Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Automatyczna skrzynia biegów


Gość offshore26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość offshore26

Problem mam... Nie dawno zaciela mi sie skrzynia biegow. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego mocno szarpnelo autem a po wrzuceniu D skrzynia chyba utknela na jednym z biegow i nic sie nie dalo zrobic. Nie zmieniala biegow ani w trybie automatycznym ani na tiptronic-u. Wylaczylem silnik i odczekalem chwile. Po odpaleniu bylo juz ok. Co sie moglo stac?

* umieszczaj wątki w odpowiednich działach [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość offshore26

Przyszlo mi to do glowy ale nie dawno wymienialem olej w skrzyni. Ile oleju powinno wejsc do skrzyni? Powiedziano mi ze okolo 5,5 do 6 litrow. Dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszło prawie 9 litrów zakupiłem go w ASO bo zamienników nie ma,dodam ze mialem płukanke dynamiczna.

Moze jutro wiecej osob sie pojawi na necie to cos podpowiedza w Twojej sprawie bo sam jestem ciekaw chociaz gdy ja pytalem ... to oprocz polecanego mi vaga kazdy kazal ogladac sie za nowa skrzynia... a przyczyn moze byc wiele sa tam podobno jakies blaszki ktore moga sie uszkodzic czy cos w tym rodzaju sorry ale znawca w temacie to nie jestem ale wez to pod uwage...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po takich przygodach odstawic auto na bok i znalezc kogos kto zdiagnozuje skrzynie.

Moze cos dzieje sie niedobrego, a dalsza jazda/proba jazdy moze okazac sie kosztowna.

5-6litrow to za malo jak na TIPa, ktorego masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niski poziom oleju albo zabrudzony sterownik, ja też się za tym rozglądałem bo u mnie też raz za czas wejdzie w tryb awaryjny, tylko że u mnie to chyba skutek uboczny po założeniu zabezpieczenia.

Gość od skrzyń mówił że ten sterownik często takie zmiany daje jak się zabrudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...