz rok uzywam, z rękana sercu, ale używam takowego plastika i nic sie nie stało). A jak chcesz wiekszej stabilności to możesz zawsze obciążyć statyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie nie uwierzyć ale mój statyw działa od 1995 r. był kupiony generalnie pod kamerkę VHS Super 8mm, nie jest zmanierowany ale moim zdaniem zgoła za lekki, czasami jak zapiszczy głowica to go silikonem w spray'u potraktuję i śmiga dalej, w 1995 r. chyba kosztował majątek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to facet czy nie... Mi zdjęcia technicznie podeszły. Świetnie zrobione. A i mógl bys podrzucić numer do tej z 3 zdjęcia??? :]

ps. Iro myślalem że masz więcej kultury :confused4:

ps.2 Te dwie ostatnie fotkia najlepsze moim zdaniem...(no ale to nie zdjęcia znanych modelek którym zdjęcia robią wybitni fotografowie (poświęcając 5 minut na zdjęcie a tydzuień na retusz...)....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tym bardziej, że z fotografią dopiero zaczynam, moim zdaniem tragedii nie ma hehe. Co do numeru to jest ona w Irysowie ale jak bardzo chcesz :mysli::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tym bardziej, że z fotografią dopiero zaczynam, moim zdaniem tragedii nie ma hehe. Co do numeru to jest ona w Irysowie ale jak bardzo chcesz :mysli::polew:

Moja kobita by mnie zabiła... :] Wiem że to jest stary i oklepany tekst ale wolę nie sprawdzać jego wiarygodności :] A to że znasz, współpracujesz z kobietami, osobami które potrafią pozować i masz takie kontakty przy zaczynaniu zabawy z fotografią to już jest ogromny krok. Do tego w takim wypadku sesja jest łatwiejsza i zdjęcia lepsze... nie ma sztucznych min itp itd.

... żebym miał tak

iego farta jak ty...

ps. Co to za miejscówka na tych dwóch ostatnich zdjęciach??? Świetnie oddaje klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest miejscówka o którą musieliśmy się sporo naprosić żeby zostać wpuszczonym, jest to muzeum Guinness'a w Dublinie. Wpuścili nas tylko pod warunkiem, że nie będzie nigdzie na zdjęciu wizerunku guinness'a :P. Widoki na cały Dublin - super sprawa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę moich ostatnich 'wypocin':

IMG_3616.jpg

IMG_3637.jpg

4.JPG

_MG_3100.JPG

3.JPG

4.JPG

Sprzęt to samo,

Canon 30d + Sigma 18-50 f2.8

Sorrrrki ale tu tylko panie fajnie pozują - nic zbytnio więcej. Chcesz się porywać na takie foty to kup lampę zewnętrzną :wink4:

Modelki masz zacne, jeszcze trochę kadry popraw. Nie staraj się obejmować jak najwięcej a skup sie na motywach, na szczegółach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...