Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojawia się czerwona lampka akumulatora- co to może powodować?


frytz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki mały "problem" ze swoja a4b6:

jakieś 3 tyg temu zauważyłem że zaczęła migać lampka akumulatora z częstotliwościa mniej więcej co 10 sek (odstępy nie były regularne) zgasiłem auto odpaliłem i problem znikł. dziś stało się to samo. co może być powodem takiego zachowania. auto mam 2 lata i 1 raz cos takiego miało miejsce. Myslałem że może klemy nie stykają ale wówczas zgaszenie auta nic by nie dawało. Czy jest to problem ładowania czy może pada akumulator? Miał może ktoś podobą sytuację?

Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że ako przy czymś takim może być słabe i może porządne doładowanie pozwoli mu wrócić do życia , ale prawdopodobnie naprawa od strony ładowania Cię czeka. Czy przygasa Ci oświetlenie kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież, jak jest słaby aku-to nie miga kontrolka baterii :wink:

przy słabym akumulatorze, po odpaleniu będzie sterownik ABSu sygnalizować dźwiękiem i na FISie ukarze się czerwona ikonka wykrzyknika

-jak miga, lub się pojawia czerwona ikonka baterii, to albo alternator, albo regulator napięcia-trzeba by podpiąć vaga i sprawdzić, na zgaszonym silniku ma być min. 11V, a na odpalonym max. 14V:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież, jak jest słaby aku-to nie miga kontrolka baterii :wink:

przy słabym akumulatorze, po odpaleniu będzie sterownik ABSu sygnalizować dźwiękiem i na FISie ukarze się czerwona ikonka wykrzyknika

-jak miga, lub się pojawia czerwona ikonka baterii, to albo alternator, albo regulator napięcia-trzeba by podpiąć vaga i sprawdzić, na zgaszonym silniku ma być min. 11V, a na odpalonym max. 14V:wink4:

11V? Myślałem , że 12V po zgaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miernik prawde Ci powie :) Jak bedzie slabe ladowanie to bedzie Ci wlasnie migac ta kontrolka. niekoniecznie aku bedzie slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11V? Myślałem , że 12V po zgaszeniu.

12 v jest normalnie-minimalnie może być 11 V, jak będzie tyle-sterownik ABS zacznie pokazywać usterkę na FISie:wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka migała normalnie w czasie jazdy niezaleznie od obrotow

pojechalem do zakaldu gdzie sie kupouje akumulatory facet miał takie urządzenie typowo do tego.

ładowanie na swiatłach i z właczoną klimą 14,2 ale stwierdził że aku ma 50%. poza tym stwierdził że jest to aku fabryczne (auto 2004)

gosciu twierdzi że pobór prądu był duży i alternator nie wyrabiał chciał pobrać prąd z aku a tam było mało bo słaby i wówczas migało. wg mnie sensowne wytłumaczenie i wlasnie w słabtym aku upatruje problem. mam nadzieje ze sie nie myle :)

pozdr

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

kontrolka migała normalnie w czasie jazdy niezaleznie od obrotow

pojechalem do zakaldu gdzie sie kupouje akumulatory facet miał takie urządzenie typowo do tego.

ładowanie na swiatłach i z właczoną klimą 14,2 ale stwierdził że aku ma 50%. poza tym stwierdził że jest to aku fabryczne (auto 2004)

gosciu twierdzi że pobór prądu był duży i alternator nie wyrabiał chciał pobrać prąd z aku a tam było mało bo słaby i wówczas migało. wg mnie sensowne wytłumaczenie i wlasnie w słabtym aku upatruje problem. mam nadzieje ze sie nie myle :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu, czy masz jakiś problem z napięciem i ładowaniem? Czy chodzi tylko i wyłącznie o migającą kontrolkę akumulatora na desce rozdzielczej? Bo to jest zasadnicze pytanie.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i padł mi wirnik w alternatorze, podobno częsta usterka w alternatorach valeo 140a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jesli mozna sie podlaczyc do tematu... u mnie mam nowy akumulator i wymieniony altenator. wczoraj gdy zapalilem samochod to kontrolka od akumulatora nie zgasla...gdy wylaczylem samochod i zapalilem go ponownie wszystko jakby jest ok....gdzie jeszcze moge szukac przyczyny zapalania sie tej kontrolki???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie nie wlacza ...choc do teraz nie wiem co bylo powodem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...