Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uruchomienie klimy


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uruchamiałem dziś klimę po tym jak w zeszłym roku odpadło sprzęgło. Założyłem dziś sprzegielko ale klima nadal nie działa, jest błąd 00819 High Pressure Sensor (G65) Gdzie on sie znajduje? i czy może być przyczyna ze nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g 65 to czujnik wysokiego cisnienia.znajduje sie po przeciwnej stronie chłodnicy niz w a4 b5.U ciebie jest od widoczny obok a nawet pod lampa.Wymien na drugi i bedzie smigac.Chyba ze kable beda uszkodzone i czy nie maja gdzies przerwy.podłacz drugi czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie z tym wymienianiem. Czujnik jest pod lewą lampą, trzeba ją wyjąć żeby się do niego dostać. Zanim jednak to zrobisz sprawdź jaki dokładnie błąd wyskakuje, jeśli obwód otwarty/ zwarcie do plusa to warto najpierw sprawdzić bezpiecznik o ile pamiętam nr 6. Jeśli zwarcie do masy to prawdopodobnie walnięty czujnik. Ale i w tym wypadku warto najpierw obejrzeć kostkę też. W razie czego czujnik wymienisz sam bez spuszczania gazu - na króćcu jest zawór, który zamyka się przy wykręcaniu czujnika. Koszt czujnika to coś ok 230 zł w aso.Są już wątki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie:

00819 High Pressure Sensor (G65)

29-00 Short to Ground

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

Dokladnie:

00819 High Pressure Sensor (G65)

29-00 Short to Ground

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam błąd i skończyło się na wymianie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki czujnik na sprzedaż za 90pln pójdzie info 508039913. 8E0959126 jest umiejscowiony na górze chłodnicy z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie z tym wymienianiem. Czujnik jest pod lewą lampą, trzeba ją wyjąć żeby się do niego dostać. Zanim jednak to zrobisz sprawdź jaki dokładnie błąd wyskakuje, jeśli obwód otwarty/ zwarcie do plusa to warto najpierw sprawdzić bezpiecznik o ile pamiętam nr 6. Jeśli zwarcie do masy to prawdopodobnie walnięty czujnik. Ale i w tym wypadku warto najpierw obejrzeć kostkę też. W razie czego czujnik wymienisz sam bez spuszczania gazu - na króćcu jest zawór, który zamyka się przy wykręcaniu czujnika. Koszt czujnika to coś ok 230 zł w aso.Są już wątki na ten temat.

widze ze kolega w temacie z klimą :) dzisiaj przerobilem ten sam temat jak do plusa bezpiecznik 6 (5A) jak do masy czujnik :) no chyba ze przód po bumie i coś z instalacja klucz 17 i dajesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki czujnik na sprzedaż za 90pln pójdzie info 508039913. 8E0959126 jest umiejscowiony na górze chłodnicy z lewej strony.

Dikson, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, że masz taki czujnik. Ja musiałem zamówić na alle, bo też mi padł ten czujnik i zapłaciłem 160zł :( Nooo, ale godzinkę temu wkręciłem nowy czujnik i ECON już się nie świeci, a klima chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też wyglądał inaczej, ale ważne żeby głębokość tej części z gwintem była taka sama. U mnie wszystko działa. Montuj go i ciesz się klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Nie chcę zakładać nowego wątku bo temat jakby znany ale mam kilka pytań ;)

Od jakiegoś czasu wywala mi taki błąd:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-00 - Signal too Low

Klimę miałem pustą to pomyślałem, że to jest powodem.

Dwa dni temu klimę napełniłem i sprawdziłem szczelność (fachowcy sprawdzili) - jest szczelna.

Na panelu wisi ECONO i sprężarka się nie załącza - klima pełna i szczelna.

Kminię, że to czujnik. Może mi ktoś powiedzieć gdzie to bydle u mnie jest? Jaki toto ma numer?

B7, 2005, 2,0TDi

Dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik ja się kiedyś doszukiwałem po warsztatach mówili o kompresorach itd a żebyś widział moje zdziwienie jak teść wymienił mi bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno sprawdzę. NA wszelki wypadek wszystkie bo już czytałem, że numer 6 albo 20 albo . . .

Już wiem, że jest po prawej stronie chłodnicy koło reflektora.

ETKA twierdzi, że numer szpeja to: (1J0/1K0 )8E0 959 126 - czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...