Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożysko Fag a skf ???


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na allegro łozysko FAG posiada w zestawie więcej srub i nakrętek niz lozysko SKF . Ktore pasuje do mojego auta ? [b6 AWX ]

http://allegro.pl/lozysko-przod-fag-audi-a4-b6-a6-1-8t-1-9tdi-2-5tdi-i2329276638.html

http://allegro.pl/lozysko-przod-skf-audi-a4-b6-1-8t-1-9tdi-2-5tdi-i2329277229.html

Prosze o radę chce wymienic łozysko bo strasznie huczy i boje sie ze cos sie w końcu stanie podczas jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że do montażu potrzebne są te 4 krótsze i 1 długa gruba (czarna) śruba.... A FAG pokusiło się o dodanie dodatkowo śrub do mocowania czegoś co ma wiele wspólnego przy wymianie łożyska (nie wypowiem się dokładnie, bo tego nigdy sam nie rozbierałem). Ale co ciekawe, w zestawie FAG nie widzę tego cienkiego pierścienia.... Tak więc poniekąd również przyłączam się do pytania.

(warto wiedzieć na przyszłość :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga - trzeba zobaczyć kraj pochodzenia. Pamiętam jak zamówiłem łożysko Fag'a właśnie do A6 - było w pudełku Ruville i niestety Made In China...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku do skf masz wszystko co jest potrzebne do montażu , w linku do fag-a kilka śrub zbędnych ,ja kupiłem fag-a a w środku było łożysko skf-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAG z aukcji posiada więcej śrub bo jest też na tył do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga - trzeba zobaczyć kraj pochodzenia. Pamiętam jak zamówiłem łożysko Fag'a właśnie do A6 - było w pudełku Ruville i niestety Made In China...

wiele firm przeniosło produkcję do Azji, bo tam jest po prostu taniej,nawet z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierścień zostawiłem fabryczny jest dobrze obsadzony nie ma sensu go ruszać z nim się nic nie dzieje dlatego fag nie dodaje ,w skf są w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze kolega wyżej. Kupiłem łożysko fag na opakowaniu a w środku na łożysku napis skf :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do greg2505 czy podczas ściągania łożyska z pół-piasty nie uszkodziłeś tego pierścienia? wymieniałem ostatnio oba łożyska i nie udało mi się zbić łożyska bez uszkodzenia tego elementu. A do autora tematu mam taka propozycje żeby się zastanowił czy będzie wymieniał to sam czy w serwisie, bo ja pokusiłem się o samodzielną wymianę i łożysko było tak zapieczone w zwrotnicy, że musiałem dorobić coś na styl ściągacza, za to nowe łożysko po wyczyszczeniu włożyłem bez prbolemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko wymieniałem sam, żaden problem, pierścień nietknięty zostawiłem ori jest z logiem audi,dodam że łożysko nie było wcześniej wymieniane nowe wciskałem na prasie ,co do demontażu piasty ze zwrotnicy trzeba ją wybić bo jest zapieczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skf , fag to teraz jedna firma wykupiona przez ruville, kup ruville, wychodzi najtaniej zawsze a w srodku bedziesz miał na pewno coś dobrego - fag lub skf

Z całym szacunkiem, ale większej bzdury w życiu nie słyszałem. Zarówno SKF jak i FAG/INA to największe koncerny łożyskowe na świecie i jak dotąd nie słyszałem, by zostały przez kogokolwiek kupione, tym bardziej przez Ruville.

Marki FAG i INA należą do niemieckiego koncernu SCHAEFFLER GRUPPE, do którego należy również CONTINENTAL oraz LUK. Ruville jest firmą handlową, podobnie jak TRW lub FEBI, Optimal, części produkowane są pod ich marką przez wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...