Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Falujące obroty przy załączonej klimie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,od jakiegoś czasu mam taki problem,otóż gdy załączam klimę to nagle zaczynają falować obroty,skakają w górę w dół.Mam to cały czas gdy chodzi klima i mam wrzucony luz w dodatku gdy skręcę maksymalnie kierownicę w bok to silnik prawie gaśnie,Przy wyłączonej klimie wszystko działa jak należy.Miał ktoś taki przypadek? Niech ktoś pomoże.Pozdro

Opublikowano

Podpinam się pod pytanie:

Mam podobnie. Mój silnik to AEB. Przy włączonej klimie obroty falują kilka sekund a po chwili się stabilizują.

Opublikowano
  • Autor

tylko że u mnie obroty nie chcą się ustabilizować

Opublikowano

Panowie a gazownie macie w autach ???

Opublikowano
  • Autor

Ja nie mam.Co nikt nie wie co to może być????

Opublikowano

a co ma z tym instalacja gazowa wspólnego?

Opublikowano
a co ma z tym instalacja gazowa wspólnego?

Może być nie wyregulowana i bez odpowiednich korekt od obrotów może np przylewać co będzie powodowało falowanie.

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

Ja nie mam.Co nikt nie wie co to może być????

Bez vaga ciężko będzie zgadnąć.

Opublikowano

Ja nie mam gazu i u mnie też obciąża silnik:thumbdown: . Błędów na vagu brak koledzy czy to normalne przeciążenie?

Opublikowano
Panowie a gazownie macie w autach ???

Profil mam uzupełniony - nie mam gazu i nigdy nie było.

---------- Post dopisany at 23:57 ---------- Poprzedni post napisany at 23:57 ----------

Panowie a gazownie macie w autach ???

Profil mam uzupełniony - nie mam gazu i nigdy nie było.

Opublikowano

Ja mam zwykły ADR bez LPG ale problemy były i troche są podobne.

1.Ogólnie wiadomo, że sprężarka klimy daje znaczące obciążenie dla silnika ( pewnie tym większe

im jest bardziej zużyta i ma mniejszą sprawność) skoro powinna się wyłaczyć automatycznie przy

dużym obciażeniu silnika wynikajacego z warunków jazdy.

U mnie falowanie po włączeniu klimy występowało na wolnych obrotach (po dodaniu i puszczeniu

gazu ) póki nie zlikwidowałem nieszczelności w dolocie .Trwało to dosyć długo zanim znalazłem

wadę w zakupionej w ASO odmie olejowej ( stara była dziurawa a nowa miała źle zwulkanizowaną

część gumową z króćcem połączeniowym) .

Może u kogoś z Was jest podobna sytuacja .

2.Po za tym jest cos takiego co miałem i mam nadal, że silnik zaraz po odpaleniu jak chodzi na

"ssaniu" to w tym czasie jeśli załączę klimę ssanie prawie natychmiast się wyłącza (obroty schodzą

do nominalnych na biegu jałowym).

Nie wiem czy to jest prawidłowo ( może ktoś wie ?) ale ja temat sobie darowałem , chociaż

nie daje mi to czasami spokoju dlaczego tak jest.

Opublikowano
Podpinam się pod pytanie:

Mam podobnie. Mój silnik to AEB. Przy włączonej klimie obroty falują kilka sekund a po chwili się stabilizują.

Miałem to samo, głównie w upalne dni gdy klima najbardziej obciążała silnik - przepustnica do czyszczenia i powinno być OK

Opublikowano

Dokładnie tak jak pisze Kol @motor144 - nieszczelność na ssaniu - w moim przypadku była to też odma. Po wymianie (a właściwie zamontowniu odmy własnej roboty) problem falujących obrotów z załączoną klimą czy bez zniknął :D

No i jeszcze taka uwaga - załączona sprężarka klimy zawsze obciąża silnik tak samo - bez względu na to czy jest upał, czy nie ;)

Opublikowano

Po stronie wysokiego ciśnienia, czyli za sprężarka gdy jest gorąco ciśnienie jest większe niż wtedy gdy temperatura zewnętrzna jest niska, świadczy o tym działanie czujnika wysokiego ciśnienia co powoduje załączanie drugiego biegu wentylatora czyli obciążenie sprężarki też się zmienia. Aby obroty biegu jałowego zostały na odpowiedniej wartości przepustnica musi się troszkę uchylić i stąd falowanie obrotów.

