Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem


Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz, że robiłem te zdjęcia lampą wewnętrzną?? :gwizdanie:

Każde było doświetlane soft boxem a niektóre jeszcze jedną lampą z boku.

Jak już mówiłem, dopiero się uczę więc wyrozumiałości trochę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrrrki ale tu tylko panie fajnie pozują - nic zbytnio więcej. Chcesz się porywać na takie foty to kup lampę zewnętrzną :wink4:

Modelki masz zacne, jeszcze trochę kadry popraw. Nie staraj się obejmować jak najwięcej a skup sie na motywach, na szczegółach :)

Dokładnie oświetlenie :thumbdown:

Poza tym tylko zdjęcia 3 i 4 są w miarę technicznie ok, tylko przez wybór kadru (i modelki :tongue4:).

Reszta, dziewczyny mają cienie na twarzach co jest niedopuszczalne. :rolleyes:

Co nie zmienia faktu że jak na amatora to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta, dziewczyny mają cienie na twarzach co jest niedopuszczalne

Nie sądzisz, że idąc takim tokiem myślenia, te foty to też by był kibel??

Patrz jakie cienie tu mają:

Gucci%20Fall%20Winter%202010%2000.jpg

A tu!!

coco_3.jpg

Kadry może nie są perfekt bo jak mówiłem, mam sprzęt od raptem miesiąca i cały czas się uczę... Ale światło moim zdaniem bez zastrzeżeń a już na pewno nie "Lampa w ryj" jak mówił Jarko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że idąc takim tokiem myślenia, te foty to też by był kibel??

Patrz jakie cienie tu mają:

Gucci%20Fall%20Winter%202010%2000.jpg

A tu!!

coco_3.jpg

Kadry może nie są perfekt bo jak mówiłem, mam sprzęt od raptem miesiąca i cały czas się uczę... Ale światło moim zdaniem bez zastrzeżeń a już na pewno nie "Lampa w ryj" jak mówił Jarko

Na pewno to nie to samo.

Na Twoich zdjęciach jest jak widać kilka źródeł światła. Na pokazanych później - jedno.

U Ciebie szczególnie na dwóch ostatnich zdjęciach ten cień jest nienaturalny. Jedna blenda więcej skierowana na twarz i było by zajebiaszczo. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek...takich z nudów piątkowego wieczoru :)

http://foto-simon.blogspot.com/2012/01/06-01-2012-pierwsze-fotki-w-2012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek...takich z nudów piątkowego wieczoru :)

http://foto-simon.blogspot.com/2012/01/06-01-2012-pierwsze-fotki-w-2012.html

IMG_7874.jpg

fajna ta fota :kox: już nie mogę się doczekać statywu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.JPG

A mi się podoba tylko to zdjęcie - tylko musiałoby być lekko zmodyfikowane, np. coś takiego (na szybko):

95915616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba tylko to zdjęcie - tylko musiałoby być lekko zmodyfikowane, np. coś takiego (na szybko):

95915616.jpg

Słusznie. :good: Kadrowanie w mocnych punktach - ważna sprawa :)

4 zdjęcie również jest ok, ale tam za bardzo pstrokato. Może głębia ostrości załatwiła by sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko o kadrowanie chodzi - tak na szybko co zrobiłem to kadr, jasność, kontrast, zdjęty czerwony z nóg (dorzuciłbym na nogi trochę żółtego z rąk, ale nie chciało mi się tu bawić w pracy), zrobione lekkie wcięcie w talii, powiększony cycek, usunięte cienie m.in. z oczodołów, dodane trochę ściany nad modelką itp. Przydałoby się zrobić jeszcze kilka manewrów typu poprawki na skórze, przepalenia na polikach, tonacja skóry, zdjęcia itp. no ale to już robota nad zdjęciem, które jest prosto z aparatu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko o kadrowanie chodzi - tak na szybko co zrobiłem to kadr, jasność, kontrast, zdjęty czerwony z nóg (dorzuciłbym na nogi trochę żółtego z rąk, ale nie chciało mi się tu bawić w pracy), zrobione lekkie wcięcie w talii, powiększony cycek, usunięte cienie m.in. z oczodołów, dodane trochę ściany nad modelką itp. Przydałoby się zrobić jeszcze kilka manewrów typu poprawki na skórze, przepalenia na polikach, tonacja skóry, zdjęcia itp. no ale to już robota nad zdjęciem, które jest prosto z aparatu :wink4:

Poprawki zdjęcia w PS to IMHO drugorzędna sprawa - najważniejszy negatyw. Jeśli zdjęcie dobrze zrobione to dużo poprawek nie będzie. Jeszcze trzeba się sprawnie umieć poruszać w PS. A samo kadrowanie znacznie poprawiło jego wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Spokojnie, wszystkiego się nauczę :P Ale chyba raczej zostanę przy robieniu zdjęć samochodów ew infrastruktury a nie modelek :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Spokojnie, wszystkiego się nauczę :P Ale chyba raczej zostanę przy robieniu zdjęć samochodów ew infrastruktury a nie modelek :mysli:

E tam ... zdjęcia modelek są bardzo fajne - musisz tylko się w to wgłębić. Ja póki co też za wiele nie napstrykałem fotek, ale jak rozbuduję sprzęt to na pewno się za to zabiorę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już nie ma szans zachwycać się surowym, naturalnym zdjęciem ?

