Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diody led


Thomas28

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wziąłem 6 to i do seniora (b3) będzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co zamówiłem dzisiaj przyszły i już cały środek na LEDach :naughty:

Postojówki też ledwie ale weszły :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moze dobrze ze ci nie weszły bo mysle ze juz za jasno by swiecily.

POSTOJÓWKA XENON LED W5W 5 SMD 5050 ŻARÓWKA BIEL (2402765399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

załóż takie i wystarczy.

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

siara i jaki efekt?:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty:

---------- Post dopisany 27-07-2012 at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2012 at 22:31 ----------

siara jestem w trakcie realizacji nowego moda.jak wypali i bedzie działac to dam ci znac.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie to ze te ledy sie palą

No i będą się palić. Diody są przystosowane do napięcia 12V a jak silnik pracuje to w instalacji jest napięcie w granicach 14 V i to powoduje powolną śmierć LED-ów. Najpierw mrugają a potem przestają świecić. Jedna wytrzymuje dłużej i inna krócej.

Inną sprawą już jest to że te diody do postojówek nie mają homologacji i nie powinny być montowane w samochodach które poruszają się po drogach publicznych. Jak się jakiś uparty "pan władza" przypierdzieli to albo trzeba bedzie wymieniać przy nim te ledy na zwykłe żarówki albo zabierze dowód za pokwitowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek zgodzić się nie mogę co do napiecia pracy led. Bo typowa zwykla led plus minus ma 3V i przyłóż do niej 12v i zrobi pssyt i po niej. Diody pracuja prądowo i pod kazda dobiera sie rezystor zeby ograniczyc prad jaki na diode plynie. Srednio/typowo to jest 20mA (kazdy sprzedawca/producent podaje natezenie pracy led i napiecie). Wg tych danych sie wylicza ze led bedzie pracowal w aucie przy 14V, a napiecie ma 3V i prad 20mA max. To tak sie dobiera bezpiecznik aby ten prad nie byl przekroczony i diody masz na dluuuuuugie lata. A te chinskie diody maja w 90% prad nawet do 25mA, to nic dziwnego ze siadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do natężenia 20mA. Dawniej, jak ledy nie były tak popularne tak jak dziś to się kombinowało, zawsze robiłem tak że z diodą 5mm wpinałem w szereg rezystor 800 Ohm, podłączyłem w samochodzie i było. Te ledy które mają oprawki pasujące do samochodów mają już rezystor w obudowie.

Może mało widziałem ale jakie bym ledy nie oglądał to na każdym opakowaniu jest napisane napięcie pracy 12V. Ani słowa o 14 voltach. Nie wspomnę już o tym że nie widziałem tam oznaczenia maksymalnego natężenia prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś mi doradzi co zrobić

Mianowicie mam założone wewnątrz oświetlenie na diodach SMD rurkę w podsufitce i problem w tym że nie zawsze chce się zapalić po otwarciu drzwi albo tylko mrugnie albo lekko się tli natomiast gdy przesunę przełącznik na pozycje on świeci normalnie czy to wina tego ze ma za mało prądu pobiera ? może jakiś rezystor? czytałem coś tu o zmianach biegunów ale nie wiem jaki to ma sens skoro normalnie jak włączę to świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zwykłej żarówce świeci po otwarciu drzwi?

Biegunów nie masz co zmieniać, dioda zaświeci tylko i wyłącznie jak jest "+" do "+" i "-" do "-". Jak zmienisz bieguny to nawet ci nie mrugnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. z diodą rurkową jest o tyle dobrze, że albo ją włożysz dobrze albo źle :wink: Jak nie świeci to po prostu ją odwracasz i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zwykłej żarówce nie było problemów

Nie było problemów czy nie ma problemów? Wsadź zwykłą żarówkę i sprawdź jeszcze raz.

myślę żeby może wstawić jakiś rezystor może to coś pomoże ?

Nic nie pomoże, wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...