Nie wiem co w przypadku przepustnicy z linką

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ----------

Po stronie wysokiego ciśnienia, czyli za sprężarka gdy jest gorąco ciśnienie jest większe niż wtedy gdy temperatura zewnętrzna jest niska, świadczy o tym działanie czujnika wysokiego ciśnienia co powoduje załączanie drugiego biegu wentylatora czyli obciążenie sprężarki też się zmienia. Aby obroty biegu jałowego zostały na odpowiedniej wartości przepustnica musi się troszkę uchylić i stąd falowanie obrotów.

Nie wiem co w przypadku przepustnicy z linką

Opublikowano

To że ma się uchylić więcej to jak najbardziej logiczne ale bez falowania bo to tylko oznacza

że ECU próbuje ustalić optymalny skład mieszanki (w zaistniałych warunkach obciążenia silnika) ale nie jest to możliwe z powodu niestabilnych lub fałszywych danych jakie dostaje

z czujników odpowiedzialnych za formowanie jej składu itp.

Może jedynie w momencie zadziałania sprężarki nastąpić pojedyńcze wahnięcie obrotów

w dół i wyrównanie do nominalnych ( na biegu jałowym).

Czy jest linka czy nie to taka różnica jak ze sterowniem TV z pilota (potencjometr pedału

gazu) i wprost z klawiatury na TV ( linka pedału gazu ) czyli żadna bo i tu i tu za uchylenie

przepustnicy, jako element wykonawczy , odpowiada jej nastawnik.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

[/color]

Dokładnie tak jak pisze Kol @motor144 - nieszczelność na ssaniu - w moim przypadku była to też odma. Po wymianie (a właściwie zamontowniu odmy własnej roboty) problem falujących obrotów z załączoną klimą czy bez zniknął :D

No i jeszcze taka uwaga - załączona sprężarka klimy zawsze obciąża silnik tak samo - bez względu na to czy jest upał, czy nie ;)

Mógłbyś kolego przybliżyć wykonanie odmy własnej roboty czy wykorzystałeś stara odmę z jakiego materiału to zrobiłeś. Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 23-05-2012 at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2012 at 09:14 ----------

Zamieszczone przez marioximus

Dokładnie tak jak pisze Kol @motor144 - nieszczelność na ssaniu - w moim przypadku była to też odma. Po wymianie (a właściwie zamontowniu odmy własnej roboty) problem falujących obrotów z załączoną klimą czy bez zniknął :D

No i jeszcze taka uwaga - załączona sprężarka klimy zawsze obciąża silnik tak samo - bez względu na to czy jest upał, czy nie ;)

Mógłbyś kolego przybliżyć wykonanie odmy własnej roboty czy wykorzystałeś stara odmę z jakiego materiału to zrobiłeś. Pozdrawiam.

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

Zamieszczone przez marioximus

Dokładnie tak jak pisze Kol @motor144 - nieszczelność na ssaniu - w moim przypadku była to też odma. Po wymianie (a właściwie zamontowniu odmy własnej roboty) problem falujących obrotów z załączoną klimą czy bez zniknął :D

No i jeszcze taka uwaga - załączona sprężarka klimy zawsze obciąża silnik tak samo - bez względu na to czy jest upał, czy nie ;)

Mógłbyś kolego przybliżyć wykonanie odmy własnej roboty czy wykorzystałeś stara odmę z jakiego materiału to zrobiłeś. Pozdrawiam.

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.