Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

przeczytałem ten wątek - już po fakcie czyli dolaniu Motula i powiem jedno

po przejechaniu dwóch baków od zalania:

spalanie mi spadło o około 0,5-1 litr; ciszej pracuje; lepiej się kręci;

wlałem w związku z tym że wzrosło mi spalanie i był "jakby" o pół tonu głosniejszy

tak że polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas to zapodać również do mojej furmanki :decayed: jaki tak przy okazji jest koszt tych wynalazków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buteleczka STP to koszt 15- 18 zł zależy gdzie kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam akcję testową STP

http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08

Falowały mi obroty na biegu jałowym jak był zaparkowany na zewnątrz ... Przez kilka najbliższych tankowań będę zalewał ... zobaczymy czy coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem ok 2 miesiecy temu, i wszystko :good: chodziło mi głównie o spalanie, które zmniejszyło sie po wlaniu tego produktu STP formuła do diesli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy ktoś jeszcze byłby zainteresowany zalewaniem tego specyfiku. Napisałem do jednej z firm sprzedających kosmetyki z pytaniem o rabaty zniżki przy większym zakupie. Jesli zebrałoby się parę osób można by nieco zaoszczędzić. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja leje czarne STP do diesla super koncentrat

raz na 3 zbiorniki :)

poprawa w korekcjach PDków zauważalna zdecydowanie :)

ale jak telepało silnikiem tak telepie ;P

a jesli chodzi o spalanie to wydaje mi sie ze za kazdym raazem jak zalewam STP to zawsze pali 1 L wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje przez caly rok http://www.motoprodukty.pl/product_info.php?products_id=1662 od 6 lat lalem do vectry, do partnera 2,0hdi 2 rok, do octavki 1,9 drugi rok i do a4 od lipca ,nigdy nie mialem zadnych problemow z ukladem wtryskowym ,rozruchem itp, w vectrze rozebrali mi pompe ( troche zle zdiagnozowali usterke :kwasny:) 8-letnia pompa wtryskowa wygladala jak nowa,wielu moich znajomych leje i tez nie narzekaja.polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lał ktoś ten środek STP czyszczący do diesli do silnika 2,0 TDI np do silniczka BLB? z tego co wiem firma STP w opisie swoich produktów nie pisze czy można je stosować do silników z pompo-wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam STP. Wlałem trzy razy do swojego i naprawdę czuć różnicę :) ustały drgawki,silnik ciszej chodzi, większa kultura pracy,lepiej się wkręca,nie zauważyłem większej różnicy w spalaniu ale napewno się nie pogorszyło. Poleciłem koledze i wlał do passata jak jechał w dłuższą trasę i był zachwycony. Mówił, że auta nie poznaje (na + oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam STP. Wlałem trzy razy do swojego i naprawdę czuć różnicę :) ustały drgawki,silnik ciszej chodzi, większa kultura pracy,lepiej się wkręca,nie zauważyłem większej różnicy w spalaniu ale napewno się nie pogorszyło. Poleciłem koledze i wlał do passata jak jechał w dłuższą trasę i był zachwycony. Mówił, że auta nie poznaje (na + oczywiście)

potwierdzam, :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stp to ja uzyłem miksturę do pompek a na opakowaniu jest napisane ze jest do każdego silnika diesla wyposażonego w pompki .

mczekaj5

Rozumiem mczekaj5 , że zalałeś STP koncentrat do czyszczenia wtrysków ten w czarnej butelce o poj. 250 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tak , że zawsze najlepiej jest jak się spróbuje, gdyby te środki niszczyły układy silnikowe czy paliwowe to taka informacja by się głośno i szybko rozniosła;) a jeśli ludzie sobie chwalą i działa on nawet w 1-2% pozytywnie na silnik to to tylko 20 zł. także spróbuj najlepiej na w miare pusty bak , środek potem tankowanie i na trase i po garach mu dać ..wszystko się ładnie przesmaruje i będzie dobrze;) ja zdecydowanie polecam tylko pamiętaj że w przypadku STP leje się go raz na kilka czy kilkanaście tysięcy km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...