Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t 150Km + turbina garrett gt22v od t5 152km vnt


ptasior127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktos próbował zakładac turbo z zmienna geometria. Mam nową turbine od t4 151 km 2.5 tdi i tak sie zastanawiam czy jej nie załozyc. Teoretycznie część gorąca nie powinna byc za ciasna, ale nie wiem czy łopatki od vnt sie nie uszkodzą bo spaliny w silniku na PB mają wiekszą temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym chcesz poruszać kierownicami turbiny.....? Jak dla mnie sprawa silnie skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek fajnie było by chociaż wiedziec czy łopatki sie nie stopia i czy nie bedzie za ciasna jak dobrze pamietam to zmienna geometria jestr sterowana podcisnieniem wiec albo podcisnienie z kolektora albo pompka elektryczna podcisnienia np passat b3 z abs + zaworek sterowany zewnetrznym komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze piszesz Turbo nie wytrzyma, spaliny za gorace. w prxeciwnym prxypadku juz dawno mielibusmy takie rozwiazanie w serii. chociaz powiem ci ze jest samochod na rynku gdzie jest VTG w benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w purchawce są turbiny z VTG, ale tam jest ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam sprawdzone informacje:

turbosprezarka i kierownice wytrzymaja temperature spalin.

wysterowac kierownice to zaden problem, ale jest jedno ale:

podstawowymi roznicami miedze silnikiem diesla a OTTO ( zapłon iskrowy) jest to iz silnik otto zawsze pracuje na stechiometrycznej mieszance przez co generuje potezne ilosci spalin w odroznieniu od silnikow diesla przy tej samej mocy.

Montujac VNT do benzyny pojawi sie problem przeladowywania mimo ustawienia kierownic w pozycje najmniejsze cisnienie, wiec musisz wstawic wastgate do regulacji cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skórka za wyprawkę, nie ma najmniejszego sensu sie w to pchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...