Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie widać róznicy :thumbdown: a szkoda powtórzę za jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez raczej bez roznic moze daltego ze wszystko bylo i jest ok ale napewno to nie zaszkodzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowalem srodek COMMA magic diesel, bo troszeczke potrzasalo (od czasu do czasu) na wolnych obrotach i jak na razie wydaje mi sie ze chyba przestalo potrzasac. takie mam wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem środek firmy STP o nazwie Formuła do diesla z antyżelem i chce go wlać do mojego AVB na pompowtryskach

Co o nim sądzicie

http://www.allegro.pl/item442487174_stp_formula_do_diesla_z_antyzelem_100_mocy_003.html

Wygląda na dobry dodatek zimowy i profilaktyczny ... ale chyba raczej nic nie czyści :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie o jednym - 90% dodatków do ON to antydepresatory czyli związki rozpuszczające parafinę. Pomagają ona zimą uniknąc zablokowania zimnego filtra przez parafinę. Najczęściej to jakieś frakcje beznynopodobne.

Inną rodzinę stanowią zaawansowane środki poprawiające liczbę cetanową i czyszczące układ wtryskowy. Do takich zaliczyłbym Texaco Diesel Additive Extra i Shella dodatek do ON (nie antydepresator) w takich małych butelkach po ok. 150 ml. Po ich zastosowaniu silnik VP mniej dymił, ciszej chodził (szczególnie na zimno), łagodniej spalał paliwo, bez wibracji. Przy PD tego jeszcze nie stosowałem ale wszystko przede mną :naughty:

W Leonie stosowałem dodatek Shella praktycznie do każdego tankowania i jak sprzedałem swoją oryginalną pompę 10 po ok 86 kkm była ona w stanie idealnym. Założona, przez Rogala, do Audi 80 B4 dała mu takiego kopa, że właściciel miał pełne gacie z radości :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMUŁA DO DIESLA Z ANTYŻELEM :polew: Przecież paliwa V-power itd. zawierają takie polepszacze...podobno ;) Niektórzy leją mixol do ropy,Zeby VP44 była lepiej smarowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMUŁA DO DIESLA Z ANTYŻELEM :polew: Przecież paliwa V-power itd. zawierają takie polepszacze...podobno ;) Niektórzy leją mixol do ropy,Zeby VP44 była lepiej smarowana.

wlasnie tez to slyszalem i chyba boberek lał do 1.9 o ile sie nie myle.Ale ja bym sie bal takich prob robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GILI takie wyśmiewanie zostaw dla siebie kiedy idziesz do łazienki. Forum oraz ten wątek sam za siebie mówi czy dobre pytanie zadałem .

Środek jest do diesla wiec sie pytam. Właśnie go zalałem i jestem po przejechaniu 300 kilometrów jak wyjade cały bak to napisze rezultaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo...Zbyt wiele nie oczekuj.Wlałem kiedyś podobny produkt Valwoline i nie zauważyłem ,żadnej różnicy.Jestem już za stary na zabawy w łazience :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie-nie lać żadnego syfu!!!Pytanie-ile dłużej pojeździsz?

Dlaczego renomowane firmy to produkują?-Asortyment musi być duży!!!Pieniążki trzeba zarabiać!!!

Ten towar nie pomoże ani nie zaszkodzi.W Niemczech te środki dostępne są tylko w super marketach.

Pytając o nie w sklepach moto po prostu się śmieją!!! :polew:

Zdecydowanie odradzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten się śmieje kto się śmieje ostatni :kox:

prawda jest taka stosuję Super Diesel Additiv Liqui Moly ma certyfikat skuteczności TUV Thuringen

rezultat: auto żwawiej reaguje na pedał gazu i miękko chodzi

kto nie chce wierzyć nie musi, prawda? :cool1:

poza tym lałem 6XT Diesel Injector Cleaner firmy CYCLO i też dobry

Trzeba też pamietać że Super Diesel Additiv jest do diesli z jedną pompą wtryskową

Liqui Moly ma tez środek do silników z pompowtryskami i common rail

SYSTEMPFLEGE DIESEL FÜR COMMON RAIL- MOTOREN

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy disla producenta STP. Wlałem to raz - profilaktycznie. Choć musze przyznać że tak jak by teraz lepiej odpalał po wyjeżdrzeniu tego zbiornika z tym czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem na forum i na opakowaniu że środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy w B6 wlewa się buteleczkę na 60-65 L mam pytanie czy jak mam połoew baku tzn około 30-35 L i wleję do pełna to czy będzie wszystko w porządku czy lepiej wyjeżdzić do rezerwy wlać STP i potem dotankować na full...? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem na forum i na opakowaniu że środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy w B6 wlewa się buteleczkę na 60-65 L mam pytanie czy jak mam połoew baku tzn około 30-35 L i wleję do pełna to czy będzie wszystko w porządku czy lepiej wyjeżdzić do rezerwy wlać STP i potem dotankować na full...? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dzieki

nic sie nie powino stac -wlewa sie do 60 litrow zeby srodek mogl dluzej popracowac w ukladzie

mozesz wlac pol butelki na te 30 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nie będzie znaczenia czy wleje pół środka do tego co mam w baku teraz czy wleje cały i dotankuje do pełna.. w sumie dobra cena paliwa przede mną sporo trasy więc chyba doleje całość i dotankuje na full;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...