Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie amortyzatory?


bialek01

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana tylnych amortyzatorów w B5 Avant AFN z lutego 1999r. (czyli VIN od 8D-X-200001 w górę) z 1BA.

Szukam w ETKA i wychodzi mi, że potrzebuję 8D9513031F lub 8D9513031G (http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1999/223/53/2777595/).

Wybór padł na Bilstein lub Kayaba. Ale szukając w katalogu Bilstein (Online Catalogue) wg marki, roku, nadwozia, silnika itp. podaje mi amortyzator BNE-A347, zaś szukając wg numeru z ETKA katalog podaje mi BNE-A537. Podobnie jest z Kayabą, katalog na ich stronie podaje mi 343271 lub 343302, zaś znalazłem gdzieś że zamiennikiem 8D9513031F i 8D9513031G jest 353016.

Nie wiem już o co tu chodzi. Czy jest jakaś istotna różnica w konstrukcji i działaniu? Fajnie gdyby ktoś mógł jednoznacznie wskazać co kupić :wink:. Pozdro.

P.S. Próbować Monroe czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Nie słuchaj takich głupot, czym gorsze drogi tym lepsze amorki kup bo to Twoje bezpieczeństwo. Bilstein jest bardzo dobry, ja mam i jestem mega zadowolony :wink: Mam przedlifta i amorki BNE-A537. U Ciebie powinny być BNE-A347.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz bilsteina, nie są aż tak drogie a na pewno dobre :wink: jak masz 1BE to bierz bilsteina B6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Kayabę, mam takie od ponad 3 lat na przodzie i nie wykazują zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz powiedzmy 3 rodzaje amorków, B4,B6 i B8. B4 do standardowego zawiasu (np. 1BA), B6 do sportowego (np. do 1BE) a B8 super sport :wink: do np. sprężyn -50/-40mm, tak mniej więcej abyś wiedział :wink: Są B4 do zawiasu 1BA i są też takie które mogą być założone i 1BA i 1BE choć lepiej B6 do 1BE i wtedy jest :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wymieniałem amorki z tyłu i od nowości miałem założone Monroe.Czy zakładali na pierwszy montaż takie ?,bo amorki z 99 roku jak i auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs to wiedziałem ale ze Monroe to jestem zaskoczony,ale człowiek przez cale życie dowiaduje się nowych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dziś zauważyłem ze miałem Boge. Na początku nie wiedziałem czy dobrze przeczytałem bo pierwszy raz słysze o takiej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pany...

Ja u siebie mam jeszcze oryginalne Audi, ale wiadomo nic nie jest wieczne...

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis złożyłem Sachs,oryginały miałem Monroe i wytrzymały 13 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać jakie się ma ?

Ja mam tylko znaczek z numerem i logiem VW na amorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego znaczenia co kupicie z tych trzech marek. Teraz i tak już nie robią takich jak były kiedyś i nie ma szans aby tyle wytrzymały, opinie są różne, poczytajcie, jeden chwali takie inny takie. Ja kupiłem bilsteiny i byłem zadowolony. Ważne aby sprawdzić jaki zawias się ma 1BA czy 1BE. Do tego pierwszego są znacznie tańsze amorki. Do 1BE trzeba troszkę kaski wydać ale warto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...