Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ChinQuan napisał:

@wrclaguna czesc. Moglbys mi pomoc?

Probowalem zakodowac zeby lusterko obnizalo mi sie po wl biegu wstecznego ale mam cos problem. W kodzie mam 40 wiec próbuje to zmienic na 44 lub 4C i niby akceptuje kod ale jak wchodze w to ponownie to znow pokazuje 40.. i lusterko sie nie obniza. Wiesz moze o co moze chodzic?

W Byte 4 wpisz 5E. Oczywiście w module drzwi kierowcy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

36 minut temu, Muskel1 napisał:

W Byte 4 wpisz 5E. Oczywiście w module drzwi kierowcy.

Bylem wlasnie wpisac i dalej to samo... kurde  nie wiem o co moze chodzic. W progranie pokazuje ze pomyslnie zmieniono kod a jak wbijam 2x w to samo to dalej mam wpisane w tym miejscu 40.. tak jakby mi nie zapisywalo w komputerze. A da sie jakos przywrocic fabryczne kodowanie ? A pozniej probowac kodowac od nowa ?

 

Czy po kodowaniu trzeba np resetowac radio ? Czy w tym przypadku nie ma to nic wspolnego

 

Edytowane przez ChinQuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nr. modułu drzi kierowcy?

Wklej tu i kodowanie jakie jest tam w tym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał:

Jak masz nr. modułu drzi kierowcy?

Wklej tu i kodowanie jakie jest tam w tym module.

jak sprawdzic numer modulu? programem da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób autoscan i wklej tu ten protokół z autoscanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Najlepiej zrób autoscan i wklej tu ten protokół z autoscanu.

dodaje to i robie skan

1.png

2.png

Log-WAUZZZ8K5AA044074-247620km-153863mi.txt

Edytowane przez ChinQuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musisz kodowac w drzwiach pasażera moduł 52. Ty tu wkleiłeś zdjęcia z drzwi kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Ale to musisz kodowac w drzwiach pasażera moduł 52. Ty tu wkleiłeś zdjęcia z drzwi kierowcy. 

no wiem ale to nic nie daje probowalem kodowac w 52 i teraz u kierowcy i dalej to samo.. a czy to moze byc wina programu? tylko kurde pokazuje ze niby zapisuje i wszystko ok ..

A auto tego jakby nie pamietalo albo nie wiem  juz w sumie co :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu raczej nie bo masz wersje 17.8. Nie wiem czy ten moduł z końcówką E ten co Ty masz ( HW: 8K0 959 792 E) tego nie obsługuje. Trzeba poszukać w sieci czy on obsługuje ta funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Programu raczej nie bo masz wersje 17.8. Nie wiem czy ten moduł z końcówką E ten co Ty masz ( HW: 8K0 959 792 E) tego nie obsługuje. Trzeba poszukać w sieci czy on obsługuje ta funkcję.

kurde ale mam podobny poblem z doswietlaniem zakretow  z halogenow. tez probuje zmienic kodowanie i niby zapisuje ale wchodzac 2x w to samo mam znow stary kod zamiast tego nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest np jakias opcja ktora blokuje kodowanie lub cos w ty stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ChinQuan napisał:

a jest np jakias opcja ktora blokuje kodowanie lub cos w ty stylu?

Nie ma. Możesz innym kablem spróbować czy przyjmie kodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Nie ma. Możesz innym kablem spróbować czy przyjmie kodowanie. 

no z tym moze byc troche problem .. ale moze skocze zapytac znajomego mechanika. Tylko jesli oni nie maja programu tylko takie urzadzenie to tam mozna zmienic kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa inne programy (duzo ich jest) którymi można zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Sa inne programy (duzo ich jest) którymi można zmieniać.

Moglbys podac jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd eleven, Gutmann, Bosch, Delphi..

Podjedz może na spota w Twojej okolicy może któryś z kolegów ma nowszą wersje. Z Twoją coś jest nie tak bo brakuje w niej bazy danych ASAM.  Potrzebne do komunikacji ze strownikiem silnika  z protokołem UDS czyli taki jak B8 maja. Dlatego masz te błędy w sterowniku silnika. Może rzeczywiście ten Twój kabel coś nie tak jest. Możesz zrobić Update na nowszą wersje? Czy masz klona i nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał:

Obd eleven, Gutmann, Bosch, Delphi..

Podjedz może na spota w Twojej okolicy może któryś z kolegów ma nowszą wersje. Z Twoją coś jest nie tak bo brakuje w niej bazy danych ASAM.  Potrzebne do komunikacji ze strownikiem silnika  z protokołem UDS czyli taki jak B8 maja. Dlatego masz te błędy w sterowniku silnika. Może rzeczywiście ten Twój kabel coś nie tak jest. Możesz zrobić Update na nowszą wersje? Czy masz klona i nie da rady?

No to by bylo w sumie logiczne wytlumaczenie ze brakuje czegos dlatego program niby widzi ze zmienia itd a tak naprawde tylko odczytuje. Co masz na mysli bledy w sterowniku silnika ? COs z tych logow wyczytales? Ja jestem w UK wiec tutaj moze byc ciezko z spotami. Mam klona wiec nie dam rady tego updatowac niestety

 

WWW.AMAZON.CO.UK

Buy Carista OBD2 Bluetooth Adapter, Scanner and App for iOS and Android with Dealer Level Technology at Amazon UK. Free delivery on eligible orders.

 co myslisz na cos takiego bedzie to mialo prawo bytu i moze dzialac?

Edytowane przez ChinQuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w kilku sterownikach błedy. Jest ich kilka. W sterowniku silnika( 01) jest właśnie podane, że brakuje bazy danych ASAM. Sa też inne błędy ale podane jako nieznane. Czyli albo przez to, że brakuje bazy danych i nie wie co to za błędy albo wyrzca błedy bo brakuje bazy danych.

Dalej masz w sterowniku klimy 08 błąd który mówi o braku komunikacji z nagrzewnicą.

W sterowniku centralnej elektryki 09 błąd w obwodzie elekt. żarówki do świateł dziennych lewej lampy (pewnie żarówka spalona).

Itd...jest ich dość dużo. Musisz każdy z osobna w wyszukiwarkę wpisać i poczytać co oznacza.

Te błedy sa zapisane w prorokole autoscan odpowiednio dla danego sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz w kilku sterownikach błedy. Jest ich kilka. W sterowniku silnika( 01) jest właśnie podane, że brakuje bazy danych ASAM. Sa też inne błędy ale podane jako nieznane. Czyli albo przez to, że brakuje bazy danych i nie wie co to za błędy albo wyrzca błedy bo brakuje bazy danych.

 

 

No ale o co chodzi z tym asam ? Czego w aucie brakuje czy w moim programie ? Szukalem na google to przenosi mnie tylko do software od kabla hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w programie bazy danych ASAM. Program nie jest w stanie odczytać ze sterowników silnika (01) i poduszek ( 15 ) auta informacji w nich zawartych. Albo zaktualizuj program albo kup nowsza wersje.

Może zainstaluj go na nowo. Może przy instalacji na laptopie coś poszło nie tak. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...