Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic głośniej pracuje na P,R,D i S


siivvy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

od pewnego czasu skrzynia dziwnie sie zachowuje. Otoz:

Gdy temperatura na zewnatrz jest tak do ok 16-17 stopni to przy zapaleniu silnika slychac odrazu ze skrzynia glosniej chodzi, jak dodam lekko gazu to cichnie i chodzi normalnie. Wrzucam na R,D czy S to znowu glosniej chodzi a gdy tylko rusze i jade szybciej niz 10km/h to znowu cichnie. Tak samo dzieje sie gdy zblizam sie do skrzyzowania badz gdy probuje zatrzymac samochod. Jak tylko sie zatrzymam badz krotko przed to znowu glosniej chodzi.

Jezeli przelacze na N problem znika.

Inaczej dzieje sie gdy na temperatura jest powyzej (w przyblizeniu) 17 stopni i tak do ok. 26 °C. Wtedy czasami chodzi glosniej czasami nie.

Jezeli juz jest powyzej 26°C to przy zapalaniu pochodzi glosniej przez sekunde lub dwie i cichnie bez dodawania gazu i jest wszystko OK. Zdarza sie ze jak jest tak cieplo to zaraz po zapaleniu chodzi normalnie.

Spotkal sie moze ktos z takim przypadkiem?

Dodam ze samochod mam od roku i zaczelo sie tak dziac od zimy mniej wiecej. Przejechane ma 219tys (100%) i sam osobiscie nie zmienialem oleju w skrzyni i nie wiem czy bylo kiedykolwiek cos robione.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju co 50-60tys w tej skrzyni to obowiązek ,jeżeli nie wiedziałeś czy był wymieniany olej powinieneś profilaktycznie go wymienić .Na ten moment to trzeba podpiąć VAG i sprawdzić czy są jakieś błędy no i trzeba koniecznie wymienić olej .Jeżeli brak błędów i olej wymieniony i dalej to samo to już musisz się kontaktować z kimś kto te skrzynie ogarnia ,na forum znajdziesz kto to naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz...

w miedzyczasie sprawdzilem w ksiazce serwisowej i faktycznie byl regularnie wymieniany co 60tys. Ostatnia wymiana byla przy 180tys a obecnie mam 219 wiec jeszcze nie trzeba wymieniac.

Dzwonilem tez do ASO ale przez telefon to tez za bardzo nie mogl mi pomoc. Bede musial u kogos pod VAG podpiac i looknac czy cos pokaze. Tylko ze nie mam gdzie narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba az 40tys

to po co zalecaja wymiane co 60tys. kazdy wie ile taka wymiana kosztuje. troche byloby przegieciem wymienac co 30 tys.np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór. Ja w takim przypadku bym nie zwlekał z wymianą do tych 50-60 tyś. Nawet nie wiesz, czy masz zalany prawidłowy olej, albo czy skrzynia nie jest przelana lub ma niedobór oleju...

Jak mówisz, że przy wyższej temperaturze problem jest mniej dotkliwy to wygląda mi to na niedobór oleju w skrzyni...

Poczekaj na Bartka, postawi diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lepiej kupic skrzynie zamiast olej wymienic typowo polskie rozumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu skrzynia dziwnie sie zachowuje.

Masz bliżej 300.000km, niż dalej, więc powoli zbliża się remoncik skrzyni. Im szybciej trafisz, a właściwie Twoja skrzynia w ręce Bartka, tym mniejsze koszty naprawy poniesiesz :decayed:

Im dłużej będziesz jej nasłuchiwał, tym bardziej się coś tam niszczy...

Do Bartka masz w miarę niedaleko - umów się, a skrzynia będzie jak nowa :decayed:

Prawda też jest taka, że dopiero po zrzuceniu skrzyni można się dowiedzieć co jej jest, a rozkminki na forum nie przybliżą Cię do rozwiązania problemu...

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Bartka, postawi diagnozę :)

no wlasnie Bartek cos sie nic nie wypowiada. Ciekawi mnie co on o tym mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Bartka, postawi diagnozę :)

no wlasnie Bartek cos sie nic nie wypowiada. Ciekawi mnie co on o tym mysli.

Z pewnością ma kupę roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Bartka, postawi diagnozę :)

no wlasnie Bartek cos sie nic nie wypowiada. Ciekawi mnie co on o tym mysli.

Z pewnością ma kupę roboty :)

Dokładnie - zadzwoń do niego, to na pewno coś ustalicie razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

od pewnego czasu skrzynia dziwnie sie zachowuje. Otoz:

Gdy temperatura na zewnatrz jest tak do ok 16-17 stopni to przy zapaleniu silnika slychac odrazu ze skrzynia glosniej chodzi, jak dodam lekko gazu to cichnie i chodzi normalnie. Wrzucam na R,D czy S to znowu glosniej chodzi a gdy tylko rusze i jade szybciej niz 10km/h to znowu cichnie. Tak samo dzieje sie gdy zblizam sie do skrzyzowania badz gdy probuje zatrzymac samochod. Jak tylko sie zatrzymam badz krotko przed to znowu glosniej chodzi.

Jezeli przelacze na N problem znika.

Inaczej dzieje sie gdy na temperatura jest powyzej (w przyblizeniu) 17 stopni i tak do ok. 26 °C. Wtedy czasami chodzi glosniej czasami nie.

Jezeli juz jest powyzej 26°C to przy zapalaniu pochodzi glosniej przez sekunde lub dwie i cichnie bez dodawania gazu i jest wszystko OK. Zdarza sie ze jak jest tak cieplo to zaraz po zapaleniu chodzi normalnie.

Spotkal sie moze ktos z takim przypadkiem?

Dodam ze samochod mam od roku i zaczelo sie tak dziac od zimy mniej wiecej. Przejechane ma 219tys (100%) i sam osobiscie nie zmienialem oleju w skrzyni i nie wiem czy bylo kiedykolwiek cos robione.

pozdrawiam

Koledzy dobrze trafili - mam za dużo zleceń i ostatnio zaniedbałem dział "napędowy" :)

Wstępnie, za hałasy może odpowiadać dwumas - po zdjęciu skrzynki wyjaśni się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze trafili - mam za dużo zleceń i ostatnio zaniedbałem dział "napędowy" :)

Wstępnie, za hałasy może odpowiadać dwumas - po zdjęciu skrzynki wyjaśni się.

Napewno by cos wyjasnilo ale ty pierwszy wolny termin to masz w pewnie przyszlym roku dopiero. Ostatnio to nawet jakby przycichla ta skrzynia. Tylko przy zapalaniu ok 1-2 sek. jest glosniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...