Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale podgrzewania foteli chyba nie bedzie:)

Opublikowano

Albo masz jasno albo ciepło. :grin:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Zmieniłem lampy na bixenon led. Kupilem na allegro adapter bez dwoch dodatkowych kabli do bordnetza. I teraz musze zamienic piny od sterowania silniczkiem lampy z jakims innym. Nie wiem dokladnie o co chodzi. Pan od adatera tez nie jest w stanie mi tego wytlumaczyc. Czy moglby mi ktos pomoc? MCE obsluguje bixa,a bez tej zmiany wywala to dlugie kodowanie i diody mrugaja oraz wyswietla blad zarowek swiatel dziennych. Ktore piny na bordnetzie i na wtyczkach musze pozamieniac. Prosze bardziej doswiadczonych elektryków o pomoc.

Pozdrawiam

Opublikowano

witam

chciałem się zapytać gdzie za rozsądną cenę w Polsce mogę zdjąć ochronę komponenta w moim audi a4

zmieniłem lampy na bixa i teraz mam problem bo nie świecą mi podświetlenie wnętrza auta i zegary są na min.

bardzo prosiłbym o podpowiedz

dziękuje i pozdrawiam

Opublikowano

W każdym ASO.

Opublikowano

Co się stało z manualem do upgradu lamp do bixa z pierwszego posta? Tam była taka fajna rozpiska które MCE pod co podchodzą...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Co się stało z manualem do upgradu lamp do bixa z pierwszego posta? Tam była taka fajna rozpiska które MCE pod co podchodzą...

Gdzies wcieło przy przenosinach :kwasny: trzeba pisac do HUGO :hi:

Opublikowano
  • Autor

Na prosbe wielu uzytkowników wrzucam ponownie schemat/rozpiske pinów

jm82zzc2.png

Opublikowano

Dzięki byciu. Tyle ludzi do mnie na PW pisało, a ja tej twojej rozpiski nie miałem bo korzystałem ze schematów audi. Teraz będzie troche spokoju ;)

Opublikowano

Również przyłączam się do podziękowań !!!

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie MCE , może ktoś z was wie i mnie uświadomi , czy muszę szukać

modułu o numerach 8K0 907 063D do grzanych siedzeń + xenonów , którego znaleźć nie jest prostą sprawą .

Czy można zamontować też ten z A5 ( piszą na aukcjach , że pasuje również do A4 ) o numerach 8K0 907 279D .

Auto mam z 2008 roku .

Opublikowano

pisze z Pamięci :

2008--->
8k0907063
8k0907063A
8k0907063B grzanie foteli
8k0907063C bixy
8k0907063D bixy , grzanie foteli
8K0907063J bixy
2010 --->
8K0907063N bixy nie obsluguje grzanych foteli
8K0907063P bixy ,grzanie foteli
8K0907063M grzanie foteli

Opublikowano

full wypas to:

8K0907063P - obsługuje wszystko wraz z start/stop (eko mode)

8K0907063D - obsługuje wszystko bez start/stop (eko mode)

Opublikowano

U mnie jest sterownik o numerze

8K0 907 063 AD

gniazda od wtyczek wyglądają tak, wydaje mi się, że są wolne piny do podłączenia bixów, potwierdzicie ? kodowania jeszcze nie sprawdzałem czy przyjmie, czekam na lampy

http

://p:// [/url]">http://http://www.directupload.net'>inxp3x6w.jpg

nie mam kabla w pinie 10 który trzeba by było przełożyć do pinu równiez 10 w kostce 14 pinowej

zostały mi za to kable z pinów 1, 2 i 3 , niestety żaden z nich nie jest szaro/czarny ( w schematach kabel z pina 10 ma takie oznaczenie ) podpowiecie ktoś coś ?? Czy wogóle ten schemat przełożenia pinów z kostki 10 pinowej do 14 pinowej dla polifta ma jakieś zastosowanie ??

Edytowane przez jaczek7

Opublikowano

Schemat musisz miec z polifta .

podpowiedz gdzie go znajdę, ?? kodowanie też jest inne ?/?

Opublikowano
  • Autor

Jak ja przerabialem to bez problemu szło kupić MCE ale teraz temat sie rozpowszechnił i mamy braki na rynku:) <taka mała dygresja:D>

Opublikowano

Witam ,

Poległem , potrzebuję pomocy . a mianowicie wydaje mi się ,że wszystko robiłem zgodnie z opisem , lecz nie działają mi długie światła .

Pierwsza sprawa - po podłączeniu wszystkiego wyświetla mi się komunikat spalonej żarówki oraz co chwila włącza się tylna wycieraczka .

Zastanawia mnie podłączenie przewodów do MCE , a mianowicie we wtyku czerwonym pin 9 był wolny i to jest OK. ,

ale we wtyku czarnym po prawej stronie pin 3 jest już zajety ( podłączyłem się do niego i wtedy mam efekt włączonej tylnej wycieraczki )

Po odpięciu tego przewodu wycieraczki przestają samoczynnie działać oraz cała reszta jest OK oprócz właśnie

świateł długich , brak sterowania żaluzjami .

Czy w waszych lampach w wtykach też nie ma jednego górnego środkowego pinu ?

Dodam ,że lampy nie są skrętne .

Czy ma znaczenie który przewód ( w module MCE ) podpinam do którego wtyku ?


Zdjęcia

Wtyk po prawej - zajęty 3 pin :

http://www.directupload.net/file/d/3771/apnbo72f_jpg.htm

Do tych wtyków dołożyłem przewody od lamp :

http://www.directupload.net/file/d/3771/wwlf73u5_jpg.htm

Gniazdo lampy :

http://www.directupload.net/file/d/3771/8ageg6m3_jpg.htm


Przeanalizowałem od początku wątek i wysnułem wnioski ,że piny podłączałem do złej wtyki D , a należało

podłączyć do wtyki E , lecz nadal niewiele to zmienia .

Po podłączeniu w module MCE do wtyki F 9 PIN i do wtyki E 3 PIN przez chwilę mi mruga prawy xenon i następnie gaśnie pokazując

uszkodzenie żarówki .

Ponownie odłączając przewód z wtyki środkowej E , światła mijania działają poprawnie - brak komunikatu o przepalonej żarówce .

Jeszcze mam dwa błędy w VCDS :

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb
Control Module Part Number: 8K0 907 063 J HW: 8K0 907 063 D
Component and/or Version: BCM1 1.0 H21 0380
Software Coding: 690010B14134AF000001000300001D5F001C060800000101000000
Work Shop Code: WSC 00477 128 80813
VCID: 3669577C815C62E
1 Fault Found:
01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
004 - No Signal/Communication
Freeze Frame:
Fault Status: 01100100
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 208
Mileage: 189141 km
Time Indication: 0
i drugi
Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb
Control Module Part Number: 8K0 907 063 J HW: 8K0 907 063 D
Component and/or Version: BCM1 1.0 H21 0380
Software Coding: 690010B14134AF000001000300001D5F001C060800000101000000
Work Shop Code: WSC 00477 128 80813
VCID: 3669577C815C62E
1 Fault Found:
01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
004 - No Signal/Communication
Freeze Frame:
Fault Status: 01100100
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 208
Proszę o pomoc !

Edytowane przez Rys125

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.