Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Avant kolo 17'' optymalna guma ?


doriano21

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie nie myle to w B7 fabryka zakladala 235/45 :eusathink:

Tak też pisze na tabliczce, przy drzwiach od strony kierowcy:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysokości to tak jak pisali poprzednicy profil 45 jest standart, a co do szerokości to aktualnie mam na swoich 18" z przodu 225 a z tyłu 235 i w wyglądzie zero różnic. Opona na feldze z przodu jak i z tyłu wygląda niemal identycznie pomimo różnicy w szerokości. A im szersza opona to samochód może więcej spalać, ale za to lepiej trzyma się drogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 215/45...dla rantów 225 albo 235 będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45/17 taka fabryka i moim zdaniem lepiej nie kombinować i być mądrzejszym od sztabu ludzi w fabryce bo ktoś myśli że jest mądrzejszy - domorosły inżynier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka s-line poszczała na Felach 17, 7,5J opony 235/45/17. Na chwile obecna mam przod 225/45/17 a tył 235/45/17, jest różnica co do wysokości opony bo jak wiadomo szerokość do wyskosci to stosunek. osobiscie i jedne i drogie oponki polecam 235/45 troszkę bezpieczniejsze na nasze polskie krawezniki ale 225 tez wporzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zimię śmigam na 225/45 na szerszej oponie się już nie jeździ tak dobrze. W koleinach jest przerombane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na zimę mam 225/45/17 i nie zauważyłem żeby jakoś wyraźnie gorzej się jeździło. Może nie przywiązywałem do tego takiej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jeżeli cenisz sobie dobre trzmanie w zakretach i potrafisz zniesc troszke mniejszy comfor to ja polecam szersze lacei, a to czy kupisz 225 czy 235 to juz zalezy od Ciebie, i jezeli bedziesz kupowal np uzywki to od okazji ktora moze Ci sie trafic. Mnie udalo sie kupic Dunlop SP sport 01 2011r i 7.3mm za 630zł 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą, fabryka wypuszcza na 235/45 r17, ale uważam że jak załozysz 225/45 r17 to troche poprawi się prowadzenie w koleinach. Ja miałem ori 235 i założyłem 225 z tym ze mam zawieszenie 1BV, i czuję różnice. Nie wiem jak na standardowym będzie to odczuwalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...