Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wszyscy mają włącznik świateł ustawiony w pozycji auto.

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Jak zrobić restart MMI sypthony?

Dodam że jak wejdę w 56 radio i adaptacje to nie mam kanału 111,nie ma nic pod nim zapisane.

Opublikowano
  • Autor

Jak zrobić restart MMI sypthony?

Dodam że jak wejdę w 56 radio i adaptacje to nie mam kanału 111,nie ma nic pod nim zapisane.

SYMPHONY : Tu RESTARTU żadnego nie ma .

Opublikowano

Zrób tak, wyłącz radio raz przyciskając pokrętło głośności, a potem wciśnij je i przytrzymaj. Radio się włączy a po jakichś trzech sekundach zrestartuje.

Opublikowano

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Edytowane przez Qoral

Opublikowano

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Wprowadziłeś sobie język polski?

Opublikowano

Zrobiłem, uruchomiło się ponownie i nic. Wprowadziłem sobie język polski i pomiar aku kodowanie vcds zapisał a na radiu po staremu

​moze z vcds reset pomoże tylko nie mam go pod kanałem 111 ale coś pod 22 jest i brzmi jak reset

Wprowadziłeś sobie język polski?

W kanale 56 radio nie pamiętam pod którym bitem jest język do wyboru, jutro podam szczegóły jak tylko się podepne pod komp

Opublikowano

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

Opublikowano

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opublikowano

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D

Opublikowano

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D
Bez sensu trochę co..

A powiedzcie mi jeżeli chce zmienić logo w menu startowym i w danym bicie nie mam dostępnych żadnych bajtów ale mam powyżej cyferki 0000000 czy po dodaniu odpowiedniej wartości można to zakodowac w ten sposób?

Obawiam się, że Twój pomysł na spolszczenie menu w ten sposób, nie wypali. Tak prosto się nie da.

To ciekawie co ustawiłem na polski, zaraz jakąś chwile sprawdzę

Opcja jest ale tego kodowania nie przyjmuje :D
Bez sensu trochę co..

A powiedzcie mi jeżeli chce zmienić logo w menu startowym i w danym bicie nie mam dostępnych żadnych bajtów ale mam powyżej cyferki 0000000 czy po dodaniu odpowiedniej wartości można to zakodowac w ten sposób?

Działa sprawdziłem, po dodaniu 11 na końcu daje wynik logo S

Mam kilka problemów

1.z zakodowaniem wizualizacji parkowania, wchodząc w 10,wyskakuje mi ze kontroler nie odpowiada. A czujniki na tył mam.. Pikaja podczas parkowania tyłem.

2. Chciałbym włączyć sygnał niezapiętych pasów, kontrolke włączyłem, dodałem 4 do adaptacji.. I zostało włączyć w 46 jak pisał któryś z użytkowników podajrze w 46 bit 2 czy 3. I tutaj mam błąd Coding rejected, Error 31. Po wpisaniu Access i kodu dalej to samo. Sygnału niema, kontrolka się świeci.

Alarm jest bo jak zapala światła a niezamkne drzwi to pika.

3. Chciałbym wyłączyć Led przy włączeniu kierukowaskAzu,nie mogę znaleźć tego kodowania.

4. Zastanawia mnie co to jest opcja leaving home

Edytowane przez Qoral

Opublikowano

4. Zastanawia mnie co to jest opcja leaving home

Wieczorem po otworzeniu lub zamknięciu auta świecą się przez jakiś czas halogeny (lub xenon w zależności od ustawienia) oraz światła postojowe z tyłu i podświetlenie tablicy.

Edytowane przez andynl

Opublikowano

Witam, na forum znalazłem jak można wyłączyć Start/Stop przez Vcds.

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!
01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Na niemieckiej stronie znalazłem dokładnie taki sam opis.

Domyślam się że w TDI nie ma możliwości wyłączenia tego systemu ????

Mi to naprawdę nie potrzebne a dużo jeżdżę i już mam dość za każdym razem wyłączać ten system guzikiem.

Może ktoś się orientuję czy jest możliwość pozbycia się tego gadżetu

Opublikowano
  • Autor

Mi to naprawdę nie potrzebne a dużo jeżdżę i już mam dość za każdym razem wyłączać ten system guzikiem.

Może ktoś się orientuję czy jest możliwość pozbycia się tego gadżetu

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200983-vcds-vag-com-kodowania-a4-b8/page-42?p=4232109#entry4232109

Opublikowano

:) udało mi się też znaleźć tego pająka do ominięcia start stop tylko gdzie go właśnie dostać i jak to samemu zamontować żeby działało. Szkoda że nie można tego wyłączyć w sterowniku :(

To co kiedyś mi się udało znaleźć:

http://www.nicomania.de/en/auto/start-stop-automatik-deaktivieren/

Edytowane przez wesoly_

Opublikowano

Witam Panowie,

Czy jest możliwość zakodowania tylnych świateł led, aby podczas hamowania awaryjnego migaly one na zmianę (coś jak w safety car w F1)? Coś zaslyszalem, ale nie wiem, czy da radę coś takiego zrobić ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

Masz rację Grzesiu ;-) Wydawało mi się, ze ktoś na troooopie o tym pisał, ale to może tylko moja wyobraźnia :-P

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

Szkoda że nie można tego wyłączyć w sterowniku :(

Spróbuj wykodować to ze sterownika, bo parę osób pisało na forum że nawet z TDI udało im się wyłączyć SS, chociaż większość poległa. Kodowanie takie samo jak w TSI.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.