Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana lamp


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przymierzam się do sprzedaży auta, a zostały mi jeszcze graty do samo poziomu i spryskiwaczy.

Pytanko czy MCE o nr 8k0 907 063 k i gateway z końcówką AD obsłużą mi te modyfikacje czy muszę coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Audi A4 B8 z 2012r. i poszukuję osoby która wymieni mi zwykłe przednie lampy na bixenon led.

Mile widziane okolice Śląska lub Małopolski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź kontroler MCE 09 (z pierwszym postem) czy Ci obsłuży bixy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź kontroler MCE 09 (z pierwszym postem) czy Ci obsłuży bixy?

Gdzie znajdę ten kontroler ?

Masz juz polifta ?

Tak mam polifta ... czy to coś zmienia ? (ułatwia)

Ma ktoś user manual (podręcznik użytkownika) po polskiemu w pdf ? bo kupiłem w DE a nic po nemecku nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz sterownik MCE 09 :


- 8K0 907 063 AA ???
- 8K0 907 063 AB ??? obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 AC ??? Nie obsługuje grzanych foteli
- 8K0 907 063 AD obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 AH :thumbup1:obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 AJ :thumbup1:obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 DL ??? AH
- 8K0 907 063 AL ??? AH
- 8K0 907 063 AH :thumbup1:obsługuje grzane fotele obsluguje PDC
- 8K0 907 063 AK :thumbup1:obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 DB nie obsluguje BIXA nie obsluguje PDC obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 DD ??? obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 DF ??? obsługuje grzane fotele
- 8K0 907 063 DH :thumbup1: obsługuje grzane fotele


W pierwszym poscie masz caly opis gdzie sie znajduje i jak do niego sie dostac







– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy
– Wykręcić boczną śrubę 1.
– Wykręcić dolne śruby 3.
– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego od tablicy przyrządów strzałki .
– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).
– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.
– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

schowekkier.png

schowekkier1.png

Po zdjęciu osłony od strony kierowcy musimy dostać się do naszego MCE . Na drodze staje jeszcze sprawa mocowań bezpieczników i przekażników. Na fotce strzałki ściągamy zabezpieczenia i dajemy cała obudowę na dół . Dodatkowo możemy jeszcze odkręcić mocowanie dolnego nawiewu aby mieć lepszy dostęp do Sterownika :wink:



Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 720x550px.
27908673.jpg





MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :


Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 720x550px.
mce091.jpg










mce88881.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić na szybko lampy na Bixy ale skrętne odpadają mam zwykłe DRLe mam zamiar kupić zderzak s-line przód czy każdy podejdzie pod Bixy czy trzeba specjalny pod bixy s-line.

Moje MCE 09 nie podejdzie bo jak dobrze pamiętam sprawdzałem i mam z literka K teraz jak możecie doradzić jaki kupić bo chciałbym też w przyszłości dać grzane stołki + pakiet QQ1 i jak dobrze pójdzie to też Servotronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić na szybko lampy na Bixy ale skrętne odpadają mam zwykłe DRLe mam zamiar kupić zderzak s-line przód czy każdy podejdzie pod Bixy czy trzeba specjalny pod bixy s-line.

Moje MCE 09 nie podejdzie bo jak dobrze pamiętam sprawdzałem i mam z literka K teraz jak możecie doradzić jaki kupić bo chciałbym też w przyszłości dać grzane stołki + pakiet QQ1 i jak dobrze pójdzie to też Servotronic

Zderzak podejdzie każdy, od przedlifta oczywiście, a MCE z P jest chyba napełniejszy. Po za tym w pierszym poście masz rozpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić na szybko lampy na Bixy ale skrętne odpadają mam zwykłe DRLe mam zamiar kupić zderzak s-line przód czy każdy podejdzie pod Bixy czy trzeba specjalny pod bixy s-line.

Moje MCE 09 nie podejdzie bo jak dobrze pamiętam sprawdzałem i mam z literka K teraz jak możecie doradzić jaki kupić bo chciałbym też w przyszłości dać grzane stołki + pakiet QQ1 i jak dobrze pójdzie to też Servotronic

Zderzak podejdzie każdy, od przedlifta oczywiście, a MCE z P jest chyba napełniejszy. Po za tym w pierszym poście masz rozpisane.

Moge kupić z roku 2012 z dwiema literkami czy z 2008 r z jedna literka czy trzeba kupic do swojego rocznika 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - będę instalował bixy i chciałem pojechać odrazu z samopoziomem. Więc mam pytanie, czy jak wpakuje 8K0 907 357 B (ew. 1T0 907 357), aby skompletować samopoziom to będę musiał mieć wizyte w ASO w celu ściągnięcia ochrony czy obędzie się bez tego? Zamierzam zakupić ten Auto-Leveling Headlights - Retrofit- Audi A4 8K - Bi-Xenon - up to my. 2009-36989 zestaw tylko zastanawiam się czy robić właśnie odrazu samopoziom czy poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zestawie nie ma potrzeba jechac do ASO .

Jedynie MCE 09 jak ci nie obsługuje bixa to przy wymianie trzeba sciagnac CP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam końcówkę D w MCE ;) To zamawiam - w razie problemów będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - będę instalował bixy i chciałem pojechać odrazu z samopoziomem. Więc mam pytanie, czy jak wpakuje 8K0 907 357 B (ew. 1T0 907 357), aby skompletować samopoziom to będę musiał mieć wizyte w ASO w celu ściągnięcia ochrony czy obędzie się bez tego? Zamierzam zakupić ten Auto-Leveling Headlights - Retrofit- Audi A4 8K - Bi-Xenon - up to my. 2009-36989 zestaw tylko zastanawiam się czy robić właśnie odrazu samopoziom czy poczekać

Kupując części osobno, nie uda Ci się wydać połowy tej kwoty. Kufatec ma chore ceny i do tego części na 90 procent używki.

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:27 ----------

Jedyny plus to gotowa wiązka, ale to też banał do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - to może inaczej zrobić - najpierw lampy i spryski, a później poziomowanie (i części poszukam na allegro) - myślicie że dobry pomysł?

---------- Post dopisany at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Powiem szczerze, że gubie się w schemacie do podłączenia tych czujników poziomowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sobie zrobisz po kolej, to Twoja sprawa. Czujniki na All chodzą po 150-200 pln (około), nówki trochę drożej. Sterownik to 100-150. Czyli wyjdzie jakieś 500. Wtyki plus koszyczek do modułu (ja nie montowałem, bo mam kiere po prawej i za uja mi nie pasował), to około 70. Piny i przewody też kupisz na Allegro. Sumując, wyjdzie jakieś 1500 pln mniej niż w Kufateku (ceny wysyłki też mają chore). Moim zdaniem warto. A co do schematu, to jak się wczytasz, to zobaczysz, że to bułka z masłem. Też mnie na początku przerażały, a tak naprawdę to są super. Wszelkie info tam masz. Spokojnie kompletuj graty i do dzieła!:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...