Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Elektryczne szyby, nie działają


wzakrzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu w moim Audi obserwuję dziwne zachowanie się elektrycznych szyb, a więc raz działają a raz nie .Jak je opuszczę to nie mogę podnieść jakby nie dochodził prąd. Ale po jakimś czasie mogę je spowrotem podnieść :confused4:. Awięc moje pytanie czy to jest wina przekaźnika?

I gdzie go znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak domykaja sie z kluczyka bez problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie ale z centralnym tzn jak zamknolem auto i po chwili chcialem otworzyc to nie moglem i musialem kluczykiem otwierac,zas po dluzszej przerwie bylo normalnie!koles elektryk sprawdzil i u mnie powodem byly tzw zimne luty,obys ty tez mial taka pierdolke :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przekaźnik bo ma on moduł w sobie od sterowania szyb,(może sie wypiął albo coś nie łączy) jest wpięty nad pedałami ale nie z przodu tylko tak jak by do góry nogami zaraz nad sprzęgłem, dość długi czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu chcę zapytać dlaczego sterowanie tylnymi szybami nie działa w drzwiach kierowcy .Pasażer z tyłu może normalnie otw. szyby

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie szyby działają tylko jak trzymam przycisk. wcześniej jak dotknąłem przycisku to otwierały się całkowicie, lub zamykały całkowicie. teraz przy opuszczaniu i podnoszeniu muszę cały czas trzymać, bo jak puszczę to się zatrzymują. co padło? gdzie szukać?

Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie szyby działają tylko jak trzymam przycisk. wcześniej jak dotknąłem przycisku to otwierały się całkowicie, lub zamykały całkowicie. teraz przy opuszczaniu i podnoszeniu muszę cały czas trzymać, bo jak puszczę to się zatrzymują. co padło? gdzie szukać?

Pozdrawiam i dzięki

Wystarczy szybko puscic przycisk i napewno 'pojadą " same :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie szyby działają tylko jak trzymam przycisk. wcześniej jak dotknąłem przycisku to otwierały się całkowicie, lub zamykały całkowicie. teraz przy opuszczaniu i podnoszeniu muszę cały czas trzymać, bo jak puszczę to się zatrzymują. co padło? gdzie szukać?

A nie odłączałeś w międzyczasie aku?

Wystarczy, że przytrzymasz przycisk w pozycji podnoszenia przez kilka sekund, i wszystko powinno wrócic do normy :th:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co zrobić, żeby szyby same się zamykały/otwierały całkowicie przy jednym naciśnięciu. znalazłem gdzieś tu na forum.

trzeba na włączonym silniku otworzyć i przytrzymać przez 15 sekund przycisk do otwierania szyb, każda szyba osobno. potem to samo przy zamykaniu, też 15 sekund. I wszystko wraca do normy. podobno po zaniku napięcia trzeba każdorazowo skalibrować jakieś czujniki w mechanizmie otwierania i zamykania szyb. u mnie już wszystko działa jak wcześniej, szyby otwierają się i zamykają całkowicie przy jednym naciśnięciu.

pozdrawiam[br]Dopisany: 30 Maj 2008, 12:32 _________________________________________________sorry staniek nie zauważyłem twojego wpisu, ale masz rację to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przytrzymanie nie zawsze działa... Ja wymieniłem część silniczka i szyba opuszczała się tylko do połowy... Wzakrzewski jak się nie uda tak jak koledzy radzą to polecam wymianę modułu komfortu - u mnie od razu pomogło :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...