Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

jak będę coś takiego miał to dam ci znać :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupowal tylko w pewnym zrodle.

motul lub liqui moly

ja kupuje w intercars.

Musashi, a co dokładnie kupujesz i ile placisz w ic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to ja może przedstawię swoją sytuacje, mianowicie rozpoczęło się od tego, że w oczekiwaniu na zielone światełko zaczęło mi dość mocno trząść autkiem, udałem sie do mechanika i na kompie wyszło że dawka wtrysku na 3 cylinder jest zbliżona do maksymalnej granicy a na drugi cylinder troszkę niższa ale również bliska maksymalnej granicy, mechanik zasugerował wymianę pompowtryskiwacza, ale zaznaczył że wcześniej można właśnie użyć jakiegoś środka dolewanego do paliwa, przeznaczonego do czyszczenia. Zajechałem na BP zakupiłem środek STP do czyszczenia wtrysków w dieslu, zalałem pełny baczek i dolałem tego cuda. Co się okazało? Mianowicie po wyjeżdżeniu całego baku, przestało trząść samochodem a po podpięciu sie pod kompa wszystkie dawki wtrysku na każdy cylinder były jak najbardziej w normie. Także w moim przypadku przy zanieczyszczonych pompowtryskiwaczach pomógł środek STP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to ja może przedstawię swoją sytuacje, mianowicie rozpoczęło się od tego, że w oczekiwaniu na zielone światełko zaczęło mi dość mocno trząść autkiem, udałem sie do mechanika i na kompie wyszło że dawka wtrysku na 3 cylinder jest zbliżona do maksymalnej granicy a na drugi cylinder troszkę niższa ale również bliska maksymalnej granicy, mechanik zasugerował wymianę pompowtryskiwacza, ale zaznaczył że wcześniej można właśnie użyć jakiegoś środka dolewanego do paliwa, przeznaczonego do czyszczenia. Zajechałem na BP zakupiłem środek STP do czyszczenia wtrysków w dieslu, zalałem pełny baczek i dolałem tego cuda. Co się okazało? Mianowicie po wyjeżdżeniu całego baku, przestało trząść samochodem a po podpięciu sie pod kompa wszystkie dawki wtrysku na każdy cylinder były jak najbardziej w normie. Także w moim przypadku przy zanieczyszczonych pompowtryskiwaczach pomógł środek STP.

fajnie sie zlozylo bo ja niedawno wrocilem do domu a wczesniej bylem nalac do pelna zupy do mojej a4 i za dobre sprawowanie kupilem jej tez witaminy czyli srodek STP do czyszczenia wtryskow wiec odrazu nalalem do zbiornika.Raczej nie widze zadnych niepokojacych objawow ale nalac moze warto bylo.Silnikiem nie trzesie(skrzynia automat),kopa ma dobrego,jedynie po odpaleniu zimnego silnika i ruszeniu lekko pusci niebieski dym.Zobaczymy czy beda jakies zmiany.Po wyjezdzeniu calego baku podziele sie spostrzezeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym? :blink:

przez male "n"

jest go tak malo ze nie martwi mnie to zbytnio a oleju nie ubywa -wymienialem jakies 3 tys km temu

Mimo to mam zamiar wybrac sie na diagnostyke silnika i turbo bo moze to ono puszcza olej.Podzczas jazdy nigdy nie kopci nie niebiesko.Tak jak napisalem zeby pojawil sie dymek musi byc zimny silnik.Nie jest on calkiem niebieski -pomieszany z szarym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to ja może przedstawię swoją sytuacje, mianowicie rozpoczęło się od tego, że w oczekiwaniu na zielone światełko zaczęło mi dość mocno trząść autkiem, udałem sie do mechanika i na kompie wyszło że dawka wtrysku na 3 cylinder jest zbliżona do maksymalnej granicy a na drugi cylinder troszkę niższa ale również bliska maksymalnej granicy, mechanik zasugerował wymianę pompowtryskiwacza, ale zaznaczył że wcześniej można właśnie użyć jakiegoś środka dolewanego do paliwa, przeznaczonego do czyszczenia. Zajechałem na BP zakupiłem środek STP do czyszczenia wtrysków w dieslu, zalałem pełny baczek i dolałem tego cuda. Co się okazało? Mianowicie po wyjeżdżeniu całego baku, przestało trząść samochodem a po podpięciu sie pod kompa wszystkie dawki wtrysku na każdy cylinder były jak najbardziej w normie. Także w moim przypadku przy zanieczyszczonych pompowtryskiwaczach pomógł środek STP.

