Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysy na bocznej szybie


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od strony kierowcy mam dość widoczne pionowe rysy prościutkie jak od linijki wnioskuję więc że powstały one wskutek zamykania i otwierania szyby i tu pojawia się moje pytanie dlaczego one powstały zaglądałem pod uszczelkę czy coś tam nie wpadło i nie powoduje tych zarysowań nic tam nie znalazłem może ktoś z was ma jakieś pomysły, wiem że nic się nie da zrobic z rysami ale chociaz może mógłbym uninąć nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze się kurzy ,wiatr zawiewa i na uszczelce przy szybie zbiera się syf. Trafi się czasami coś większego i jak opuszczasz szybę to potrafi zrobić ryski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Oczywiscie te rysy tak jak Hugo powiedzial sa z drobinek piasku/zwiru ktory zalega pod uszczelka.

Ale mam pytanie.

Widzialem cos takiego jak "polerowanie szyb"

LENGLASS Usuwanie Rys Polerowanie Szyb Regeneracja Reflektorów

Rozumiem, ze taki zabieg usunie ow rysy czy niekoniecznie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być bardzo lekkie aby je usunąć, ja mam głębokie wiec nic z tego, a wymieniać nie będę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz nie jestem ekspertem by ocenic ktora rysa jest powierzchowna a ktora gleboka.

Widze tylko ze sa ledwo lub wcale niewidoczne, dopiero jak sie skupi wzrok na szybie i pod odpowiednim katem to cos widac.

Mysle ze i tak trzeba sie przejechac z autem do polerki i tam ocenia, ewentualnie podczas polerowania zejdzie powiedzmy od 30 do 60% rys co i tak bedzie sukcesem a te glebokie wiadomo, zostana... juz trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz nie jestem ekspertem by ocenic ktora rysa jest powierzchowna a ktora gleboka.

Widze tylko ze sa ledwo lub wcale niewidoczne, dopiero jak sie skupi wzrok na szybie i pod odpowiednim katem to cos widac.

Mysle ze i tak trzeba sie przejechac z autem do polerki i tam ocenia, ewentualnie podczas polerowania zejdzie powiedzmy od 30 do 60% rys co i tak bedzie sukcesem a te glebokie wiadomo, zostana... juz trudno.

Zależy czy jesteś aż tak pedantyczny ,żeby coś z tym robić . Mi osobiście nawet małe , choć widoczne ryski doprowadzały by do szału ;) szczególnie na szybkie przez , którą też często się patrzy

---------- Post dopisany at 15:05 ---------- Poprzedni post napisany at 15:05 ----------

No ja juz nie jestem ekspertem by ocenic ktora rysa jest powierzchowna a ktora gleboka.

Widze tylko ze sa ledwo lub wcale niewidoczne, dopiero jak sie skupi wzrok na szybie i pod odpowiednim katem to cos widac.

Mysle ze i tak trzeba sie przejechac z autem do polerki i tam ocenia, ewentualnie podczas polerowania zejdzie powiedzmy od 30 do 60% rys co i tak bedzie sukcesem a te glebokie wiadomo, zostana... juz trudno.

Zależy czy jesteś aż tak pedantyczny ,żeby coś z tym robić . Mi osobiście nawet małe , choć widoczne ryski doprowadzały by do szału ;) szczególnie na szybkie przez , którą też często się patrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie delikatne pewnie da się usunąć, moich na 100% nie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dostęp do polerki to kup tlenek ceru i sam spoleruj. rysy niewyczuwalne pod paznokciem powinny zniknąć, głębszych nie ruszysz. Ja polerowałem u siebie przednią, efekt był ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...