Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana lamp


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy lub rady. Zrobilem Upgrade w moim a4 b8 ze zwyklych na xenon. Wszystko swieci super. Mam tylko jeden problem z komunikatem spalonej żarowki.. Idzie jakoś wylaczyc programowo żeby nie wyświetlały komunikaty spalonych żarówek?

kodowanie MCE, musisz zaznaczyć że są ledy i błąd zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady... U mnie jest przerobka bez zadnych wymian modulu MCE , mam z literką K, zrobilem ze wszystko super chodzi i ochrony komponentu nie musze robić. Czy jest możliwość wyprogramowania z licznika komunikatow o spalonych żarówkach?


wklej tu błedy :wink: widocznie cos zle podłaczyłes ( zakodowałes)

Obylo sie bez kodowania, oraz na starym module. Chodzi mi tylko o to czy idzie wyprogramować komunikaty o spalonych żarówkach z licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wyprogramowania z licznika komunikatow o spalonych żarówkach?

Nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ale tu chodzi o przednie lampy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę bitów tam jest, ale może faktycznie tylko od tylnych lamp.

Spróbować nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę bitów tam jest, ale może faktycznie tylko od tylnych lamp.

Spróbować nie zaszkodzi :)

jakbys pomysłał i sprawdził to za przednie oswietlenie odpowiada całkiem inny sterownik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zamiast robić adaptery, uciąć kable i wstawić coś takiego?
Kable lutujemy, koszulki termokurczliwe + jakaś taśma.


e07b66d250267313gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam a4 z 2011r. czy mam kupić moduł 8K0 907 063 P czy mogę kupić poliftowy moduł ?
Dotyczy to zmiany przodu na polift czyli bixenon +neon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam a4 z 2011r. czy mam kupić moduł 8K0 907 063 P czy mogę kupić poliftowy moduł ?

Dotyczy to zmiany przodu na polift czyli bixenon +neon

Moduły przed liftowe sie nie zamieniaja z poliftowymi przynajmniej bylo tak w moim przypadku modul z koncowka D nie mozna bylo wlozyc do poliftowej gdzie siedział DB

Witam,

Mam a4 z 2011r. czy mam kupić moduł 8K0 907 063 P czy mogę kupić poliftowy moduł ?

Dotyczy to zmiany przodu na polift czyli bixenon +neon

Moduły przed liftowe sie nie zamieniaja z poliftowymi przynajmniej bylo tak w moim przypadku modul z koncowka D nie mozna bylo wlozyc do poliftowej gdzie siedział DB

Kosci A i B mialy delikatnie inny kształt

Witam wszystkich

Jestem w trakcie przerabiania swojej POLIFTOWEJ A4 b8 z roku 2012 pazdziernik org. lampy halogenowe na lampy XENON wraz z spryskami .

To co zrobiłem:

-Przełozylem lampy spryski

-pociagnalem nowe kable

-przelozylem piny we wtyczkach lamp wedlug schematu od przedlifta

Działa:

-xenon bez dlugich

-kierunki

Niedziala neon

Wiem ze musze przełozyc MCE posiadam teraz 8K0907063Db , chce przelozyc na DH bo taki ma znajomy w swojej. Plus kodowanie i och komp.

Czego nie wiem :

W przed lifcie lampy halogenowe posiadaja 10 kabli a polift posiada ich tylko 9 ( brak PINU nr. 10 w kostce od lampy zwyklej)

Rozumiemi ze trzeba pociagnac dodatkowy kabel co juz zrobiłem tylko gdzie w MCE Trzeba go wpiac??

Aha jesli trzeba za podpowiedz jestem wstanie odwdzieczyc sie pienieznie pozdrawiam.

Edytowane przez 654321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam a4 z 2011r. czy mam kupić moduł 8K0 907 063 P

a jaki teraz ORI moduł siedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To mój pierwszy pościk więc witam wszystkich, za chwile napiszę w powitalni.

Od tygodnia jestem posiadaczem A4 B8 i pierwsze co chciałbym zrobić to wymiana lamp, i teraz proszę powiedzcie gdzie w Krakowie bądź okolicach znajdę kogoś kto zrobi to za rozsądne pieniądze, bo sam się za to nie biorę :P

Mam obecnie standardowe bez ledów chcialbym zamontować te z falą lądowe. I teraz pytanie czy to jest wykonalne? Ile to może mnie kosztować? kto mi to zrobi w Krakowie?

Liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Czy wie ktoś jakie są DOKŁADNE różnice pomiędzy poszczególnymi modelami sterwnika MCE do poliftowego A4? Interesuje mnie MCE do autka z 2012 roku (model 2013).

W temacie (nieco wcześniej) kolega WRCLAGUNA swietnie opisał poszczególne sterowniki pod kątem tego czy dany MCE obsługuje BIXA czy nie, ale chciałbym wiedzieć nieco więcej.

