Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/manfrotto-055xprob-498rc2-promocja-poznan-raty-i2035107074.html ja mam taki w stodole kupiłem nówkę za 450zeta,statyw bardzo stabilny

Takim się właśnie miałem okazję bawić. Bardzo fajny statyw, cięższy od mojego - jakościowo baaardzo podobnie.

Za dobrą kasę go kupiłeś :good:

ciemnoskóry pan który sprzedawał mówił:friend good price for you :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pytanko... Czy ten aparat jest wart tej ceny czy lepiej dorzucić parę stów i kupić dobrą lustrzankę ??

http://allegro.pl/nikon-p500-16gb-32gb-2xaku-full-mega-pack-xxxl-i2051913908.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pytanko... Czy ten aparat jest wart tej ceny czy lepiej dorzucić parę stów i kupić dobrą lustrzankę ??

http://allegro.pl/nikon-p500-16gb-32gb-2xaku-full-mega-pack-xxxl-i2051913908.html

sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pytanko... Czy ten aparat jest wart tej ceny czy lepiej dorzucić parę stów i kupić dobrą lustrzankę ??

http://allegro.pl/nikon-p500-16gb-32gb-2xaku-full-mega-pack-xxxl-i2051913908.html

Zanim kupiłem lustro miałem wcześniej coś co nazywają hybrydą. Mniej więcej wyglądało to tak jak ten aparat z linka.

Po inwestycji w lustro żałowałem straconej kasy na ową hybrydę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pytanko... Czy ten aparat jest wart tej ceny czy lepiej dorzucić parę stów i kupić dobrą lustrzankę ??

http://allegro.pl/nikon-p500-16gb-32gb-2xaku-full-mega-pack-xxxl-i2051913908.html

Zanim kupiłem lustro miałem wcześniej coś co nazywają hybrydą. Mniej więcej wyglądało to tak jak ten aparat z linka.

Po inwestycji w lustro żałowałem straconej kasy na ową hybrydę :gwizdanie:

:good:

Tylko małe ale... Jeśli zamierzasz robić zdjęcia na głupim-jasiu, nie zamierzasz inwestować w lampę i obiektywy, będzie Ci przeszkadzało że nie będziesz miał zooma x1000 i szerokości jak w tym aparacie - to za tą kasę kup tą hybrydę. W przeciwnym razie tylko lustro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pytanko... Czy ten aparat jest wart tej ceny czy lepiej dorzucić parę stów i kupić dobrą lustrzankę ??

http://allegro.pl/nikon-p500-16gb-32gb-2xaku-full-mega-pack-xxxl-i2051913908.html

tryb manualny ma czyli masz wpływ na to co robisz :good:,ja "podręcznie" używam Nikona P7000 ale jakość mimo wszystko nie jest jak z lustrzanki :gwizdanie: coś za coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak zrobić taką fotę ? :kox:

185952_185494148152524_154680164567256_391856_7831245_n.jpg

Tylko PS, czy da się inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak zrobić taką fotę ? :kox:

185952_185494148152524_154680164567256_391856_7831245_n.jpg

Tylko PS, czy da się inaczej ?

Jarko nie wiem o co Ci dokładnie chodzi...

przyciemnione i rozmyte brzegi kadru? czy powielonego kolesia 3-krotnie?

pierwsze IMHO do wykonania tylko w PS, lub rozmycie pierwszego planu GO a reszta w PS

drugie IMHO do wykonania samym aparatem ale to b.b.b.dużo zabawy ze światłem i czasem naświetlania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak zrobić taką fotę ? :kox:

185952_185494148152524_154680164567256_391856_7831245_n.jpg

Tylko PS, czy da się inaczej ?

żaden problem wykonać taką fotę jest takie pojęcie jak "głębia ostrości" , "ekspozycja wielokrotna" i trochę zabawy z Raw-em i jest :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jarkowi chodzi o tego kolesia... Przecież nie pyta o te cienie

ekspozycja wielokrotna ot cała tajemnica :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspozycja wielokrotna ot cała tajemnica :gwizdanie:

tylko że ekspozycja wielokrotna to zabawa w programie który połączy kilka zdjęć, a sztuka w tym żeby takie zdjęcie zrobić jednym klapnięciem. :naughty:

I da się coś takiego zrobić, tak jak mówiłem

drugie IMHO do wykonania samym aparatem ale to b.b.b.dużo zabawy ze światłem i czasem naświetlania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspozycja wielokrotna ot cała tajemnica :gwizdanie:

tylko że ekspozycja wielokrotna to zabawa w programie który połączy kilka zdjęć, a sztuka w tym żeby takie zdjęcie zrobić jednym klapnięciem. :naughty:

