Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona wkładka zamka


akjam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wygląda sprawa z wymianą wkładki zamka - lewa strona kierowcy (wkładka pod kluczyk)? Zapieczona na maxa! Brak możliwości otwarcia samochodu przy użyciu kluczyka. :angry:

Po kupieniu samej wkładki zamka trzeba będzie dopasować to do kluczyka? Jak to zrobić? Co będzie potrzebne? Kod kluczyka? :mysli:

Z góry dzięki za odpowiedź.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wymontować i wrzucić do myjki ultradźwiękowej, może odżyje stara wkładka.. lub w ASO po VIN-ie zamawiasz i masz pod kluczyk, wymieniasz niczego nie musisz dopasowywać ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koszt w ASO takiej usługi? Orientuje się ktoś? :naughty: P.S. Z wkładki już nic się nie zrobi bo trzeba było się dostać do samochodu i juz jest po wkładce :whistling: więc myjka jej nie uzdrowi. :wink4::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładka ok 300 zl, wymiana wiąże sie z rozbiórką drzwi żeby wymontować klamkę :whistling:w ASO będzie drogo lepiej chyba samemu wymienić..:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koszt wkładki pod kluczyk też spory. :angry: Gdybym kupił wkładkę na alledrogo z innej B7ki to nikt mi tego nie dorobi do kluczyka? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibedziesz mial 2 kluczyki ?lepiej w aso zadzwon i pytaj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam o to czy ktoś ogarnie temat jeśli dam mu inną wkładkę i mój kluczyk? Czy ogarnie tak wkładkę abym mógł otwierać swoim kluczykiem? :mysli: Koszt w ASO usługi o której mówiliśmy to ok. 600PLNów!!!! :shock3::shock3::shock3::shock3::shock3: CHciałbym tego uniknąć. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede przerabial niedlugo ten sam temat, bo jakis pajac mi wylamal wkladke i zostala dziura po niej. 600PLN za nowa wkladke z wymiana ? Moze ktos juz uskutecznial w B7 zamiast zamka z klamka kierowcy zalozyc zamek z klamka pasazera bez wkladki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dolaczam sie do tematu. Jak wymie ic wkladke w a4 b7 ? W aso zawolali 760 zl, w sumie to chcialbym przelozyc z bagaznika wkladke do drzwi , bedzie w ogole pasowac.? I jak sie do tego zabrac, prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych.

Dzisiejszego dnia postanowiłem rozebrać kluczyk żeby dostać się do baterii. Niestety zapomniałem że mam nie działającą wkładkę w drzwiach kierowcy (klucz wchodził tylko do połowy), a żeby zakodować kluczyk trzeba dostać się do środka. W ten sposób strzeliłem sobie w kolano. Oczywiście śmiałem się z tej sytuacji. No ale do rzeczy.

Jak już sobie uświadomiłem że zapasowy kluczyk z radia też nie otworzy samochodu to miałem podwójny strzał w kolano. Niestety wielu z nas nie zdaje sobie sprawy (ja do tej pory), że co jakiś czas warto psiuknąć jakimś smarem do wkładki, wsadzić i przekręcić kluczyk żeby to wszystko nie korodowało. A poza tym nie piszą o tym w instrukcji :decayed: . Niestety przyzwyczajamy się do wygód typu centralny zamek bo po co komu kluczyk jak można nacisnąć guzik :wink: . Ale jednak...

Już zacząłem szukać po różnych forach i w końcu się doszukałem, że warto psiuknąć WD-40 i może to coś pomoże. Wielu osobom nie pomagało. Ja ze względu na brak (na szczęście) WD-40 (miałem je w bagażniku a nie chciałem wyć alarmem pod blokiem otwierając go o 21 z kluczyka) użyłem praparatu do czyszczenia i smarowania broni palnej Brunox, który jak się okazało doskonale sobie poradził i w ciągu 40 minut z pomocą mojego taty, spinacza do papieru i kluczyka otworzyliśmy samochód.

Przypominam, kluczyk wchodził do połowy, po wtryśnięciu preparatu do środka wkładałem i wyciągałem energicznie kluczyk oraz rozprowadzałem preparat po wnętrzu wkładki za pomocą rozgiętego spinacza do papieru. Po pewnym czasie takich zabiegów kluczyk wszedł prawie cały. Najgorsze było pod koniec, tam się męczyłem chyba z pół godziny.

Pamiętajcie aby ruchy (dziwnie to zabrzmi) posówisto zwrotne :banan: były na tyle energiczne aby nie ułamać kluczyka. Koszt na szczęście żaden, bo preparat miałem.

No i jest plus, gdyby nie wyciągnięcie baterii z kluczyka nie nareperowałbym zamka.

Tak więc warto trochę powalczyć z zapieczonym zamkiem, a nie wydawać kupę kasy na nową wkładkę, albo gościa który włamie się do samochodu.

I jeszcze rada, zbliża się zima, zabezpieczcie swoje zamki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...