Na pewno model 8K0907063DH jest na full - taką informacje dostałem od kolegi Vrclaguna, ale niestety nie mam możliwości kupienia takiego modelu, a jedynie 8K0907063AH

wiecie może do dokładnie ma a czego nie ma ten model oprócz obsługi BIXa i grzanych siedzeń?


Witam ponownie,

Chciałbym zadać w takim razie nieco inaczej pytanie:

Czy ktoś był by tak uprzejmy i powiedział jaki ma sterownik w swoim POLIFCIE z minimum 2012 roku z XENONem, grzanymi siedzeniami oraz PDC przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Czy wie ktoś jakie są DOKŁADNE różnice pomiędzy poszczególnymi modelami sterwnika MCE do poliftowego A4? Interesuje mnie MCE do autka z 2012 roku (model 2013).

W temacie (nieco wcześniej) kolega WRCLAGUNA swietnie opisał poszczególne sterowniki pod kątem tego czy dany MCE obsługuje BIXA czy nie, ale chciałbym wiedzieć nieco więcej.

Na pewno model 8K0907063DH jest na full - taką informacje dostałem od kolegi Vrclaguna, ale niestety nie mam możliwości kupienia takiego modelu, a jedynie 8K0907063AH

wiecie może do dokładnie ma a czego nie ma ten model oprócz obsługi BIXa i grzanych siedzeń?

Witam ponownie,

Chciałbym zadać w takim razie nieco inaczej pytanie:

Czy ktoś był by tak uprzejmy i powiedział jaki ma sterownik w swoim POLIFCIE z minimum 2012 roku z XENONem, grzanymi siedzeniami oraz PDC przód i tył?

MCE nie nic wspólnego z PDC czujniki obsługuje moduł komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale sam też trochę rozeznawałem temat (serwisy, sprzedawcy) i wychodzi na to że oba poniższe sterowniki obsługują Xenona i grzane fotele, ale

8K0907063DJ - jest dedykowany pod reflektory skrętne

8K0907063DH - zwykły NIEskrętny BIX

Podobno nie da się zakodować zwykłych lamp na MCE dedykowanym pod skrętne lampki - podobno nie przyjmie kodowania.

Mówię cały czas o polifcie (2013 rok).

Mam ogromną prośbę - czy może to ktoś potwierdzić?

Edytowane przez archan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale sam też trochę rozeznawałem temat (serwisy, sprzedawcy) i wychodzi na to że oba poniższe sterowniki obsługują Xenona i grzane fotele, ale

8K0907063DJ - jest dedykowany pod reflektory skrętne

8K0907063DH - zwykły NIEskrętny BIX

Podobno nie da się zakodować zwykłych lamp na MCE dedykowanym pod skrętne lampki - podobno nie przyjmie kodowania.

Mówię cały czas o polifcie (2013 rok).

Mam ogromną prośbę - czy może to ktoś potwierdzić?

Rocznik 2012 POLIFT /START STOP/GRZANE FOTELE / PAKIET OŚWIETLENIA QQ1 / PARKTRONIK TYŁ / SPRYSKI /. Wszystko + Bixy nieskrętne u mnie działają na sterowniku 8K0907063DH

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

Moje auto to A4 B8 2008r.

Przymierzam się do wymiany lamp halogenowych na Ledy + Bixenon jak w temacie.

Lampy już kupiłem. Teraz po sprawdzeniu mam taki MCE: 8K0 907 063A

Nie mam grzanych foteli bo skóra.

85mlsnhs64dq.jpg

I teraz prośba do znawców o podpowiedź - z jakim numerem kupić i wymienić ten cały MCE?

Aktualnie na allegro jest kilka które co wyczytałem to są dobre ale niech mi ktoś podpowie, bo różnią się cenowo a wiadomo ze najlepiej zapłacić jak najmniej.

numery z allegro:

znalazałem na alledrogo takie :

8K0907063AD - http://allegro.pl/au...5093839446.html

8K0907063DB - http://allegro.pl/au...6343495115.html

8K0907063L - http://allegro.pl/mo...5630292188.html

8K0907063N - http://allegro.pl/mo...5571700415.html

i co z jego wymiana? to plug & play? sztuka za sztukę?


Dzięki z góry.

Edytowane przez mikeeevans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to mój błąd końcówka to DC

8K0 907 063 DC- teraz mam pytanie czy łyknie xenony?

.......sprawdz czy ci przyjmie kodowanie z bixa :hi:

wg moich notatek nie obsluguje

Tak jak mówiłeś nie obsługuje, nie przyjmuje pierwszego kodowania, byte 0->26, natomiast tył działa bez wymiany komfortu, a wcześniej były żarówki.

Teraz mam pytanie jak najlepiej załatwić sprawę z MCE, skopiować stare dane i wgrać go na nowy po czym zainstalować w samochodzie nowy moduł centralnej elektryki? Dojadę tak do aso żeby ściągnąć ochronę komponentu?

Edytowane przez lcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...