Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pakiety z allegro kontra oryginał


pucy1

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając forum zrosumiałem ze jedyna i słuszna droga jeżeli chodzi o tuning optyczny to stylizacja na s line lub rs.

Posiadam avanta podoba mi się pakiet RS.

Tu zaczynają się schody.

Droga teoretycznie najlepsza kupic na aledrogo oryginalny zderzak rs przód tył progi dopasować pociąć posklejać itp i załozyc. Problem to chore ceny oryginałów, to przebolałem coś tam by się znalazło predzej czy pozniej, nie na allegro to na forum. Problem kolejny jaki się pojawił to kto to zrobi - ja nie mam w domu nawet wiertarki, więc zostaje lakiernik. Objezdziłem dziś większość warsztatów w miescie podejmie sie takiej roboty dwoch jeden za pociecie dopasowanie i polakierowanie dwoch zderzaków krzyknął 1200zł drugi 1400zł. Komplet ospojlerowania z lakierowaniem wyszedłby około 3500zł wiec prawie połowa wartosci auta.

Opcja druga laminaty z allegro - plusy cena, duzo prostsze dopasowanie. Minusy jakość wykonania i materiał - laminat. Rozmawiałem ze znajomym ktory zajmuje sie budowaniem łódek wędkarskich - zaproponował wzmocnić laminat o kilka dodatkowych warstw zywicy i maty. Lakierowania i dopasowania laminatów podejmie sie kazdy zakład koszt wykonania ok 700zł + laminaty niech 1000zł.

Laik nie odrozni laminatów na wzor rs od prawdziwego rs, a bez wzg. na to czy załoze laminat czy ori od rs nie stworzę wiernej kopii bo nie mam zamiaru poszerzac błotników. Znalazłem dla przykladu takie laminaty:

http://allegro.pl/audi-a4-zderzak-przod-promocja-i2265333429.html

http://allegro.pl/zderzak-przod-audi-a4-b5-abs-abs-u-plastik-sklep-i2308276170.html

http://allegro.pl/audi-a4-zderzak-tyl-promocja-i2321292402.html

Moze ktoś ma namiary na wierniejsze kopie zderzaka rs, moze jakas inna propozycja, a moze ktoś z forumowiczów ma załozone takie laminaty.

Wiem ze zaraz posypią się opinie typu peka kraweznik itp czytalem i zgadzam sie ale coś za coś.

A no i mam prosbe chodzi o progi z laminatu nie bardzo moge sie dokopać do jakiegos producenta robiącego progi na wzór rs.

Wyszło trochę długo ale moze ktoś doczytał do końca.

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie s-line tylko S lub RS, po drugie zapomnij o laminatach, a po trzecie kup sobie zderzaki z wersji właśnie S4, pasuje prawie p&p, każdy lakiernik Ci to ogarnie i będziesz miał piękną furę, Z RSem więcej roboty a czy wygląd wtedy lepszy :whistling: kwestia gustu. RS ładnie wygląda taki właśnie napompowany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię się o zywotność laminatow, autem jezdzę sam i generalnie tam gdzie się nim poruszam a z reguły są to trasy ppowtarzalne nie ma wysokich krawężników. Pomińmy zywotność. S lezy mi jakoś tak średnio nie wiem czego. Rs naprawde mi się podoba. Zreszta cena s jest tożsama z ceną rs a że moja małżonka ma wgląd w moje konto dostałaby zawału widząc te dziwne ubytki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf kiła i mogiła:sick3: jak nie masz na co kasy wydawać to moze radio sobie kup:whistling: a jak masz to zalej za tą kasą pare razy do pełna bak i poprostu jeżdzij, masz rocznik 97, lepiej zrobisz jak kupisz lampy poliftowe

---------- Post dopisany at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany at 23:46 ----------

c3KuHgOxm2.jpg

wiernej kopi RS czy S4 z laminatu nie ma, są tylko marne podróby riegera, który w oryginale jest dosc drogi, czy wyglada??

ja sądze że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co znaczy syf kiła i mogiła? Dotyczą te określenia czego konkretnie? Wzoru zderzaka? Materiału? Czy tego ze auto jest z 97r? Radio mam i innego nie potrzebuję melomanem nie jestem.

Dlatego szukam jak najwierniejszej kopii moze ktoś ma to na aucie bo nie wierzę ze kazdy kto dłubał przy swoim samochodzie załozył ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozum ze to jest brzydkie na aucie:whistling: nie mam nic do rocznika że 97 tylko nasuwa mi sie odrazu że najlepszy mod w tym roczniku to zmiana reflektorów a nie jakieś zderzaki rodem z calibry

Chcesz by twoje auto tak sie prezentowało???

audi_a4_tuning

audi_a4_tuning

audia4-1.jpg

To nie mamy o czym rozmawiać...

