[B5 AVG] poziom oleju

dawidtdi

witam klubowiczów!

Jeżdże na oleju castrol 10W-40 , zrobiłem już na nim jakieś 7000 kilometrów i poziom oleju był zawsze ok. Wczoraj wracałem do domu i zapaliła mi się lampka poziom oleju min. przyjechalem do domu zmierzyłem poziom oleju i wskaźnik pokazał że poziom jest ponad max. dzisiaj rano też mierzyłem olej i też jest ponad max. jaka może być tego przyczyna ?

Ponad max??? Ja na Twoim miejscu szybko bym odessał nadmiar oliwy :naughty:

sprawdz czy w oleju nie ma płyny chłodzącego możliwe że poszła uszczelka pod głowicą jak bedziesz dalej jeździł to możesz zatrzeć silnik, sprawdz też czy nie ubywa płynu chłodzącego ja na twoim miejscu bym tego nie bagatelizował bo naprawa silnika to duzy wydatek

Może chwilowo przegrzałeś silnik. Kiedyś w Clio jak temperatura nagle skoczyła za wysoko to włączyła mi się kontrolka od oleju.

Miałem coś takiego u siebie wskakiwał mi co jakiś czas olej min. Stan oleju był ok. :mysli: Okazało się że zwalił sie po prostu czujnik zamknięcia maski jest obok zamka maski (pęka) i komp wtedy myśli ,że maska jest cały czas otwarta i zmusza Cię żebyś tam zajrzał. Ja poprostu zmostkowałem te dwa wtyki (dwa kabelki) i od tamtej pory mam spokój. Spróbuj bo ja naprawdę długo czasu spędziłem nad tym problemem miałem nawet wymieniać czujnik w misce oleju. :th:

witam klubowiczów!

trzeba bylo zatrzymac silnik, odczekac i sprawdzic poziom oleju w misce, bagnetem. nagle zwiekszenie ilosci oleju to objaw uszkodzonej uszczelki pod glowica i plynu chlodzacego, ktory sie dostal do miski. a to tak naprawde chwila do zarzniecia nie tylko turbiny ale i calego silnika. o zmniejszeniu sie ilosci ponizej min to juz nie mowie.

zmierzyłem dzisiaj znowu olej i poziom jest już na środku skali czyli ok, zastanawiam się tylko dlaczego wczoraj włączyła się lampka olej min. może to jakiś chwilowy błąd.

natomiast z tego co napisales, masz albo uszkodzony czujnik poziomu oleju, lub problem z przewodami.

Może jest tak jak mówi Pelo, bo poziom oleju mam ok a już trzeci raz pojawił mi sie olej min. ostatnie dwa razy jak się pojawił olej min. przejechałem gdzieś po 180 km . Po zgaszeniu silnika musi minąc około 4 godzin żeby alarm sie nie pojawiał. Dziwi mnie tylko to że na źle domknięta maske reaguje kontrolka oleju.[br]Dopisany: 10 Maj 2008, 19:46 _________________________________________________To rzeczywiście czujnik zamknięcia maski, wystarczy nim poruszać i kontrolka olej min znika. Może te czujniki z 1999r. to jakaś felerna seria.