Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brudne turbo???


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mój 1z do 2tys obrotów ma słabe przyspieszanie natomiast od 2/2.2 tys obrotów ciągnie juz ładnie. Ostatnio postanowiłem rozruszac troszke te cięgno gruszki od turbo i rezultat ok auto zarówno w dolnym zakresie obrotów jak i wyższym ciągnie zdecydoanie lepiej niestety tylko 1dzien potem znow jest jak wczesniej wiec znow rozruszam sztange i jest ok czy to wina brudnego turbo????? czy mojej jazdy codziennie jeżdze po 40km dziennie łącznie i obroty to średnio 2tys do 2.5 tys. Moze czas przeczyscic turbo auto ma juz 350 tys km z czego ja zrobiłem juz ok 50 tys. A moze pożądnie audice pogonić gdzies na dobrej drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1Z nie ma VGT wiec turbo tam nie zachodzi tak sadza i nie ma co czyscic. Sprawdz na poczatek czy z gruszka wszystko ok. Byly przypadki ze olej sie w niej zbieral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wiem ze mam 1z i tak jak lukaszN pisze ze moje turbo nie zachodzi tak sadza jak te ze zmienna geometria ale niewiem dosc mocno go pogonilem i auto zaczyna ciagnac teraz juz od 1900 obrotów nie wiem napewno jest lepiej hmm moze katalizator do wywalenia co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz kata to na pewno mu nie zaszkodzi. Autko bedzie sprawniej oddychac. A przy tym przebiegu jakie maja nasze dziadki, to kat tez czesto lubi byc przytkany. Ja swojego dawno sie pozbylem. Szczerze powiedziawszy, to ja osobiscie po wycieciu zadnej roznicy nie zauwazylem, ale moze to wynikalo z tego, ze moj kat jeszcze w calkiem dobrym stanie byl jak na 95r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator uwielbia się zapychać jak nasi "mechanicy" notorycznie przelewają olej ponad stan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...