Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła


ocaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam AUDI A4 1.9 TDI 110 km z 97 roku - sprzęgło jest na dwumasie. Nowe sprzegło na dwumasie jest troche za drogie i mam opcję kupna używanego sprzęgła za 500 zł (lecz nie na dwumasie), mechanik chce przerobić z dwumasa na 'zwykłe'. Czy warto ? I czy pózniej nie będzie to przeszkadzało w dalszej eksploatacji ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje przerobić właśnie z dwumasa na 'zwykłe' sprzegło (kompletne). Takie kompletne sprzęgło znalazłem na miejscu za 500 zł. Tylko pytanie czy warto przerobić z dwumasa na to 'zwykłe' i czy pózniej nie będzie sie przez taką przeróbke nic działo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę tekturka + jak to sie wymienia i co potrzeba , następnym razem użyj szukaj bo śmietnik robisz

http://a4-klub.pl/showthread.php?67213-B5-AFN-Zamiana-ko%B3a-dwumasowgo-na-ko%B3o-jednomasowe-%28AFN-1Z%29

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

proszę tekturka + jak to sie wymienia i co potrzeba , następnym razem użyj szukaj bo śmietnik robisz

http://a4-klub.pl/showthread.php?67213-B5-AFN-Zamiana-ko%B3a-dwumasowgo-na-ko%B3o-jednomasowe-%28AFN-1Z%29

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

lektura :)

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

lektura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tylko część użytkowników potwierdzi Twoją wypowiedz. W ostatniej chwili przed zakupem nowego sprzegła sachs-a, znalazłem na szrocie sprzęgło kompletne właśnie na dwumasie. Poniżej wrzucam zdjęcia i proszę o ocenę stanu tego sprzęgła. Jeśli oczywiście w taki sposób wizualny da się ocenić stan tego kompletu.

www.zapodaj.net/images/26eb489c1a89f.jpg

www.zapodaj.net/4b62fd3dce264.jpg.html

www.zapodaj.net/8efe37e4f837d.jpg.html

www.zapodaj.net/f825d47a2d2ac.jpg.html

www.zapodaj.net/2e72162a719ac.jpg.html

www.zapodaj.net/0dfb7fea8e65d.jpg.html

www.zapodaj.net/b0f8f990f446e.jpg.html

www.zapodaj.net/50f2a4b5e87a0.jpg.html

Byłbym Wam bardzo wdzięczny gdybyście poradzili mi coś w sprawie tego zestawu.

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Ty jesteś niezły agent , jak można stwierdzić po fotach czy sprzęgło jest dobre i czy dwumas nie ma luzów . Moja rada sprzedaj a4 kup poloneza i będzie cie stać na nowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas sprawdzisz na dwa sposoby: jak go zamontujesz i zacznie telepać jak w T-34 to jest do wymiany, albo zostaje wykonać telefon do firmy regenerującej koła dwumasowe żeby rozwiercili wszystko i sobie popatrzyli co jest w środku nie tak. W pierwszym przypadku zapłacisz dwa razy za demontaż skrzyni i sprzęgła a w drugim napewno powiedzą Ci że dwumas jest do zrobienia. Jest jeszcze jedno wyjście kupić komplet sachs'a: tarcza, docisk, łożysko oporowe, smar na wałek, dać koło zamachowe z 1z i mieć święty spokój. Jeżeli uznasz że to co piszemy jest herezją, proponuje rozważyć to co w ostatnim poście napisał mlodyy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata mija jak jeżdżę AFN'em ze sprzęgłem z 1Z i dla mnie jest git. Zdania co do tego czy jednomas czy dwumas podzielone są na forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak ktoś jeździł autem ze sprawnym w 101% dwumasem, poczuje różnicę. Mam 1z na zwykłym kole zamachowym i jak przesiadam się czasem do passata 1.9 tdi atj to różnica jest ogromna. Dwumas fajnie niweluje szarpnięcia i szybkie odpuszczanie sprzęgła ale czy jest to warte tych pieniędzy... Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone co do tej 'przeróbki'. Jedni na tak drudzy na nie...

nie no Ty jesteś niezły agent , jak można stwierdzić po fotach czy sprzęgło jest dobre i czy dwumas nie ma luzów . Moja rada sprzedaj a4 kup poloneza i będzie cie stać na nowe części.

Nie znam się na tym. Dlatego też napisałem o ile po zdjęciach da się ocenić stan sprzęgła - nie da się ok, zapytać nie zaszkodzi. Nie każdego stać na nowe części niektórzy nie mają tak kolorowo jak Ty bo np. mieszkają sami, studiują i pracują na budowie. W dodatku jeśli używane jest w dobrym stanie to czemu mam wyrzucać 3 razy tyle, na nówkę ? - Jutro kupuje poloneza.:facepalm:

Chciałem tylko porady a nie kiepskich tekstów.

Innym dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Ty jesteś niezły agent , jak można stwierdzić po fotach czy sprzęgło jest dobre i czy dwumas nie ma luzów . Moja rada sprzedaj a4 kup poloneza i będzie cie stać na nowe części.

