Jaki środek do czyszczenia turbiny?

Tomcast

Czołem. Ostatnio zebrało mi się trochę nagaru w turbo AVF i nie kręci się tak jak trzeba. Mam zamiar ją wyjąć i przeczyścić, stąd pytanie jaki środek byście polecili do oczyszczenia tego całego syfu? W ogóle czy warto się brać za taką operację samemu, czy lepiej oddać na czyszczenie do serwisu?

Lepiej wyjąć kata i przedmuchać na autostradzie.

ja czyściłem takim środkiem do zmywania hamulców. Żre ten syf świetnie i wszystko spływa. Ale to nie wystarczy. W tych powierzchniach tworza się takie mikro wżery w których łatwo się zbiera znowu syf. Najlepiej to spolerować papieren ściernym na lusterko i od dawna juz o przycinaniu zapomniałem.

Dzieki, a jakiej gradacji ten papier?

---------- Post dopisany at 13:05 ---------- Poprzedni post napisany at 13:05 ----------

Dzieki, a jakiej gradacji ten papier?

możesz zacząć od jakiegoś grubszego jesli sa duże wżery. możesz zacząć powiedzmy od koło 150, później drobniejszy a na koniec spolerować wodnym powiedzmy 2000.

Z tym że papier nałóż na jakiś płaski element żeby na płaskich powierzcniach dołków nie wyszlifować szczególnie jakimś grubym papierem.

Ok pobawie się w weekend:) Wole ją wyjąć i osobiście przeczyścić niż gonić na autostradzie, bo przynajmniej będę wiedział w jakim jest stanie. Ostatnio gnałem sobie 140km/h na 5 biegu aż tu nagle muł się zrobił i ledwo 100 km/h wyciągał. Stanąłem ostudziłem, zgasiłem, zapaliłem i śmiga dalej ale był to sygnał, że czas się turbusią zająć :)

w PD masz zasyfione turbo,to musisz jeździć jak emeryt zawsze myślałem że to przypadłość AFN

W PD czyli na doładowaniu? No ostatnio tylko po mieście jazda i to w większości korki. W AFN właśnie nie miałem problemów jeździłem jak chciałem i 0 problemów z turbo przez prawie 2 lata.

PD to na pompowtryskach:wink:

No tak :)

Takie coś do paliwa może pomóc w takim razie?

VPS SynPower środek czyszczący do układów paliwowych diesla (VPS SynPower Diesel System Cleaners) Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl

---------- Post dopisany at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany at 13:51 ----------

jeśli się nie mylę...to AFN turbina jest bez kierownic spalin....dlatego się nie syfi.......turbina z kierownicami użytkowana "na emeryta" zachodzi sadzą.

Koncentrat do mycia bezdotykowego - CLEENTEX Smary, sadze i nagary mu nie straczne :wink: