Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pojawia się czerwona lampka akumulatora- co to może powodować?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam taki mały "problem" ze swoja a4b6:

jakieś 3 tyg temu zauważyłem że zaczęła migać lampka akumulatora z częstotliwościa mniej więcej co 10 sek (odstępy nie były regularne) zgasiłem auto odpaliłem i problem znikł. dziś stało się to samo. co może być powodem takiego zachowania. auto mam 2 lata i 1 raz cos takiego miało miejsce. Myslałem że może klemy nie stykają ale wówczas zgaszenie auta nic by nie dawało. Czy jest to problem ładowania czy może pada akumulator? Miał może ktoś podobą sytuację?

Z góry thx

Opublikowano
  • Autor

myslicie że to tylko aku? bałem że coś z alternatorem itp.

Opublikowano

Myślę , że ako przy czymś takim może być słabe i może porządne doładowanie pozwoli mu wrócić do życia , ale prawdopodobnie naprawa od strony ładowania Cię czeka. Czy przygasa Ci oświetlenie kabiny?

Opublikowano

przecież, jak jest słaby aku-to nie miga kontrolka baterii :wink:

przy słabym akumulatorze, po odpaleniu będzie sterownik ABSu sygnalizować dźwiękiem i na FISie ukarze się czerwona ikonka wykrzyknika

-jak miga, lub się pojawia czerwona ikonka baterii, to albo alternator, albo regulator napięcia-trzeba by podpiąć vaga i sprawdzić, na zgaszonym silniku ma być min. 11V, a na odpalonym max. 14V:wink4:

Opublikowano
przecież, jak jest słaby aku-to nie miga kontrolka baterii :wink:

przy słabym akumulatorze, po odpaleniu będzie sterownik ABSu sygnalizować dźwiękiem i na FISie ukarze się czerwona ikonka wykrzyknika

-jak miga, lub się pojawia czerwona ikonka baterii, to albo alternator, albo regulator napięcia-trzeba by podpiąć vaga i sprawdzić, na zgaszonym silniku ma być min. 11V, a na odpalonym max. 14V:wink4:

11V? Myślałem , że 12V po zgaszeniu.

Opublikowano

Ja u siebie już dwa alternatory wymieniłem, także na to stawiam ;)

Opublikowano

Kolego miernik prawde Ci powie :) Jak bedzie slabe ladowanie to bedzie Ci wlasnie migac ta kontrolka. niekoniecznie aku bedzie slabe.

Opublikowano

11V? Myślałem , że 12V po zgaszeniu.

12 v jest normalnie-minimalnie może być 11 V, jak będzie tyle-sterownik ABS zacznie pokazywać usterkę na FISie:wink4:
Opublikowano

wystarczy zwykły miernik za 8zl zęby sprawdzić jak ładuje , napięcie powinno byc 14,3/14,4 po zapaleniu świateł itp nie powinno spaść po niżej 14,2

Opublikowano

Kontrolka miga Ci na niższych czy na wyższych obrotach też?

Opublikowano
  • Autor

kontrolka migała normalnie w czasie jazdy niezaleznie od obrotow

pojechalem do zakaldu gdzie sie kupouje akumulatory facet miał takie urządzenie typowo do tego.

ładowanie na swiatłach i z właczoną klimą 14,2 ale stwierdził że aku ma 50%. poza tym stwierdził że jest to aku fabryczne (auto 2004)

gosciu twierdzi że pobór prądu był duży i alternator nie wyrabiał chciał pobrać prąd z aku a tam było mało bo słaby i wówczas migało. wg mnie sensowne wytłumaczenie i wlasnie w słabtym aku upatruje problem. mam nadzieje ze sie nie myle :)

pozdr

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

kontrolka migała normalnie w czasie jazdy niezaleznie od obrotow

pojechalem do zakaldu gdzie sie kupouje akumulatory facet miał takie urządzenie typowo do tego.

ładowanie na swiatłach i z właczoną klimą 14,2 ale stwierdził że aku ma 50%. poza tym stwierdził że jest to aku fabryczne (auto 2004)

gosciu twierdzi że pobór prądu był duży i alternator nie wyrabiał chciał pobrać prąd z aku a tam było mało bo słaby i wówczas migało. wg mnie sensowne wytłumaczenie i wlasnie w słabtym aku upatruje problem. mam nadzieje ze sie nie myle :)

pozdr

Opublikowano

Witam podłącze się do tematu, czy masz jakiś problem z napięciem i ładowaniem? Czy chodzi tylko i wyłącznie o migającą kontrolkę akumulatora na desce rozdzielczej? Bo to jest zasadnicze pytanie.....?

Opublikowano
  • Autor

ładowanie na profesjonalnym mierniku pokazalo ok. poza migajaca kontrolka zadnych innych niepokojacych objawowo niezauwazyłem

Opublikowano

Miałem to samo i padł mi wirnik w alternatorze, podobno częsta usterka w alternatorach valeo 140a

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

witam, jesli mozna sie podlaczyc do tematu... u mnie mam nowy akumulator i wymieniony altenator. wczoraj gdy zapalilem samochod to kontrolka od akumulatora nie zgasla...gdy wylaczylem samochod i zapalilem go ponownie wszystko jakby jest ok....gdzie jeszcze moge szukac przyczyny zapalania sie tej kontrolki???

pzdr

Opublikowano

podepnij kompa, kiedy kontrolka się zapali-będzie wiadomo co powoduje jej zapalenie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

juz sie nie wlacza ...choc do teraz nie wiem co bylo powodem :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.