Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczędzanie funduszy


hornet

Ile byś odkłądał zł miesięcznie ?  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile byś odkłądał zł miesięcznie ?

    • 100
      9
    • 150
      2
    • 200
      11
    • 250
      5
    • 300
      8
    • 400
      5
    • więcej
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Tean AEGON to jedna wielka ściema. Ja zrezygnowałam po 1,5 roku i to musiałam pisac 2 razy reklamacje bo nie chciali mi oddac środków a okazało się że mam 5 dni na odesłanie umowy i nie podpisanie od rozmowy tel podczas której przedstawiono mi ofertę a żebym tego nie mogła zrobic umowe przysłali po 21 daniach ale na szczezście moje reklamacje zostały w koncu uwzględnione i dostałam swoje środki spowrotem.

A co do Aegon mozna poczytać jak ludzie sie z nimi procesuja i jakie problemy pozniej sa. JEst też gdzieś w sieci dostępna symulacja oszczedzania z uwzglednieniem indeksacji składki itp na całe 20 lub 30 lat. I po koncowym podliczeniu wychodzi że zysk wynosi 1%!!!!!!!!!!!!!! no to strasznie duza inwestycja

Obliczenie te jest na ajkims forum zakładając np składkę 100zł pozniej co roku jest indeksacja o 5% wieć w ciągu 20 lat składka sie bardzo zmienia i po podliczeniu jak sie usiadzie z kalkulatorem to wychodzi naprawdę 1% (sama siedziałam i obliczałam) wiec radze w szczególnosci na AEGON uważac i nie podpisywać z nimi umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisze tez cos zeby wiedziec jak temat sie rozwija.... hornet jak masz jeszcze to info co podsylales innym to tez bym poprosil.... ja mam juz jakies doswiadczenie z funduszami w nordei.... i ogolnie troche zaluje ze sie na to zdecydowalem.... bo pare rzeczy wyszlo w praniu.... bo chociazby taki maly szczegol o ktorym jakos i doradca finansowy jaki mi to polecil, i pracownicy banku nie przypucowali sie ze od skladki miesiecznej przykladowo 200 zapitola ci 10zl.... i wszystko bylo fajnie na pocatku bum wszystko do gory a od dwoch lat wszystko w dol.... fajna mieli niedawno oferte inwestowania w zloto w nordei.... niewiem czemu juz pani do mnie nie wydzwania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,4% ale od tego sie odlicza podatek czy już na czysto ?

Troche nie lubie takich ograniczeń, typu 3-miechy, a najgorzej ograniczenia kwotowego, np. 5tys zł czy 10tys zł.

Dlatego lubie OKO, wpłacasz większą kwotę i masz spokój, nie musisz o tym myśleć, czy sie kończy kolejna lokata, albo że te 10 lokat musisz odnowić itp.

Widze że ToyotaBank ma coś podobnego teraz :

Toyota Bank

Toyota Bank - Lokata Kapitalna

Plan depozytowy + 19

Ostatnio jak byłem w Banki ING BSK, bo tam mam konto, to pytam czemu mają tylko 3.25% na koncie oszczędnościowym a w innych, np. toyocie jest 4.9% ?

To mi powiedziała że nie są tej kwestii konkurencyjni.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest na czysto-od tego trzeba odjac podatek belki.Za kazde wsadzone na lokate 10tys zl wychodzi ze po 4 miesiacach dostajesz ok.168zl czystego zysku-wiem bo sam mam.Zaden inny bank nie jest w stanie dac Ci wieciej-ostatnio mieli promocje ,a moze nawet nadal maja ze przy wsadzonych min 50tys zl na 5 miesiecy daja 6.6% w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w Getin mają "Wspaniałą dwunastkę", podpisałem umowę właśnie na tę ofertę, na umowie 12%, czas 3 miesiące i żadnego haczyka, no może taki, że na to konto co mam lokatę co miesiąc muszę przelewać 750zł. Jeżeli chodzi o Getin Bank to nie ma się czego obawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse po godzinach: Lokata Wspaniała Dwunastka czyli Getin rozdaje 12% oj tak rożowo to nie jest:( Ja dostałem w noble 6,5% brutto na 4-miesiące przy kwocie 100k. Żebym więcej mógł uzyskać to musiałbym biegać do kilku banków i tą kwotę rozbijac na 5-10 lokat. Ostatnio gosc siedzący w bankowości uzmysłowił mi jak działa fundusz gwarancyjny dla banków:thumbdown: wystarczy aby padł jeden bank z top 20 i po funduszu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 zl

Powod? Takie systemy to nie dla mnie. Dla mnie inwestycja to nieruchomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...