Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki najlepszy silnik 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, noszę się z zaiare nabycia Audi A4 model b5. Wybór padł na 1.8T tylko teraz sie zastanawiam jaki silnik szukać? Chodzi mi o to aby byłłatwy w rozwijaniu mocy, narazie chciałbym pod 220 KM podejść a w dalekiej przyszłości nie wiecej niż 300 KM

mamy do wyboru jak wiecie AEB stara konstrukcja małę turbo stara elektronika

APU nowa elektronika ale n ie wiadomo jakie turbo

AJL 180 w serii

AWT ????

Opublikowano

300KM lyknie kazde 1.8t pod warunkiem ze jest zdrowe. AJL ma to samo turbo co AEB, APU - wiadomo jakie turbo - zwykle k03 jak AEB.

AEB faktycznie slaba elektronika ale najszersze kanaly wiec glowica z AEB, elektronika najlepiej ME7 wiec z jakiegos nowszego 1.8t

Opublikowano
  • Autor

To zaraz zaraz wszystkie 1.8T w A4 mają k03?

A AJL nie ma chociaz wiekszego z racji wiekszej mocy fabrycznej?

W golfach i skodach i seatach jest tak że jak 180 KM to już K03s z tym ze tam sterownik ME7.5 wiec w audi wogóle tego nie ma, no chyba ze AWT

A jak to jest z tym AWT były wogóle w b5 czy tylko b6?

Opublikowano

Ja mam AWT w B5

Opublikowano
W golfach i skodach i seatach jest tak że jak 180 KM to już K03s ?

silniki poprzeczne kolego...

Opublikowano

k03s w a4 bylo w silniku BEX i chyba w ktoryms z wynalazkow na rynek amerykanski ale nie pamietam oznaczenia i nie mam 100% pewnosci.

Opublikowano
  • Autor

Ale BEX to już B6

A AWT najbardziej można powiedziec zaawansowany silnik ale turbo jak rozumiem ma małe jak wszystkie?

To w takim razie co polecacie? Raczej odpada AEB z racji tego że celuje w polifta

Opublikowano

ktorykolwiek 1.8t bedzie dobry

Opublikowano

APU, AWT lub AJL

nie masz za duzego wyboru

Opublikowano
  • Autor

Albo najlepszy pod względem elektroniki AWT (chyba ich najmniej)

Albo pośredni APU albo najmocniejszy w serii AJL

Wsumie ciezki temat

NA seryjnym turbie do 220 KM dojde? wtryski i FIMC to nie problem

Opublikowano

musisz szukac wiekszego turbo

Opublikowano
  • Autor

to do ilu wyda seryjne?

bo kumpel miał serie AEB po wydechu i chipie MTM ponoć i 210 KM piardło

Opublikowano

ja miałem 208kM, dmuchało 1.3 bar-a

ale to bez sensu bo turbo zaraz sie robi żółte

Opublikowano
  • Autor

nie no mówimy o bezpiecznych koniach

a jaki naped do takich mocy polecacie?Quattro czy ośka?

Opublikowano

tylko Q, nic innego

Opublikowano
  • Autor

hehe dzięki za utwierdzenie

bo już sie zastanawiałem nad jakimś poprzeczniakiem ale w grupie VAG 1.8T na 4 łapy jest mało w poprzecznym silniku głownie oś. ratunkiem jest quattro i dlatego celuje w a4

A co do AWT dużo tego jest? Chyba wychodziły tylko na koncu produkcji?

Opublikowano

AWT wychodziły: 06.2000 - 09.2001

troche jest tego na rynku, cza poszukac :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

wiec chyba AWT ze względu na elektronikę

ale wsumie w starszych bardziej podaba mi sie blok, bo i pompa wody oddzielnie i pompa oleju na wałku

---------- Post dopisany 29-06-2012 at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2012 at 23:11 ----------

Podłubałem troche i wychodzi że AJL miał inne turbo niż APU i podobne 150 KM czy to znaczy że wieksze?

miał też inne wtryskiwacze, podejżewam że wydajnejsze

może ktos coś rozwinie na ten temat?

Tylko cały czas mnie nurtuje na jaką elektronike staiwać? Bo na początku chce zrobić, fmic i wydech i remap aby wyszło jak najwiecej- bezpiecznie myśle że pod 190 -200 potem zmianę na jakąc hybrydę i do ilu sie da tak 220 -250 KM

w APU mamy już sterowanie motronic ME czyli elektroniczna przepustnica, czujnik ciśnienia w dolocie (czego AJL nie ma) i ogólnie łatwiej przejsc na ME7.5

GTO niby mówi że na kazdym sterowniku da sie dojść do podobnej mocy ale w kwestii obsługowej też jest fajniej jak sie ma wiecej parametrów w elektronice silnika

AJL mi niby pasuje ale przeraża mnie ta prechistoryczna elektronika gdzie samochody wychodzące w tym samym roku miały już mocno rozwiniętą

Opublikowano

AJL i APU maja dokłądnie taka sama turbinę

czesc zimna, gorąca, wirnik, średnice dolotu i na wydechu

masz mnie elektroniki i mniej kłopotów z ewentualna usterką

GTO zrobił przecież klubowe 1.8T (AEB) na 435kM/507Nm

Opublikowano
  • Autor

Elektoronika jepsza dla tunera i łatwiejsza w obsłudze ale moce ponoć te same do osiągnięcia

Mówie o turbo wg etki AJL ma inna reszta tą samą, wrzuce numery później

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.