Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Grzeje się i i dużo powietrza w zbiorniczku wyrównawczym


alien-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Układ przepłukany specyfikiem do odkamieniania już parę dni wcześniej,dzisiaj jeszcze raz wybebeszyłem wszystkie węże w układzie i gdzie się tylko dało przepłukałem wodą pod ciśnieniem.Założyłem termostat ,zalałem ,odpowietrzyłem i na postoju gites temp. 90 stopni.Wszystko bylo ok dopuki nie pojechałem się przejechać-znowu to samo gotuje się,w zbiorniczku wali że mało go nie rozerwie.Jedny słowem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem - w skrócie- wymieniona pompa wody,wymieniony termostat na ori z ASO no i nie ma sposobu żeby auto odpowietrzyć.Z załozonym termostatem auto sie grzeje ,płyn gotuje, po wyjęciu termostatu temp. płynu ok. 60 stopni i można jeżdzić.Gotowanie płynu wskazywałoby na uszczelke pod głowicą ale nie ma innych objawów padniętej uszczelki(plyn w oleju i na odwót ,spadek mocy,kopcenie).Dzisiaj zauważylem że po zdjęciu węża z dopływu do nagrzewnicy nie wylewa sie z niego płyn (auto na chodzie),dopiero przy obrotach ok. 3 tys. co jakis czas wypływa płyn.Ma ktoś jakies sugestie ?Z gory dzieki.

prawdopodobnie twoja uszczelka jest walnięta na styku cylindra i kanału wodnego i ciśnienie nabija powietrze do płynu stąd powietrze po przygazówce.czas na remoncik;wymiana uszczelki i pewnie trzeba planować głowicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam juz ori termostat firmy BTO jutro zakladam.Troszke sie boje bo wlasnie jestem po tescie wszystkim termostatow ktore mialem fak BTO otwiera sie najszybciej i najwjecej ale tamte tez sie otwieraja ktore byly jak auto zaczelo sie grzac,chyba mnie jutro odwiaza jak zaloze kolejny i bedzie sie grzal :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alien-audi tez kupilem ori termostat BTO,w czasie testów w gorącej wodzie otwierał się bez problemu a zamontowany w aucie ani drgnął.Obawiam sie że jedynym rozwiązaniem naszych problemów będzie to co napisał GILI(oby w twoim przypadku było inaczej).Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak tylko test na zawartos CO2 w ukladzie wyszedl pozytywnie(brak CO2)badanie bylo robione na wolnych i przy 5000 tys obrotow gdyby to byla uszczelka pokazalby dostalem 100% gwarancje ze to uzadzenie jest niezawodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ przepłukany specyfikiem do odkamieniania już parę dni wcześniej,dzisiaj jeszcze raz wybebeszyłem wszystkie węże w układzie i gdzie się tylko dało przepłukałem wodą pod ciśnieniem.Założyłem termostat ,zalałem ,odpowietrzyłem i na postoju gites temp. 90 stopni.Wszystko bylo ok dopuki nie pojechałem się przejechać-znowu to samo gotuje się,w zbiorniczku wali że mało go nie rozerwie.Jedny słowem :thumbdown:

a wiskoze sprawdzales, to normalne ze dol chlodnicy i dolny waz bedziesz mial chlodniejszy, goracy plyn z silnika wplywa gornym wezem do chlodnicy schladza sie, i wplywa do silnika dolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nic innego nie pozostaje jak badanie CO2, a jakiej firmy pompe zakladales od razu jak ja zalozyles byly takie cuda, czy chwile bylo dobrze, tak dla formalnosci sie zapytam w jaki sposob odpowietrzales uklad przez waz od nagrzewnicy czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie odwioza grzeje sie malpa juz nie wiem co mam robic jutro chyba 2 test na CO2 w innym ASO

Kryzsiek zobacz korek od zbiorniczka podobno tez sie bedzie grzac jak zaworek nie bedzie puszczal u mnie korek dziala :wallbash:[br]Dopisany: 15 Maj 2008, 21:58 _________________________________________________jesterm po 2 badaniu na CO2 i jest wszysko oki

a auto bez termostatu ma 90 stopni rece opadaj zalalem znow jakies dziadostwo ale czy dobre moze wy wiecie jak dobrze przepukac uklad chlodzenia bo ja juz chyba nie mysle zalamalem sie 200 zl poszlo w bloto na termostaty i d*pa.hmm moze pompa wody bo jak zdejme weze z nagrzewnicy to raz leci raz nie[br]Dopisany: 16 Maj 2008, 18:27 _________________________________________________Krzysiek do chodzi ci woda do nagrzewnicy?Wczoraj pojechalem do jakiegos szpenia ktory mi powiedzial ze mam pompe do wymiany, chce za ta robote 200 zl i mowi ze musi rozrzad rozpinac ale mnie sie wydaje ze nie potrzeba ,alternator i pompe wspomagania ale rozrzad?[br]Dopisany: 18 Maj 2008, 11:27 _________________________________________________Nie chce chwalic dnia przed zachodem slonca ale chyba znalazlem moja bolaczke .Dzis wyjolem pompe wody i co pekniety wirniczek na pol myslalem ze oszaleje z radosci jak to zobaczylem zamawiam pompe i zloze to wam powiem czy to juz koniec mojej krucjaty mam nadzieje ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyjolem pompe wody i co pekniety wirniczek na pol myslalem ze oszaleje z radosci jak to zobaczylem zamawiam pompe i zloze to wam powiem czy to juz koniec mojej krucjaty mam nadzieje ze tak

to cud że pompa się nie zablokowała :afro:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...