Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zdejmowanie tapicerki z drzwi (boczka drzwiowego)


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Fotostory dotyczące zdjęcia tapicerki z drzwi po stornie kierowcy.

W związku z tym, że urwała mi się sprężynka w klamce i musiałem rozebrać drzwi, a aparat miałem pod ręką więc cyknąłem kilka fotek.

Trzeba odkręcić te 2 śrubki:

60728639f35ff54f.jpg

http://images32.fotosik.pl/253/82b237c81c965071.jpg[/img][/url]

Następnie w rączce którą zamykamy drzwi jest śrubka:

fa292e792d1ca09d.jpg

Którą trzeba odkręcić i śrubokrętem podważyć i wyciągnąć w dół ten plastik który trzyma ta śrubka.

Po zdjęciu tego plastiku ukazują nam się 2 śrubki, które odkręcamy, a następnie cały boczek podnosimy do góry. Wychodzi on z zasówek.

Pozostaje odłączenie wszystkich wtyczek i odpięcie linki od klamki.

Ot i cała filozofia zdjęcia boczka drzwiowego.

Zakładanie boczka wykonujemy odwrotnie jak go zdejmowaliśmy.

Warto jeszcze sprawdzić czy piankowa wykładzina leży dokładnie na swoim miejscu w rowkach i dobrze przylega.

Czyli podłączamy wtyczki elektryczne i zakładamy linkę od klamki. Przed założeniem boczka na drzwi warto sprawdzić podnoszenie szyb czy nie pomyliliśmy wtyczek.

Sprawdzamy czy boczek wszedł na wszystkie zasówki, a następnie wkręcamy wszystkie śrubki.

Czas zdjemowania to około 10 minut powolnej pracy.

Miłej pracy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej pracy, pozdrawiam.

oo i to mi zaoszczedzi z pol godziny stekania przy boczku by go nie uszkodzic :)

:good:

a co z ta sprezynka jaka kolega zastosowal?Bo u mnie chyba tez jest do wymiany bo klameczka dosc luzno lata

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrogal u mnie klameczka też troche luźno latała ale w moim przypadku pomogło zdjęcie tapicerki i poprawienie linki od klamki i teraz jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrogal u mnie klameczka też troche luźno latała ale w moim przypadku pomogło zdjęcie tapicerki i poprawienie linki od klamki i teraz jest idealnie.

oki moze u mnie tez pomoze, niedlugo bede walczyl, przy okazji gluszenia i 16cm w drzwi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w domu jakąś starą sprężynkę która była podobna budową do tej co pękła mi przy klamce i ją założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zachować szczególną ostrożność przy zakładaniu i zdejmowaniu "haczyka" od klamki, łatwo go złamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie tutaj zeby nie zakladac nowego,

Probowalem dzisiaj sciagnac prawe, tylne drzwi, bo centralny tam nie dziaa - A4 B5 1998

Odkrecam te 2 śrubki po bokach, potem ściągam korbkę od szyby i niby tyle

Przegladalem na około, nie ma nigdzie więcej śrubek, więc ciągne ten plastik w góre, ale nijak nie idzie, ledwo sie rusza

Są tam jeszcze jakies technologie do okręcenia, odblokowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnych nie ściągałem, ale może są tam zatrzaski i trzeba szarpnąć do siebie tapicerkę.

Weź latarkę i poświeć od spodu i zaglądając zobacz czy nic nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. z tego co widzialem w ksiazce Audi A4 sam naprawiam, to trzeba jakos podwadzic w gore

Tyle ze ja to podwadzalem i w ogole praktycznie sie nie rusza, tylko leciutko

Nie chce jakos mocno szarpać zeby nic nie złamać/uszkodzic, jeszcze te czerwone światełko tam troche zawadza

Rozbieral ktos moze tylnie drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zdjąć ten plastik który łapiesz jak zamykasz drzwi bo coś mi się wydaje, że tam też jest śrubka do odkręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jest widoczna ta śrubka, odkręciłem ją, ale nie za bardzo wiem co ona trzymała, bo ten plastik tez nie chciał zejść :/

musisz odkręcić następujące śrubki tzn. dwie po bokach drzwi, trzecie która jest widoczna na tym plastiku za który się łapie zamykając drzwi, czwarta jest pod tym plastikiem (plastik z którego odkręca się trzecią śrubkę musisz wyciągnąć), no i oczywiści odkręcasz korbkę do szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok byłem przedtem jeszcze raz próbować, odkręcam tą srube na plastiku, i probuje sciagnac ten plastik, ale nie idzie

Nie chce tam nic urwać, po prostu ledwo co drgnie

Moze ktoś wie w którą strone, jak to sciagnac ?

Tzn. np. tak jak to jest wyjasnione w wypadku korbki, tzn w ktore strone pchac, gdzie podwadzic itd.

dla pewności, próbowalem sciagnac ten sam plastik z drugich drzwi, to samo, ledwo co sie rusza :/

gorna częśc jakby przyklejona była czy cos; ani drgnie, dol tego plastiku sie rusza tylko lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę ciężko schodzi ten plastik ale da rade zdjąć, musisz go wyciągać w dół dociskając krawędzie do środka (z wyczuciem) bo na obu bocznych krawędziach tego klastiku są takie wypusty, które go blokują przed lekkim wyciągnięciem...hmmm nie wiem czy zrozumiale to wyjaśniłem ale mam nadzieje, że pomoże...

w razie jakby się nie udało to zrobię fotki ale to daj znać jak poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, tym razem to mocno nacisnalem i srube dalo sie odkrecic

zdjecia

21022009061pu1.jpg

21022009063yg5.jpg

23022009064cw0.jpg

23022009065mn2.jpg

23022009066qh5.jpg

23022009067oj6.jpg

moze to jest troche poza tematem,

zamek centralny w jednych drzwiach mi nie chodzi,

słychac jakby powietrze gdzies uchodzilo kolo mechanizmu zamka, problem w tym ze nie bardzo wiem jak sie tam dostac do tych mechanizmow zeby to sprawdzic

mam nadzieje ze nie trzeba sciagac calego metalu wokol drzwi ? czy moze tylko zamek z tymi srubami torx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. jak sciaga sie korbke?

Zdejmujesz plastikową osłonę z korbki a pod nią jest śrubka, którą odkręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo dzieki dzis sam do tego doszedlem :naughty:. [br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 20:56_________________________________________________thinkbot sciagalem dzis tapicerke z tylnych drzwi i tez ciezko wychodzilo wszystko pewnie bylem pierwszym ktory sciagnol ta tapicerke w tym aucie. ale uwierz dasz rade to sciagnac jak koledzy pisali wczesniej , jezeli chodzi o wyjecie tego plastiku to wysowaj najpierw ta strone gdzie byl ten wkret i nie obawiaj sie ze peknie bo jest dosc elastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...