Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam tak samo w ukrytym menu wszystko jest zaznaczone a w menu car nic nie przybyło to samo mam z poziomem akumulatora też nigdzie nie mogę znaleźć

Tak, naladowanie aku też nie pokazuje

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Mam tak samo w ukrytym menu wszystko jest zaznaczone a w menu car nic nie przybyło to samo mam z poziomem akumulatora też nigdzie nie mogę znaleźć

Tak, naladowanie aku też nie pokazuje

W jednostkach 3G+ naladowanie akumulatora jest wylaczone fabrycznie takze nie bedzie wyswietlac w CAR MENU.

Opublikowano
Steps:
1. Module 46 Central Convenience > Security Access 16 > 16017 (use this access code, not the one the ross-tech suggests)
2. Adaption 10 > Channel 181 >Read 

The value you get is 65535 (at least that was mine). When you convert that to decimal it comes out to 1111111111111111. Bits 8,9,10,11 code for the reverse lights (1111RLRL11111111) so when you convert them it becomes 1111000011111111. Convert that back to binary and it becomes 61695

3. Enter 61695, hit test then save. Done. 
Chyba wartość 0?

Komoornik.... :banan: na gębie hi hi hi Przyslowiowa czapka z glowy. Wlasnie wrocilem z auta, kodowanie weszlo za pierwszym razem, wartosc '0' Szacun i wielkie dzieki panowie za pomoc.

Panowie w sprawie wylaczania bledow zarowek na FIS mozna dokladna rozpiske które "1" z kodu dec odpowiadaja za poszczegolne swiatla?? Jak rozumiem ze 8,9,10,11 odpowiada kolejno za zarowki w tylnych swiatlach pozycyjnych? A reszta?

Chodzi mi o wsteczne,kierunki czy nawet tyl przeciwmgielne czy przod przeciwmgielne?

Opublikowano

8,9,10,11 to światła cofania.

Reszty nie znam.

Opublikowano
  • Autor

Panowie zakodowalem sobie Podświetlenie przestrzeni nóg i Regulacja z poziomu CAR w zielonym menu a potem restart mmi i nie moge tego znalezc w "car" Cos trzeba jeszcze zrobic?

Kiedy wszedlem w zielone menu ponownie to ustawienia sa tam zapisane.

W concercie zrobilem vcdsem i bylo a teraz MMI 3g+ nie ma :|

Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5

3_G_oswietlenie_Panel_1.png

3goswietleniepanel2.png

Screen_12_090626_0035_0016.png

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

Screen_30_090626_0041_0022.png

Screen_17_090626_0037_0018.png

Screen_18_090626_0038_0019.png

Opublikowano

Panowie zakodowalem sobie [/size]Podświetlenie przestrzeni nóg i Regulacja z poziomu CAR w zielonym menu a potem restart mmi i nie moge tego znalezc w "car" Cos trzeba jeszcze zrobic?[/size]

Kiedy wszedlem w zielone menu ponownie to ustawienia sa tam zapisane.[/size]

W concercie zrobilem vcdsem i bylo a teraz MMI 3g+ nie ma :|[/size]

Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 53_G_oswietlenie_Panel_1.png3goswietleniepanel2.pngScreen_12_090626_0035_0016.pngScreen_13_090626_0036_0017.pngScreen_26_090626_0040_0021.pngScreen_30_090626_0041_0022.pngScreen_17_090626_0037_0018.pngScreen_18_090626_0038_0019.png

Tak właśnie mam zrobione ale w "car" nic nie mam

Opublikowano

uuu a jak się sprawdza jakie się ma cany ?

Opublikowano

DfTLl9Yl.jpg

Dzięki, pomogło

Opublikowano

DfTLl9Yl.jpg

Dzięki, pomogło

Po tym jak ci to się udało zrobić to jest jakaś różnica w oświetleniu czy idzie zrobić dużo jaśniej niż było standardowo.

Opublikowano

ja mialem na srodku, wiec moglem polepszyc swiatelko lub zmniejszyc, tak jak mialem to w concercie :)

Czyli tak, mozna zrobic duzo jasniej :)

Tak btw. to czemu nie mozna zakodowac w 3G+ naladowanie aku? We wczesniejszych wersjach mmi mozna a na najlepszym w B8 nie mozna :D

Edytowane przez Kooga

Opublikowano

DfTLl9Yl.jpg

dzięki Grzesiu :hi:

Opublikowano

OK,

Jestem po "akcji". Prawie wszystko poszło sprawnie, poza jednym -> dezaktywacja systemu START/STOP.

Zgodnie z opisem powinno być:

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Dezatywacja przycisku START/STOP dla 2.0 CR TDI ( nie wiem czy we wszystkich silnikach działa ! )

09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24

Niestety w moim przypadku miałem takie możliwości:

Ponieważ mam silnik 2.0 CR TDI, chciałem wykonać:

09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24

desascog.jpg

- po wybraniu kanału .34 otrzymałem komunikaty o błędzie...

Spróbowałem rozwiązanie pozostałe:

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

567wils9.jpg

- wybrałem z listy rozwijanej opcję 00 Cruise Control System (CCS) not installed

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

f84m9ci2.jpg

- niestety nie ma tu żadnych Bit'ów do modyfikacji

Macie na to jakieś rozwiązanie ??

Pzdr.

Niestety u mnie też nie działa, jedynie co zadziałało to wyłączenie przycisku... ale auto nadal posiada system SS...

Może jest ktoś w stanie pomóc?

Samochód A4 B8 2014.04 2.0TDI 163km

Opublikowano

Panowie nie wiem czy komuś też się udało ale wpisując kodowanie z początku posta dotyczące doświetlaniem zakrętów w moim przypadku zadziałało i w roczniki 2014 doświetla.

Opublikowano

Czy ktoś słyszał coś o możliwości wyłączenia automatycznego gaśnięcia silnika po otwarciu drzwi kierowcy?

Taki "ficzer" jest w poliftach.

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

gdzie szukać kodowanie xenonu? ktoś coś wiecej na ten temat?

A4 b8 2014 2.0 TDI

Opublikowano

Czy ktoś słyszał coś o możliwości wyłączenia automatycznego gaśnięcia silnika po otwarciu drzwi kierowcy?

Taki "ficzer" jest w poliftach.

Gdyby ktoś się nad tym zastanawiał, trzeba przestawić bajt 15 w module komfortu na 00.

Opublikowano
  • Autor

Czy ktoś słyszał coś o możliwości wyłączenia automatycznego gaśnięcia silnika po otwarciu drzwi kierowcy?

Taki "ficzer" jest w poliftach.

Gdyby ktoś się nad tym zastanawiał, trzeba przestawić bajt 15 w module komfortu na 00.

A to jest przy opcji START/STOP ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.