Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twardy pedał


Zbyszek_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższym postoju mam twardy pedał hamulca i bardzo słabo hamuje. Po przejechaniu kawałka drogi wszystko wraca do normy choć hamulec chyba itak nie jest zbyt ostry. Gdzie szukać przyczyny? Coś się zapowietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na wspomaganie hamulca albo pompa więcej ci nie pomogę bo nie wiem jak w tym aucie jest to rozwiązane,zapowietrzało by się na odwrót najpierw miękki pedał a później coraz twardszy przy pompowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam twardy gdy zaciagne reczny ale po odpaleniu auta i popuszczeniu recznego wraca do normy i nie widze roznicy w hamowaniu ciagle jest tak samo chyba ze sie dobrze klocki dogrzeja to wtedy nawet mocniej odczuwam hamowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że jak ręczny zaciągniesz to masz twardy pedał? Może mi ręczny nie puszcza dobrze bo czasami się zdarza że podczas jazdy słychać z tyłu przy jednym kole tak jak się najedzie na tartkę na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK

ale wcześniej tego nie miałem dopiero po wymianie płynu hamulcowego to zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to może kosztować? Da się to jakoś naprawiać?

Nówka ori cena kosmiczna . 8D2612107 około 1050zł..... po pytaj i na forum może ktoś ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa to jest bo to nie zawsze się tak dzieje, i po przejechaniu kilkunastu metrów jest już dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa to jest bo to nie zawsze się tak dzieje, i po przejechaniu kilkunastu metrów jest już dobrze

To ze po dłuższym postoju masz hamulec twardy to nie szkodzi

ale jak go naciśniesz i odpalisz silnik to pedał powinien trochę zejść na dół i powinien być raczej miękkawy ,a nie twardy od samej góry....

Posprawdzaj połączenie od pompy Vacum może gdzieś jest nieszczelność .może pompa już nie domaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinien iść tam przewód podciśnieniowy jak taki idzie to może on robi problem,może jest popękany (przewód do serwa oczywiście)

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

nie pompa to pompa a to zwane serwo to wzmacniacz siły hamowania mogę się mylić to mnie poprawcie :wink:

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

nie pompa to pompa a to zwane serwo to wzmacniacz siły hamowania mogę się mylić to mnie poprawcie :wink:

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

fachową nazwę wyczytałem ze zdjęcia od Stanisława :hi:

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:34 ----------

fachową nazwę wyczytałem ze zdjęcia od Stanisława :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam podobny problem , niedawno kupilem a4 v6 stał ponad dwa miesiace na dworze ,, po przejechaniu kilku kilometrów hamulec stał sie bardzo twardy i auto bardzo słabo hamuje ,, nastepnego dnia pojechałem na myjnie gdzie wstępnie przemylem dokladnie hamulce , od razu wszystko wróciło do normy i auto stawało w miejscu jak hamowałem ... następnego dnia rano ponownie ,, twardy pedał ,, bardzo słaby hamulec ,,, obok serwa zauwarzyłem kilka lisci trochę wody ,, rynna odprowadzająca wode była zatkana jakieś kilka miesięcy ..,. ale wszystko wyglada na nieuszkdzone ,, suche przewody , wszędzie poprawny stan płynu , niema żadnych znaków na pulpicie o awarii ,, a mimo to niema hamulca ,, twardy pedał ,, tylko ręczny działa znakoomicie ... mozliwe że to tłoczki sie zapiekły ,, albo w komisie dolali plynów na dolewke .. może ktoś z was miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższym postoju mam twardy pedał hamulca i bardzo słabo hamuje. Po przejechaniu kawałka drogi wszystko wraca do normy choć hamulec chyba itak nie jest zbyt ostry. Gdzie szukać przyczyny? Coś się zapowietrza ?

Witam,

Mam dokladnie ten sam problem, po postoju twardy pedal i prawie zero hamowania. Malo smieszne jak sie zaparkuje blisko kogos :P Szukam odpowiedzi na forum ale jak na razie bez rezultatow :( Moze znajdzie sie ktos kto wie co moze to powodowac? czekamy na info :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic stan przewodu od kolektora ssącego do servomechanizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies obok serwa jest jakis gumowy kolnierzyk lub cos podobnego co lubi parciec u mnie przynajmniej byla to przyczyna twardego pedala ;) koszt naprawy grosze poprawa natychmiastowa

nie jestem fachowcem pezekazuje co mi mechanior sprzedal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...