I da się coś takiego zrobić, tak jak mówiłem

drugie IMHO do wykonania samym aparatem ale to b.b.b.dużo zabawy ze światłem i czasem naświetlania...

mylisz się... ekspozycja wielokrotna jest praktycznie w każdej cyfrowej lustrzance nikona,nie bardzo jest możliwe wykonanie takiej foty jednym strzałem,naświetlanie nie bardzo na tej focie ma znaczenie,bardziej głębia ostrości jeśli już bo pierwszy plan jest nieostry a drugi jest ok. Jeśli aparat jest wyposażony w ekspozycję zrobisz nawet 10 ujęć jednej i tej samej osobie,podstawy fotografii :gwizdanie: ekspozycja wielokrotna była już w niektórych lustrzankach analogowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się... ekspozycja wielokrotna jest praktycznie w każdej cyfrowej lustrzance nikona,nie bardzo jest możliwe wykonanie takiej foty jednym strzałem,naświetlanie nie bardzo na tej focie ma znaczenie,bardziej głębia ostrości jeśli już bo pierwszy plan jest nieostry a drugi jest ok. Jeśli aparat jest wyposażony w ekspozycję zrobisz nawet 10 ujęć jednej i tej samej osobie,podstawy fotografii :gwizdanie: ekspozycja wielokrotna była już w niektórych lustrzankach analogowych...

ja się mylę? to zrób podobne zdjęcie - z tego co pamiętam masz d300, który ma funkcję wielokrotnej ekspozycji - tak żeby nie było widać "duszka" pomiędzy poszczególnymi osobami.

a jednym strzałem myślę (choć nie próbowałem, ale zamierzam) że da się takie zdjęcie zrobić...

dziś jak uśpię młodego spróbuje, jutro wstawię lub potwierdzę że się nie da i przyznam Ci rację. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się... ekspozycja wielokrotna jest praktycznie w każdej cyfrowej lustrzance nikona,nie bardzo jest możliwe wykonanie takiej foty jednym strzałem,naświetlanie nie bardzo na tej focie ma znaczenie,bardziej głębia ostrości jeśli już bo pierwszy plan jest nieostry a drugi jest ok. Jeśli aparat jest wyposażony w ekspozycję zrobisz nawet 10 ujęć jednej i tej samej osobie,podstawy fotografii :gwizdanie: ekspozycja wielokrotna była już w niektórych lustrzankach analogowych...

ja się mylę? to zrób podobne zdjęcie - z tego co pamiętam masz d300, który ma funkcję wielokrotnej ekspozycji - tak żeby nie było widać "duszka" pomiędzy poszczególnymi osobami.

a jednym strzałem myślę (choć nie próbowałem, ale zamierzam) że da się takie zdjęcie zrobić...

dziś jak uśpię młodego spróbuje, jutro wstawię lub potwierdzę że się nie da i przyznam Ci rację. :gwizdanie:

OK a wtedy pokaże ci na foto że można przy odowiednich ustawieniach w aparacie wykonać wielokrotną ekspozycję bez "duszków"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a wtedy pokaże ci na foto że można przy odowiednich ustawieniach w aparacie wykonać wielokrotną ekspozycję bez "duszków"

Ok, próby były. Nie jestem w stanie nic pokazać, ale przy odpowiednich warunkach sądzę że dał bym radę. :naughty:

Powiem w czym rzecz. Robiłem tak:

1. Ustawiam przysłonę ok. 6, a czas migawki na 20sek.

2. Ustawiam opóźnienie migawki na 2 sek.

3. Naciskam spust i ustawiam się w kadrze :)

4. stoję w kadrze ok. 10 sek i gaszę światło całkowicie ;)

5. Przesuwam się w inną część kadru i zapalam światło :)

6. Czekam do spustu migawki. ;)

Efekt jest taki że jestem w dwóch miejscach na zdjęciu, ale w jasnych miejscach niestety prześwituje tło.

Żeby wyszło tak jak powinno, musiałbym zrobić to w trzech krokach:

1. zdjęcie tła

2. pierwsza pozycja na kadrze na czarnym tle

3. druga pozycja na kadrze na czarnym tle.

A dziś spróbuje na mojej d90 ekspozycji wielokrotnej, lub Ty mi pokaż jakiś efekt działania tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...