Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] problemy z instacją elektryczną,, nie działający rozrusznik,


stelażysta

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mój problem polaga na tym ze kupiłem miesiąc temu a4 b5 2.6 i dziś rano odpalił normalnie i po ujechaniu kilku kilometrów przestała działać klima, migacze, światła i zaczęło coś rzęźić pod maską. dojechałem na chate i podosze klape i poczułem dziwny zapach jakby sie coś spaliło, chciałem odpalić ale rozrusznik nawet nie przekrecił,,,,co to może być......najlepiej piszczie na maila [email protected] Pozdro

* kolego, bardzo proszę zapoznaj się z regulaminem, wątki nazywamy sposób określający objawy lub niedziałający podzespół, (temat poprawiłem) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekt we wróżenie na odległość się nie będzie bawił - zdjąć osłony na silniku i oblukać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 za kostke to badziew zamiennik , a 100 zł za orginalny rozrusznik hmm ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł rozrusznik za sprawą kostki stacyjki która się zacięła i rozrusznik z tego powodu nie odbił - koszt naprawy to 35zł kostka i 100 oryginalny rozrusznik

W przypadku kostki stacyjki cena za ten element nie musi iść w parze z jakością. W zamiennikach jest inaczej umieszczona sprężyna odbijająca co powoduje ich rzadsze pękanie' date=' ale niestety częściej ulegają one uszkodzeniom elektrycznym.

b4247da25b1bda2d.jpg

344b145a7fb435bbm.jpg dd7ed73e988b4737m.jpg

W kwestii rozrusznika w tej cenie kupisz jedynie oryginale sprzęgło kierunkowe bosch, to najczęściej ta część ulega zniszczeniu kiedy nie odbije kostka. Z powodu dużego tarcia wytapiają się wtedy elementy plastikowe sprzęgła, bieżnia jest metalowa, więc z nią powinno być wszystko w porządku. Zdemontuj rozrusznik i daj znać co zostało uszkodzone. Stawiam na mechaniczne uszkodzenie rozrusznika (po demontażu podepnij go na krótko do akumulatora, bądź prostownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no siemka - rozruszik kupiłem a angielskiej wersji i sam go wyciągałem i powaga - 100zł i kreci jak nowy, szczoti i tulejki są dobre a jeśli chodzi o kostke to żeby tylko chodziła jakiś czas bo ccięko z kasą. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...