Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Luzy na wahaczach

darcio99
 Share

Recommended Posts

Witam,

od kilku dni zaczeło stukac w zawieszeniu przednim.

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób (wmiare prosty) sprawdzić na którch wachaczach pojawiły sie luzy.

Na szarpaki lub do dobrego mechanika musze spory kawalek gnać.

Czy można to zrobic w miarę dokładnie samemu.

Jasne bierzesz lyzke(breszke) i sprawdzasz na ktorych tulejach masz luz na wachaczach i na sworzniach, oprucz tego sprawdzasz czy na tulejach jest guma w calosci czy popekana.

Wystarczy przy tym zdjac tylko koło, czy muszę szukać kanału żeby wejść podautko.

A może tak prościej poproś kogoś kto by szarpał za górę koła a ty połóż dłoń na sworzniach wahaczy górnych, z dołem jest większy problem bo trudniej namierzyć.

Ok. Spróbuję popatrzeć jak mówicie, może coś zlokalizuje. [br]Dopisany: 13 Maj 2008, 15:03:01_________________________________________________Jestem po wizji lokalnej wachaczy.

Okazał się że 2 górne od strony kierowcy sa ledwo ciepłe (nie mają jeszcze luzów ale latają bardzo leciutko), myslę że trzeba je wymienić. Z drugiej strony górny przedni ma wyczuwalny luz a tylny jest ok.

Reszta wygląda na ok.

Myslę wymienić tylko te 3. Jakie polecacie ?

Ja mogę polecić Lemfordera :th: niestety nie jest tani...

Polecam w kolejności: originał, Lemforder, TRW, Febi Wymiana góry zawsze parami!!! i stosujesz nowe śruby i nakrętki

ja polecam master sport u mnie wytrzymaly 43 tysiace, a nie sa najdrosze. ale wiadomo najlepsze to orginaly i lemforder