Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze pilnie o opinie! Jak sprawdzić czy turbo w silniku 1.8t działa?


kamilj21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Oglądałem tą audiczke http://moto.allegro.pl/audi-a4-lift-klima-z-niemiec-1-reka-oplacony-i2336404921.html

wszystko w porządku. Idealny lakier mierzony miernikiem. Zawieszenie i wnetrze tez idealne, ale zastanawia mnie turbo. Bo osobiście go nie słyszę. Czy tak ma być? jak sprawdzić czy turbo dobrze działa. Niby dobrze się rozpedza, ale chciałbym być pewien. Na co jeszcze zwrócić uwage? z góry dzięki za odpowiedz i prosiłbym o jak najszybszą odpowiedz bo kolo poludnia jadę po nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak jej nie slyszysz to nie znaczy ze nie działa. U mnie po wywaleniu katalizatora i jak jade pod gorke i wcisne mocniej to slysze jak delikatnie pogwizduje dajac jej wieksze cisnienie. VAG-iem raczej nie dojdziesz tez mierzonego cisnienia, jedynie sonde, przeplywomierz i to tylko na logadach dynamicznych ( podczas jazdy ). Jeszcze mozna zamontowac wskaznik cisnienia doładowania. Tak naocznie to tylko mozesz sprawdzic luz na wirniku jesli sprzedajacy zgodzi sie na rozebranie dolotu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie gosciu zgodzi odkrec rure gumowa od turbo co idzie do powietrza zobaczysz czy jest olej powinno byc prawie ze czysto i odrazu sprawdz czy wirnik ma luz czy nie. jesli ma maly to turbo sie powoli konczy. dobra podstawa do negocjacji ceny utargujesz z 1500 tysia powiedz ze turbo tysiac i robota 5 stow a turbo kupisz sobie mocniejsze i samemu mozesz wszystko ogarnosc jesli umiesz trzymac klucz w rece. wiec na plus wyjdziesz. nowe turbo wieksza moco i w portfelu cos zostanie. niebedziesz sie musial turbo martwic za pol roku czy ile. bo to moze w kazdej chwili pasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupujac samochod turbodoładowany od razu mialem przygotowana kase na wymiane turbo. Nie ma co sie oszukiwac samochod nie nowy i ciezko kupic typowy ideal i takie czesci jak turbo to rowniez sie wymienia i nie koniecznie skresla samochod pod wzgledem " nie kupna ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to audi. Turbo działa. Wszystko ok. Tylko już po powrocie zatrzymała mnie policja. Okazalo sie ze blachy sa dorabiane jakies plastykowe bo oryginalne komisant oddal do niemieckiego urzedu. Zapewniał mnie że moge tak jezdzic bo mam ubezpieczenie na miesiac, ale jednak nie moge narazie jezdzic. Auto mialo byc z oplatami. Dokumenty, które dostalem to maly brief,tłumaczenia obydwoch briefow, fakture z komisu, swistki do oplaty rycyklingu z pieczatka komisu,jakas polise ubezpiezpieczeniowa (oc), kartke z powtierdzeniem instnienia firmy/komisu i oswiadczenie o braku tablic rejestracyjnych pojazdu sprzowadzonego zza granicy. Duzy brief ma mi wyslac w paniedzialek po oplaceniu akcyzy.

Nie wiem co i jak. Czy wszystko w porzadku? Co mam teraz zrobic po kolei? Mowil mi ze wystarczy isc do wydzialu komunikacji i zarejestrowac. Czy to prawda? Nie oszukał mnie? Jestem w tym zielony dlatego pytam.

Z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zwolnienie z VAT`u , przegląd techniczny, opłaconą akcyzę, tłumaczenia, umowę k/s w Twoim przypadku rachunek z komisu, opłacony recycling, niemiecką kartę pojazdu - Brief, niemiecki dowód rejestracyjny - oba w oryginale i na jednym musi być wpis że pojazd został w D wyrejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fakturę to nie musisz iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...