Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcina mi turbo


dejmien01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , podczas jazdy powyzej 100km/h odcina mi turba, jest mułwate , jak zresetuje przeplywisciomierz przez wypiecie jest wszystko ok az do przekroczenia znow 100km/h ,w czym tkwi problem ?

Dodatkowo mechanik stwierdzil ze konczy sie turbina , trzeba bedzie wymienic.

Jakie sa objawy jak sie konczy turbo ?

ja nie slysze zadnych gwizdow , nie kopci

Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz znaczenie silnika ?

jezeli diesel to masz zas...erane kierownice w turbo

trzeba je wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w dlon i jazda z logami. Pewnie turbo zapieczone na maxa. Sprawdz jakie bledy pokaze po podlaczeniu komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na90% zapieczona zmienna geometria. Turbo może być w przyzwoitym stanie, nie puszczać oleju itp ale będzie Ci włączać tryb awaryjny. Zrób logi i sie okaże na 100%. Możesz rozruszać sztangę turbiny żeby troche ruszyć łopatki ze zmiennej geometrii ale to jak branie witaminy C podczas grypy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znalesc znaczenie silnika? to jest 1.9 TDI 90km '98

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 23:03 ----------

jutro bede mial Vaga to wieczorem napisze co wyszlo

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:04 ----------

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:12 ----------

silnik-audi-a4-98.jpg

---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:13 ----------

po prawej stronie przy kolektorze jest łączenie i rura z spirala, na poczatku lub koncu jak to zwie jest uszczelka, zupelnie jak w maluchu, po rozkreceniu mam tam recznie robiona przez jakiegos mechanika imitacje tej uszczelki z puszki z piwa, tylko teraz nie wiem bo jest tam uszczelka zuzyta dobrze i dwa kawalki puszki z piwa wyciete, czy ta uszczelka jest oryginalnie taka jak w maluchu byly papierowa z dziurami na dwie sruby u gory i u dolu i na przelot po srodku ? czy to ten mechanik taka dal zaslepiajac wycietymi kawalkami aluminium srodek tej uszczelki

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:20 ----------

czy dam sobie dam rade wyczyscic to kierownice ? i gdzie ona jest? nie jestem mechanikiem i specem w naprawie samochodow, ale jesli jest dobry opis to sadze ze problemu nie powinno byc, przede wszystkim wiedza co sie robi jest najwazniejsza

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:22 ----------

rowniez jutro wieczorem kolo godziny 21-22 wrzuce foty z mojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz rozbierac zrob komplet logow. To jest priorytet.

Co do czyszczenia tu masz temat

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=49491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem takie obiawy kjolego w poprzednim aucie , wyczysc swistaka i bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad z przeladowania(tryb awaryjny) zrob te logi to bedziesz wiedziec czym jest spowodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czu uszczelka w Egr ma byc w dziura przelotowa czy zaslepiona? bo ja mam zaslepiona nieszczelna

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

a oto moje Logi, nie wiem czy to dobrze zrobilem to to byl moj pierwszy raz

jak by co to mile przyjme poprawki

http://vaglog.rtnet.pl/joincrlz_82487.html

]Log (0 - 001,002,003)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak na szybko. Przeczytaj dokładnie temat o logowaniu i się do tego przyłóż. zrób komplet logów a nie trzy grupy tak jak zrobiłeś bo z tego nic nie wynika. Logi wrzuć do działu diagnostyka a nie tutaj. Trzeba poświęcić pół godziny i masz pełny obraz dolegliwości samochodu. Tutaj widać że masz auto niedogrzane. Albo nie dogrzałeś silnika albo termostat na szrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik byl dogrzany, ok, jak tylko uda mi sie znow dorwac Vaga to przyloze sie i zrobie kpl logow i wrzuce tam gdzie trzeba ,dzisiaj uslyszalem dodatek od mechanika ze mam stare jescze turbo i nie mam w nim kierownicy,podpial komputer i powiedzial ze pod turbina jest jaka lopatka czy cos podobnego zapieczona i trzeba namoczyc i rozruszac a jak to nie pomoze to tylko regeneracja, dodal ze jesli chce byc eko to uszczelke w EGR moge miec z przelotem czyli ta dziura ale dla silnika to nie jest dobre, a jesli nie to zaslepka na EGR i bedzie wszystko wporzadku, malo to czaje to cale eko ale coz , nie jestem mocny w tej dziedzienie zeby sie klucic co lepsze

jutro powinno mi sie uda zrobic logi, narazie dziekuje za zainteresowanie

---------- Post dopisany 30-07-2012 at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2012 at 18:19 ----------

Witam, wybaczcie ale nie bylo mnie w kraju , wrocilem i udalo sie zdzialac z tym turbo . okazalo sie zawor magnetyczny n75 wymeiniony na nowy orginlany i wszytko teraz pieknie smiga :D

dzieki .pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...