Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Panowie o kabelkch jest inny watek na FORUM :hi:

Kazdy nastepny post bedzie kasowany .

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Panowie o kabelkch jest inny watek na FORUM :hi:

Kazdy nastepny post bedzie kasowany .

jasne, trzeba pilnować porządku :wink:

BTW Grzegorz popraw w manulu do obniżania lewego lusterka bity w które trzeba aktywować (powinny być bit 2 i bit 3), teraz jest tam tak: BYTE 4 zmiana 40 na 4C. Chyba że moim sterowniku jest inaczej.

Opublikowano
BTW Grzegorz popraw w manulu do obniżania lewego lusterka bity w które trzeba aktywować (powinny być bit 2 i bit 3), teraz jest tam tak: BYTE 4 zmiana 40 na 4C. Chyba że moim sterowniku jest inaczej.

40 (hex) = 1000000 (bin)
4C (hex) = 1001100 (bin)

Bity liczymy od prawej do lewej, zaczynając liczyć od '0'. Czyli wszystko się zgadza ;)

Opublikowano

Pany ja mam pytanie.

W panelu w samochodzie (3G) mam przycisk CAR no i oczywiście SETUP no i teraz jak wcisnę CAR i potem SETUP to mi wywala że dalsze ustawienia są zablokowane.

Pytanie czy da się to odblokować i czy tak właściwie jest po co to odpalać?

Opublikowano
Pany ja mam pytanie.

W panelu w samochodzie (3G) mam przycisk CAR no i oczywiście SETUP no i teraz jak wcisnę CAR i potem SETUP to mi wywala że dalsze ustawienia są zablokowane.

Pytanie czy da się to odblokować i czy tak właściwie jest po co to odpalać?

Kabelkiem VCDS odblokujesz wchodząc w :

Ukryte MENU w MMI 3G

5F-Inf.Elektr.--->ADAPTACJA 10---> Channel 6 zmiana z 0 na 1

a resztę masz opisane w pierwszym poście

Opublikowano

Dzięki:decayed: to rozumiem że to jest to tzw. czerwone menu tak?

Opublikowano
Dzięki:decayed: to rozumiem że to jest to tzw. czerwone menu tak?

zielone menu, kolego :wink:

Opublikowano
Dzięki:decayed: to rozumiem że to jest to tzw. czerwone menu tak?

To co piszesz to zwykłe menu " czerwone "

A do odblokowania zielonego potrzebujesz kabelek VCDS i laptopa :decayed:

Opublikowano

Zielone menu mam odblokowane:wink:. Zielone się dusi dwa przyciski na raz, a mi chodziło że najpierw naciskam CAR a potem SETUP (oddzielnie) i tam mi wywala że jest niedostępne dlatego wywnioskowałem że czerwone:decayed:

Opublikowano
Zielone menu mam odblokowane:wink:. Zielone się dusi dwa przyciski na raz, a mi chodziło że najpierw naciskam CAR a potem SETUP (oddzielnie) i tam mi wywala że jest niedostępne dlatego wywnioskowałem że czerwone:decayed:

Jak masz zielone odblokowane to nic więcej nie odblokować się nie da :wink:

No chyba że się mylę ? :decayed:

Opublikowano

Może ja wkleję filmik to będzie dokładnie wiadomo o które menu mi chodzi

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam problem ze ściemnianiem ledów przy kierunkach. Gdy zaznaczem lub odznaczam bajt podany wyżej, to albo świecą na full albo gasną całkiem. Co jeszcze sprawdzić?

Opublikowano
  • Autor

Regulacje masz w ADAPTACJI 10 :

Jasność diód LED przy włączonych światłach mijania (Fabrycznie mamy 9%)

09-Cent.Elektr. ---> Security Access-16 (kod 20113) --->Adaptacja 10--->Channel 3 wartości w zakresie 0-100 poniżej 5% LED zgaśnie

Opublikowano

To mam 9 i ledy ściemniają się przy włączonych mijania. Chodzi o to, że nie ściemniają się przy włączonym kierunku.

Opublikowano

No i jak ten siódmy jest zaznaczony, to gasną całkowicie. A drugi bit mam nieopisany, on coś ma do rzeczy?

Opublikowano

Wpisałem w bajt 3 - 95, jak u Ciebie i gaśnie całkiem.

---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:21 ----------

Trzeci od prawej jest 1.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 16:23 ----------

I jak tam panowie, podpowiecie coś? Może coś z adaptacjami?

Opublikowano
  • Autor

ja nie wiem :wink: poszperaj cos jeszcze w kodowaniu

---------- Post dopisany 01-02-2014 at 08:51 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 19:56 ----------

Sprawdz jeszcze 4 Bit

image.jpg

Opublikowano
ja nie wiem :wink: poszperaj cos jeszcze w kodowaniu

---------- Post dopisany 01-02-2014 at 08:51 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 19:56 ----------

Sprawdz jeszcze 4 Bit

http://s24.postimg.org/9g5ij4jm9/image.jpg

Znalazłem wczoraj i wklejam dla potomnych:

Central Electronics 09

Coding 07

Long Code helper

Byte 02 - Check bit 6 (Side Marker as DRL)

Dzięki za pomoc Grzegorz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.