Ceny tych laminatów jak bedziesz chciał na wzór będą porównywalne z kupieniem ori S4, wystarczy tylko poczekac co pewien czas jest promocja ostatnio bordowy za 499zł stał:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektory przod soczewka i tył po II lifcie lezą juz w garazu. Nie mam zamiaru zakładać az tak przesadzonych zderzaków. Najbardziej zblizony do rs jest chyba zderzak z pierwszego wklejonego przeze mnie linku. Dlatego mam wlasnie problem z progami wszystkie jakie wynajduje są dziwnie powykręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 co pokazałeś to jedynie pierwszy... ten tylni to jakaś totalna porazka, że niby ala RS którego nie było w sedanie i tymbardziej z takim wlotami:doh:

ten laminat bardzo huiowo wygląda patrząc z profilu na auto:thumbdown: wnęka nadkola nie zgrywa sie w półkole:whistling:

---------- Post dopisany at 00:29 ---------- Poprzedni post napisany at 00:20 ----------

Masz tak bedzie wyglądał twój wymarzony na wzór RS laminat na aucie

Auto keżora

ke_or.jpg

ładnie sie niezgrywa krawędź zderzaka z wnęką koła:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem na forum czy ktoś ma czy ktoś wie jak jest z pasowaniem. Przód tez mi sie podoba najlepiej ten 1. Co do tylniego nie moge wydłubać nic sensownego - jak nie parapet to jakies załamania zawijasy itp upiększenia. Generalnie tył mogłby pojsc ori nie sa drogie widziałem od 100 do 400 za b.ładny i kompletny z belka i kratkami, a z tego co sie zorientowałem z dopasowaniem tyłu nie ma zbyt duzo roboty.

np:

http://allegro.pl/audi-rs4-99-belka-kratki-zderzak-tyl-bielsko-i2270557506.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz, jest tyle samo roboty co z dopasowaniem przodu:whistling: a laminat nigdy nie bedzie lezał prawidłowo

http://a4-klub.pl/showthread.php?93451-ALL-B5-Monta%BF-zderzaka-RS4-do-A4&p=2797464&viewfull=1#post2797464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest za poźna godzina bo ja zupelnie nie kumam jak to podocinać powyginać i poprzycinać. Przespię się z tym a autko kezora mi sie podoba gdybyś nie narysował tej kreski w zyciu bym tego nie zauwazył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego daj zderzak z es nie żadne laminaty czy docinane rs-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia kto co lubi i z czym na aucie będzie się czuł dobrze - Kowi Twoje auto mi się zayyebiście podoba ale próby prostowania każdego na siłę i tak nic nie dadzą... :wink:

Sobie Kolega kupi, założy, pojeździ i stwierdzi że wypie...lił kasę w błoto to się nauczy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez odpuscilbym laminaty, albo robic cos porzadnie bez bawienia sie w polsrodki, albo nie robic wcale. Auto Twoje - wybor Twoj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia kto co lubi i z czym na aucie będzie się czuł dobrze - Kowi Twoje auto mi się zayyebiście podoba ale próby prostowania każdego na siłę i tak nic nie dadzą... :wink:
jeżeli już założył temat- znaczy że chce znać nasze zdanie. więc każdy w dobrej intencji radzi- nikt mu ani nie zabroni założyć itp - wolna wola. :thumbup1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminat:facepalm: Kolego lepiej za te pieniądze zadbaj o lakier kup felgę jakiś gwint i jestem przekonany że ci się bardziej spodoba twoje auto niż te body z laminatu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie to rzeźbienie w zderzakach od rs a s spoko wiem ze pasuje ale mi nie leży.

No to jak i tak juz na mnie pada najwyżej postrzelają pioruny.

http://allegro.pl/audi-a4-projektzwo-projekt-zwo-dokladka-spoiler-i2299858257.html produkt markowy wiec najprawdopodobniej wykonany porządnie.

Szukałem na forum ale nie mogę nigdzie odnalezc mianowicie przód od rs jest szerszy o ok 3cm wiec tu pytanie czy ktoś próbował wyciąć centralnie na środku zderzaka pasek tej szerokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia kto co lubi i z czym na aucie będzie się czuł dobrze - Kowi Twoje auto mi się zayyebiście podoba ale próby prostowania każdego na siłę i tak nic nie dadzą... :wink:
jeżeli już założył temat- znaczy że chce znać nasze zdanie. więc każdy w dobrej intencji radzi- nikt mu ani nie zabroni założyć itp - wolna wola. :thumbup1:

Dokładnie o to mi chodziło :thumbup1:

Ostatnio czytam dość często tematy niereformowalnego Czikity i jakoś tak podobnie do tego tematu podszedłem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ten zdeś pasuje mi tak samo jak i te lusterka :sick3::sick3::sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...