Przecież teraz części do A4 kosztują tyle samo co do FSO :git:

Tak poważnie to jednak co nowe sprzęgło to nowe, używka też może okazać się dobrym rozwiązaniem, ale to już bardziej loteria...:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2-masem uzywanym bym nie ryzykował. to nie sprzeglo z 1z ktore praktycznie jest nie do zdarcia przy ori sprzecie i wytrzymuje czasem 150tys km.

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:43 ----------

a co do fotek to jakies dziwne te sprzeglo bo 2-masy nie mają sprezynek na tarczy. chyba ze sie myle to nie ktos mnie poprawi.ale 1 raz cos takiego widze jak to 2 mas

w 2 masach były tarcze ze sprężynami.

---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ----------

z 2-masem uzywanym bym nie ryzykował. to nie sprzeglo z 1z ktore praktycznie jest nie do zdarcia przy ori sprzecie i wytrzymuje czasem 150tys km.

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:43 ----------

a co do fotek to jakies dziwne te sprzeglo bo 2-masy nie mają sprezynek na tarczy. chyba ze sie myle to nie ktos mnie poprawi.ale 1 raz cos takiego widze jak to 2 mas

w 2 masach były tarcze ze sprężynami.

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ----------

Zdania są podzielone co do tej 'przeróbki'. Jedni na tak drudzy na nie...
nie no Ty jesteś niezły agent , jak można stwierdzić po fotach czy sprzęgło jest dobre i czy dwumas nie ma luzów . Moja rada sprzedaj a4 kup poloneza i będzie cie stać na nowe części.

Nie znam się na tym. Dlatego też napisałem o ile po zdjęciach da się ocenić stan sprzęgła - nie da się ok, zapytać nie zaszkodzi. Nie każdego stać na nowe części niektórzy nie mają tak kolorowo jak Ty bo np. mieszkają sami, studiują i pracują na budowie. W dodatku jeśli używane jest w dobrym stanie to czemu mam wyrzucać 3 razy tyle, na nówkę ? - Jutro kupuje poloneza.:facepalm:

Chciałem tylko porady a nie kiepskich tekstów.

Innym dzięki za odpowiedzi ;)

Nie wnikam ile zarabiasz co robisz itp każdy jest kowalem swojego losu , ale zdecydowałeś o kupnie samochodu 15 letniego w dodatku nie taniego w utrzymaniu to powinieneś byc przygotowany na wydatki. Kupno używanego sprzęgła to loteria albo trafisz i będziesz zadowolony albo wtopisz kasę. Moze i dobrze wygląda ale ile na nim ktoś przejechał nikt nie wiem , przeważnie auta są ściągane z angli do rozbiórki czyli trzeba kupić jak najtaniej a w tedy maja nabite po 400tys i więcej, wiec jak myślisz ile pojeździsz na takim sprzęgle.

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:21 ----------

Zdania są podzielone co do tej 'przeróbki'. Jedni na tak drudzy na nie...
nie no Ty jesteś niezły agent , jak można stwierdzić po fotach czy sprzęgło jest dobre i czy dwumas nie ma luzów . Moja rada sprzedaj a4 kup poloneza i będzie cie stać na nowe części.

Nie znam się na tym. Dlatego też napisałem o ile po zdjęciach da się ocenić stan sprzęgła - nie da się ok, zapytać nie zaszkodzi. Nie każdego stać na nowe części niektórzy nie mają tak kolorowo jak Ty bo np. mieszkają sami, studiują i pracują na budowie. W dodatku jeśli używane jest w dobrym stanie to czemu mam wyrzucać 3 razy tyle, na nówkę ? - Jutro kupuje poloneza.:facepalm:

Chciałem tylko porady a nie kiepskich tekstów.

Innym dzięki za odpowiedzi ;)

Nie wnikam ile zarabiasz co robisz itp każdy jest kowalem swojego losu , ale zdecydowałeś o kupnie samochodu 15 letniego w dodatku nie taniego w utrzymaniu to powinieneś byc przygotowany na wydatki. Kupno używanego sprzęgła to loteria albo trafisz i będziesz zadowolony albo wtopisz kasę. Moze i dobrze wygląda ale ile na nim ktoś przejechał nikt nie wiem , przeważnie auta są ściągane z angli do rozbiórki czyli trzeba kupić jak najtaniej a w tedy maja nabite po 400tys i więcej, wiec jak myślisz ile pojeździsz na takim sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na te wydatki przygotowany, ale nie zawsze trzeba iść po tych wyższych kosztach. Jutro po jutrze mechanik zamontuje nowe sprzęgło, czas pokaże czy był to dobry wybór czy też nie.

Pzdr.

---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

Jestem na te wydatki przygotowany, ale nie zawsze trzeba iść po tych wyższych kosztach. Jutro po jutrze mechanik zamontuje nowe sprzęgło, czas pokaże czy był to dobry wybór czy też nie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...