Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niesprawna klimatyzacja


Adamus2508

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sprężarka nie chce zastartować, czynnik jest na 100%(sprawdzane dwa dni temu), wentylator od klimy się załącza.

napięcie na wtyczce od kompresora wynosi ok. 9.5volta, błędów na vagu brak, jeszcze dwa miesiące temu klima działała normalnie.

od czego zacząć?, jakaś dodatkowa diagnoza wagiem poza sprawdzeniem błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po której stronie jest kompresor klimy? Pod turbo czy pod alternatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kompresorach nie ma elektromagnesu tylko zawór (bodajże) "bypass", możliwe że to on niedomaga. Sprawdź czy sprzęgło na kole pasowym nie jest zerwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym temacie wnioskuje ze mam stary typ, czyli ze sprzęgłem elektromagnetycznym

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1729813.html

martwi mnie te 9.5 volta na wtyczce sprężarki klimy, idę zaraz powalczyć z tym, podmienię panel klimatronika na próbę.

poszukuje schematu elektrycznego klimy do a4b6 awx 2002r.

---------- Post dopisany at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:02 ----------

po wymianie panelu klimatronika niema żadnej różnicy, po zdjęciu paska kołem pasowym można obracać z delikatnym oporem,podanie 12v na wtyczkę kompresora nie powoduje żadnej reakcji koło obraca się z jednakowym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło zdechło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprężarka będzie na stole to warto wymienić w niej łożysko, które jest równie ważne, co do łożyska to koszt niewielki w porównaniu ze sprzęgłem a będziesz miał spokój :)

Mnie wymiana łożyska + nowe sprzegło kosztowało 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie trochę temat, klimatyzacja działa, problem polega na tym że chłodzi jak chce. temperatura na wylocie z kratek przy ustawieniu na low raz jest ~3 st. za następnym odpaleniem jest już 15 st. czasem mniej lub więcej. na czym może polegać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałeś pod vag'a? sprawdź czy są jakieś błędy, ewentualnie zrób nastawy podstawowe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie trochę temat, klimatyzacja działa, problem polega na tym że chłodzi jak chce. temperatura na wylocie z kratek przy ustawieniu na low raz jest ~3 st. za następnym odpaleniem jest już 15 st. czasem mniej lub więcej. na czym może polegać problem?

a moze masz tak, że chłodzi na niskich obrotach, poniżej 2kRPM a później już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie trochę temat, klimatyzacja działa, problem polega na tym że chłodzi jak chce. temperatura na wylocie z kratek przy ustawieniu na low raz jest ~3 st. za następnym odpaleniem jest już 15 st. czasem mniej lub więcej. na czym może polegać problem?

a moze masz tak, że chłodzi na niskich obrotach, poniżej 2kRPM a później już nie?

nie mam takiego objawu, dziś w sumie działała normalnie, błędów brak

---------- Post dopisany 15-05-2013 at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 21:06 ----------

jakie powinno być ciśnienie na włączonej klimie?, klimatyzacja-pierwszy blok pomiarowy- czwarte okno u mnie jest od 8 do 14 bar i zastanawiam się skąd taka rozbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartosc powinna byc stala przy włączonej i wyłącznej

Jezeli sie waha znakiem tego zawor w pompie nie domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wymien osuszacz i dlawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...