Rozumiem, że portfolio, że fotobook, przemysł reklamowy wymuszają stosowanie korekt, retuszów.

Ale czy w dobrą stronę to idzie?

Fotoszopowa mania, niekiedy granicząca z otumanieniem by zmieniać, upiększać wszystko i wszędzie wydaje się już z lekka być nadużyciem.

Ostatnio zasłyszałem w MM dialog dwóch domorosłych użytkowników aparatów ( celowo nie piszę fotografów, sic! ):

- Ty, ten model sobie już niedługo sprawię.

- No, za***isty, jeszcze fotoszopa se załatw i już będziesz mógł focić na maxa.

:facepalm:

Chyba percepcja niedługo już się tak przestawi, że fotografując dzika w lesie, d*pę słonia w zoo, niemożliwym stanie się obejrzenie zdjęcia bez wcześniejszych korekt.

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktuś, takie czasy nastały - fotografia cyfrowa. Poza tym czy Ty myślisz, że kiedyś jak było wszystko w analogu to nie było retuszu ? Z tego co mi wiadomo to był, ale jak to nie interesowałem się.

Poza tym obecne trendy wymagają obróbki cyfrowej i nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktuś dobrze prawi :good: Sztuka to dobrze zrobić zdjęcie aparatem a nie być biegłym w fotoszopie :gwizdanie: Szczególnie w amatorskiej zabawie gdzie nie robimy zdjęć na okładki i nie musimy poprawiać rąk, nóg, talii itp... :gwizdanie:

STOP fotografom-grafikom !!! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Spokojnie, wszystkiego się nauczę :P Ale chyba raczej zostanę przy robieniu zdjęć samochodów ew infrastruktury a nie modelek :mysli:

Dlaczego? Uważam że całkiem dobre foty zrobiłeś. Nasze uwagi to tylko konstruktywna krytyka :)

Za każdym razem będzie lepiej. Nie musisz wcale używać PS. Wystarczy cokolwiek do skadrowania i już zdjęcie wygląda inaczej.

Taktuś dobrze prawi :good: Sztuka to dobrze zrobić zdjęcie aparatem a nie być biegłym w fotoszopie :gwizdanie: Szczególnie w amatorskiej zabawie gdzie nie robimy zdjęć na okładki i nie musimy poprawiać rąk, nóg, talii itp... :gwizdanie:

STOP fotografom-grafikom !!! :kox:

:brawo::brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie. Nic ciezko nie przyjmuje, moze jeszcze jak by bylo studio to bym robil a tak latac po hotelach, nigdzie nie pozwalaja, to adwokata kaza to pisma, pozwolenia, licencje. To modelki 'smrodza' ze trzeba chodzic ze zimno ze pada. Nie na moje nerwy, a potem jeszcze pisza ze foty szalu nie robia chociaz mowilem ze to nie ja jestem glownym fotografem tylko moj kuzyn ktory to robi juz pare lat, ja sie tylko ucze. Tak to sobie pojezdze na zloty czy pochodze w plener, wyjda foty to wyjda a nie to nie. Nikt nie bedzie narzekal i oczekiwal cudow od 'fotografa' co ma aparat od miesiaca :P moze jak ogarne sprzet i "skill'a" to bede robil modelki. Narazie i tak nie mam lamp, blend, soft boxow. Wszystko na tej sesji bylo kuzyna ktory niestety mieszka w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem jeszcze pisza ze foty szalu nie robia

:kox: Młody, wstawiłeś i zapytałeś to napisali co myślą... Co w tym dziwnego ?

Nie stresuj się tak tylko jak masz okazję to korzystaj :gwizdanie: Najważniejsze żeby Ci to przyjemność sprawiało, a nie tylko tłumaczenia że masz krótko aparat, że kuzyn, że to że tamto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem jeszcze pisza ze foty szalu nie robia

:kox: Młody, wstawiłeś i zapytałeś to napisali co myślą... Co w tym dziwnego ?

Nie stresuj się tak tylko jak masz okazję to korzystaj :gwizdanie: Najważniejsze żeby Ci to przyjemność sprawiało, a nie tylko tłumaczenia że masz krótko aparat, że kuzyn, że to że tamto :wink4:

Spoko spoko, przecież się nie zamknę w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...