Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak tempomatu


kubos83

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich czy brak tempomatu audi a4 b6 1.9 tdi może byc spowodowany spalonym bezpiecznikiem czy raczej nie jezeli tak to ktory to bezpiecznik bo od jakiegos czasu nie mam tempomatu a wiem że był

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tempomatu to najczęściej problem czujnika położenia sprzęgła. Sprawdź VAGiem to się okaże

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:20 ----------

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index26.html gdzieś w tym wątku jest opisane jak się to sprawdza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik hamulca to ten sam co załącza światła więc jak ci stopy działają to masz ok. Czujnik sprzęgła możesz łatwo zdemontować i sprawdzić czy zamyka obwód.

Jak masz manetkę to powinien być. Chociaż ja założyłem manetkę i moduł kierownicy jej nie obsługiwał. Zagadało wszystko jak zmieniłem moduł. Jak tempomat nie działał jak kupiłeś auto a nie jesteś pewien czy tempomat był fabrycznie to sprawdź vagiem jaki masz moduł bo może się okazać ze wersje low która nie obsługuje tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze manetka jest w pozycji OFF?

Bez przesady przecież chyba wie jak włączyć tempomat. Jak mówisz że działał to Ja na 90% obstawiam czujnik sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przesadzam. Zadzylo sie juz tak u nie jednego. I znalazlem miejsce jak sprawdzic czujniki

Za pomocą VAG'a wywołać 1 - Engine, następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 011

3. jeśli sprzeglo jest wciśnięte to odczyt wyniesie: 100

4. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znajomemu w aso vw wciskali ze przyciski od fisa są do tylnej wycieraczki w avancie i w sedanie nie będzie mu to działać. Ale chciał założyć fisa w aso a wrócił do mnie.

Sory za ot. jak wszystko jasne to sprawdzaj i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik hamulca to ten sam co załącza światła więc jak ci stopy działają to masz ok.
nieprawda- u mnie czujnik był walnięty i miałem światła stopu-tempomatu nie było i wywalało błąd w silniku- po wymianie czujnika stopu-jest OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pedale sprzegła i pedale hamulca u mnie koloru zielonego był od hamulca taki przełącznik ida do niego kable trudno go nie zauwazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę się trochę po gimnastykować bo chyba dostęp do czujników jest nie ciekawy

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2012 at 15:00 ----------

zrobiłem jak mówiliście ruszyłem ten czujnik sprzęgła i co się okazało że dalej nie mam tempomatu ale co jest dla mnie naj dziwniejsze że zdemontowałem caly ten czujnik jeżdze bez a tempomat działa dlaczego tak się dzieje skoro nie ma czujnika a tempomat działa no to po co jest ten czujnik skoro ja go zdemontowałem a sie nic nie dzieje z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ten ma wyłączyć tempomat przy wcisnieciu sprzęgła. Teraz ci będzie glupiał. Jak wcisniesz sprzęgło to auto zacznie zwalniać a silnik zwiększać obroty.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...