ciekawe :) dużo osób mi to odradzało ,a mam dokładnie taki sam przypadek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałem dużo różnych opini na ten temat, ale decyzje w sumie pomógł mi podjąć mechanik (tu dodam że pracował w aso audi) stwierdził że nic sie nie stanie po dolaniu tego środka i może to jedynie pomóc, gdyby nie pomogło to tak czy siak musiałbym wymienić pompowtryskiwacz no i nie wiem czy na jednym by się skończyło :) a wiadomo koszt to niemały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałem dużo różnych opini na ten temat, ale decyzje w sumie pomógł mi podjąć mechanik (tu dodam że pracował w aso audi) stwierdził że nic sie nie stanie po dolaniu tego środka i może to jedynie pomóc, gdyby nie pomogło to tak czy siak musiałbym wymienić pompowtryskiwacz no i nie wiem czy na jednym by się skończyło :) a wiadomo koszt to niemały :)

no tak ja pytałem tez w ASO i nie polecali :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, aso nie może polecać takich środków bo zapewne jakieś ryzyko uszkodzenia może sie pojawić i wtedy musieli by wziąć odpowiedzialność na siebie, no i z drugiej strony dla nich twój niedomagający pompowtryskiwacz jest potencjalnym źródłem zarobku więc po co próbować ratować skoro można wymienić na nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem z silnikiem (trzęsie się na rozgrzanym) spróbuje zaryzykować z tym srodkiem z tego co ludzie piszą nie powinno nic się stać kupiłem dziś STP FUEL INJECTOR CLEANER

stpfuelinjuk6.jpg

mieszkam na wyspach zapłaciłem 7 euro 250ml zalałem zbiornik do pełna teraz tylko jezdzić i zobaczymy jaki bedzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze grono sie powieksza :kox: ja tez uzylem chyba identycznego srodka-napewno STP i naoewno do czyszczenia wtryskiwaczy.Ciekawe czy pomoze kazdemu z nas choc ja nie wiem czy zauwaze jakas poprawe bo nie mam sie do czego przyczepic :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

bo moze to ono puszcza olej.

....

Ono to chyba niebieskiego dymu nie puszcza ... ;)

A co do meritum .. to jak kiedyś oddałem Vectrę (1.8 16V benzyna) do ASO Opla w Poznaniu na przegląd ..

to na fkturze jedną z pozycji był preparat czyszczenia wtryskó SKYDD

STP do benzyny zastosowałem ze 2-3 razy przy czym 1x kupiłem STP o pojemności ok 0.8litra za prawie 100PLN

Efektów pozytywnych wtedy nie widziałem (spalanie, poziom hałasu, przyspieszenie itp), podobnie jak lejąc paliwo VP99 (2x zatankowałem prawie max pojemność zb. paliwa) ... ale najważniejsze że ubocznych też nie :)

Jak sprzedawałem silnik miał 150kkm przebiegu nie brał ani grama oleju 0W40, nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem silnika, zasialanim paliwem, pompką, wtryskami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawałem silnik miał 150kkm przebiegu

a co zrobiles z resztą auta ? :kox:

wracajac do tematu-mysle ze silniki beznynowe maja o wiele mniej problemow z wtryskami niz czule na jakosc paliwa nwoczesne diesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu-mysle ze silniki beznynowe maja o wiele mniej problemow z wtryskami niz czule na jakosc paliwa nwoczesne diesle

No prawie .. Laguna 2002 1.8 16V benzyna .. jak wlałem do tego najtańsze paliwo na trasie Poznań - Warszawa to:

1. utrudniony rozruch

2. raz zgasła w trakcie jazdy na prostej w miescie

Wystarczyło wyjeździć 10-15l paliwa .. nalać VP Shella i jak ręką odjął ;)

Ale faktycznie ... chyba benzyna jest mniej wrażliwa .. Vectra przepaliła wszystko i zawsze z tym samym skutkiem ... do przodu ... ;)

Co do lania specyfików ... to do mnie bardziej przemawia wlanie płynu niż np. magnetyzowanie układów paliwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...