Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gładziutkie ale czuć że takie gumowe, jak np. przyciski od szyb w b6

Opublikowano

to generalnie zadowolony jesteś?

Opublikowano

Nie, inaczej to sobie wyobrażałem.

Jak ktoś chce to moge odsprzedać reszte puchy (pomalowałem nią tylko 1 dekor-3warstwy)

Opublikowano

szkoda

Opublikowano

A ja malowałem ramkę grilla znaczek i tylną listwę zderzaka na biało o jestem zadowolony z działania PLasti Dipa:good: Tylko według mnie potrzeba trochę zdolności lakierniczych których mi brakuje:kwasny:

Opublikowano

Witam.Chciałbym sobie prysnąć felgi 16 na czarno.Nie mam pistoletu więc zostają spreje.Ile będę potrzebował sztuk żeby ogarnąć temat???

Panowie,nikt nie malował felg sprejami??Wcześniej pisze że około 1,8l na 4 fele.Czyli że wychodzi trochę ponad 1 sprej na felgę ( 400ml).Fele mam ciemne,więc czarny powinien ładnie kryć.Ryzykować zakup 4 sztuk,czy lepiej od razu kupować 5 szt.??

Opublikowano

Nie zrozumcie mnie źle, plasti pracowało mi się bardzo dobrze, fajna rozlewność co tworzy równomierną powłokę, bez zacieków. Zastrzeżenie mam jedynie do koloru bo miał być srebrny a wyszedł... metalik/brokat ;/

Opublikowano

a gdyby połączyć biały i srebrny to otrzymalibyśmy efekt 'satyny' np na lusterkach ?

Opublikowano

Satyna powstaje w połączeniu chromu i matowego bezbarwnego

Biały i silverizer to barzo jasny srebrny/satyna, po za tym silverizer daje połysk

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

Opublikowano

ja tez zamowilem do grila,bede robil cos pod s4,zobacze jak sie ociepli co z tego wyjdzie;

Plasti Dip 11oz Spray Gun Metal | Plastic-Craft

Opublikowano
Witam.Chciałbym sobie prysnąć felgi 16 na czarno.Nie mam pistoletu więc zostają spreje.Ile będę potrzebował sztuk żeby ogarnąć temat???

Panowie,nikt nie malował felg sprejami??Wcześniej pisze że około 1,8l na 4 fele.Czyli że wychodzi trochę ponad 1 sprej na felgę ( 400ml).Fele mam ciemne,więc czarny powinien ładnie kryć.Ryzykować zakup 4 sztuk,czy lepiej od razu kupować 5 szt.??

Ja kupiłem teraz 3 puchy, i mam jeszcze trochę w 4tej z pozostałej. Jakoś może na koniec tygodnia wezmę się za malowanie 16" to mogę dać znać jak wyjdzie... :)

Opublikowano

[/color]

Witam.Chciałbym sobie prysnąć felgi 16 na czarno.Nie mam pistoletu więc zostają spreje.Ile będę potrzebował sztuk żeby ogarnąć temat???

Panowie,nikt nie malował felg sprejami??Wcześniej pisze że około 1,8l na 4 fele.Czyli że wychodzi trochę ponad 1 sprej na felgę ( 400ml).Fele mam ciemne,więc czarny powinien ładnie kryć.Ryzykować zakup 4 sztuk,czy lepiej od razu kupować 5 szt.??

Ja kupiłem teraz 3 puchy, i mam jeszcze trochę w 4tej z pozostałej. Jakoś może na koniec tygodnia wezmę się za malowanie 16" to mogę dać znać jak wyjdzie... :)

Super.Więc czekam na info....Pozdro

Opublikowano

panowie, wszyscy pisza jakie to nie jest fajne :) ogolnie tez mi sie podoba, ale jestem troche pedantyczny, powiedzcie mi najlepiej ktos kto juz malowal auto, co z zapruszeniami na pozostałych elementach, np miedzy drzwiami mamy szczeline, kazdy wie ze podczas malowania powstaje pyl który dostaje sie pomiedzy elementy tutaj miedzy drzwi czyli na slupek, czy idzie to reka, jakims tworzywem usunac ? bo nie podobalo by mi sie jak bym otwieral biale drzwi a na czarnym slupku widoczne bialem przepylenia, na filmiku w minucie 2:25 zobaczycie o co mi chodzi

czy po samym malowaniu dipem naklada sie jakis klar jak na filmiku ponizej ?

ile trzeba czekac miedzy warstwami, pierwsza to przepylenie ?

jakie dysze mozna uzywac np 1.3 czy jakies duzo wieksze ?

Opublikowano

adus20, co do zapylenia to kwestia techniki malowania, też zrobiłem ten błąd ale go wyeliminowałem po rozmowie z jedną z amerykańskich firm, w Polsce i nie tylko w większości aut się to zadarza, usunąć to jest ciężko, jedynie można zlekka to złagodzić

zapomnij o pistolecie HVLP na większe powierzchnie, na małe jak lusterka, dekory ew. felgi jest OK, miałem dyszę 1,5 i :facepalm:, felgę poniżej malowałem dyszą 2,1

dzisiaj trochę zabawy z customowymi kolorkami

IMG_4259.jpg

IMG_4260.jpg

Opublikowano

hmm to troche tego nie rozumie, skoro przy pelnej powloce dip schodzi fajnie to dlaczego przy przepyleniu jest ptoblem ?

podsumowujac jesli sie ktos dokladnie nie zaglebi w temacie to lipa, idzie fajnie pomalowac alew trzeba rozbierac klamki itp,

nie wiem czy nie lepiej okleic folia, koszt wiekszy ale auta nie rozbieramy

Opublikowano

Samo zapylenie to można ręczniczkiem papierowym np. szyb, ale jak zapylisz już jedną powłokę to jest gorzej

Nie ma sensu używać fibry bo się niszczy fibra od pocierania

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

Opublikowano
Samo zapylenie to można ręczniczkiem papierowym np. szyb, ale jak zapylisz już jedną powłokę to jest gorzej

Nie ma sensu używać fibry bo się niszczy fibra od pocierania

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

kurcze nie rozumiem Twojej mysli, piszesz o 2 warstwie czy jednej na duzym elemencie ?

Opublikowano

Chłopaki mam takie pytanie czy ktoś z was malował może uchwyty w drzwiach? Będzie schodzić ten dip? Jeśli nie to najpierw spróbuje w golfie 4 ciekawe ile wytrzyma :kox:

Opublikowano

adus20, czytaj ze zrozumieniem :whistling:

to co widziałeś na filmiku, na szybach i ew. we wnękach usuwasz ręczniczkiem papierowym i ewentualnie zmywasz zmywaczem silikonu, może być firmy APP, byle nie miało kontaktu z główną powłoką Plasti Dip'u

zapylić można też kolejne powłoki Plasti Dip podczas malowania np. gdy źle jest dobrany pistolet i podczas malowania rozpuszczalnik zanim dotrze do malowanej powierzchni zasycha w locie, wtedy jest to trudno zlikwidować

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

powłoki=warstwy

Opublikowano

ok juz zrozumiałem :)

jak długo czekac miedzy warstwami

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.