Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No niestety ja tez mam ten problem.. ok 3 tyg temu wymienione wahacze ... przed wymiana i po wymianie stuki, geometria robiona po wymiane bo ciut kierownica mi sie skręciła...

Stuki u mnie wyglądają tak .... jadę po mału do przodu, hamulec i stuk, wrzycam wsteczny przejade kawałek hamuje i jebut głośniej niż do przodu aż czuj po podłodze i tak w kółko..

Też nie mam już wizji o co chodzi....

Mam dwie małyszówki w domu i tylko w jednej to wystepuje, cały rok sie meczylem co to moze być. Zawias zrobiony. Podejrzewam sanki silnika, bo to czucie pod podłogą jest dość mocne

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kiedyś z tatą zmagaliśmy się z bardzo podobnymi objawami w a6 c4 (tak, wiem, inne zawieszenie), rozwiązaniem okazała się być wymiana tylnych poduszek wózka. Jedna była rozerwana.

Opublikowano

No ok, a ma ktoś wgląd do etki lub czego aby zobaczyć jak to mocowanie sanek/wóznka wygląda, i jak wygląda ponowne ustawienie tego wraz z wymiana tych tulei ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie ma ktoś dostęp żeby sprawdzić z jakim momentem powinny być przykręcone sanki ??

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Teoria tego stuku jest obszerna po ponad pół roku walki i wyp....nia kasy z portfela Pozegnalem się z tym dziś u siebie - sworzeń wahacza Dolnego prostego - luzu na wiszacym kole brak,szarpaki nie wykrywają.zaden sposób sprawdzania nie pomagał nawet jak w tym wahaczu tuleje wymieniłem i ruszyłem sworzniem wogle nie wydawało mi się aby był wybity, luźno chodził ale nie przypuszczałem aby był wybity a tu cały czas puk puk... Zamontowałem wahacze RTS.w końcu ten piepszony problem znikł....Tylko szkoda że tyle kasy poszło w....

Edytowane przez SotoM

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ktoś mógłby podrzucić zdjęcie gdzie trzeba spawać sanki? Mam ten sam problem, w czasie ruszania czuć na podłodze metaliczny zgrzyt

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

audi-a4-b_annrpxh.jpg

w zaznaczonych miejscach masz blache na zakladke i tam moze strzelac, musisz obejzec dobrze czy gdzies widac jakby farba odeszla, ale najczesciej jest to miejsce przodu sanek na zdjeciu z buzka gdzie wystepuje stukanie

Edytowane przez discopolo2

Opublikowano

Teoria tego stuku jest obszerna po ponad pół roku walki i wyp....nia kasy z portfela Pozegnalem się z tym dziś u siebie - sworzeń wahacza Dolnego prostego - luzu na wiszacym kole brak,szarpaki nie wykrywają.zaden sposób sprawdzania nie pomagał nawet jak w tym wahaczu tuleje wymieniłem i ruszyłem sworzniem wogle nie wydawało mi się aby był wybity, luźno chodził ale nie przypuszczałem aby był wybity a tu cały czas puk puk... Zamontowałem wahacze RTS.w końcu ten piepszony problem znikł....Tylko szkoda że tyle kasy poszło w....

Samego sworznia nie da się wymienić trzeba cały wahacz ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

troszkę czasu minęło po niby pozbyciu się stukania....lecz niestety po kilku dniach problem wrócił.

cóż mi zostało do ewent.wymiany - myślę sobie sanki pospawane a problem nad wraca wiec polecą tuleje na sankach - koszt tuleji 80zł x4 troszkę wyjdzie... a że już popłynąłem trochę kasy na wymiany (mogę powiedzieć że dobrych części na nowe-amory,tulejki do wahaczy potem komplet wahaczy,drążki itd) zatem przysiadłem do grzebania ogłoszeń i ETKA i trafiłem na nowe ori sanki z ASO Audi za 100zł z KW (chyba i długo zalegały na magazynie i chcieli pozbyć się problemu)- nie zastanawiając się - biorę - wczoraj 2h roboty sanki zmienione - narazie testuje jak narazie cisza spokój.

jeśli ktoś potrzebuje sanki do okoła juz pocheftowane to odsprzedam - sanki 1BA/1BE pod xenon. - w/g ETKA do 1BV sa z innym numerem czym się różnią nie wiem, ja do tych które kupiłem musiałem zamontować nitonakrętki aby przykręcić do sanek wspornik od żyro do xenonu.

Opublikowano

ja tymczasowo problem zarzuciłem - po zmianie z letnich kół 235/45/17 na zimowe 205/50/16 cisza........ :huh:

Opublikowano

od kol ciezko by byla roznica ale tuleje sanek owszem

Opublikowano

Ja u siebie też ten problem miałem. Na szarpakach ładnie słychać oraz czuć pod palcem jak się przyłoży przy sankach i jak się zagięcie w sankach rozpycha łyżką też strzela. W każdym razie z przodu mi stukało, pospawane. I mam błogą ciszę ;)

Opublikowano

brawo ty :)

Opublikowano

Brawo ja :) W każdym razie temat bardzo pomocny!! Z uwagi na to, że diagnosta w pierwszej chwili coś zaczął przebąkiwać, że wina poduszek i silnik wali o coś i nie chciał wierzyć, że wina sanek mimo, że sam palce wkładał w miejsce uskoku..... Więc na prawdę ciężko o wykwalifikowanych mechaników :D Co chcą pomóc a nie pol auta wymieniać ;/

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 7.01.2017 o 10:38, Bilder napisał:

Brawo ja :) W każdym razie temat bardzo pomocny!! Z uwagi na to, że diagnosta w pierwszej chwili coś zaczął przebąkiwać, że wina poduszek i silnik wali o coś i nie chciał wierzyć, że wina sanek mimo, że sam palce wkładał w miejsce uskoku..... Więc na prawdę ciężko o wykwalifikowanych mechaników :D Co chcą pomóc a nie pol auta wymieniać ;/

miałeś porostu farta z ta usterką ze to sanki - u mnie np to nie sanki - są założone nowe i dalej puka a co najlepsze potrafi zniknąć i się pojawić... na szarpakach już byłem w 4 SKP z czego na jednej sam sobie sprawdzałem...

uważam ze problem ten może tkwić (np w moim nawet tkwi) w rożnych elementach auta a nie typowo tylko w sankach jak ty to twierdzisz i nawet wykwalifikowanemu mechanikowi ciężko będzie to znaleźć...

-nowe wahacze,drążki kier.+skasowany luz na przekładni oraz nowe  amortyzatory i ława zawieszenia- a problem jak był tak jest i znika.

Opublikowano

Wiesz kwestia miejscowosci i mechanikow z jakimi samochodami maja do czynienia. W kazdym razie jak po spawaniu lawy przyjechalem znow na sciezke to zdziwieni doslownie niedowierzali ze to wina lawy. Mi jeszcze jeden przebakiwal o poduszkach amorow. A tak to faktycznie brak pomyslow ja u siebie to 4 poduszki na lawie wymienilem kpl zawieszenie i pospawana lawa i problem ustal. W kazdym razie zycze Ci powodzenia w znalezieniu usterki. [emoji5]

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

No dobra panowie chyba się pozbyłem - dolny zawias drzwi.... 

Drzwi opadniete, nie zachowana linia... W momencie występowania stuku czułem go trzymając dłoń na glosniku... Na słuch, ewidentnie zawieszenie... Więc chyba mogę powiedzieć że temat pokonalem... Tylko szkoda że wymieniając całe zawieszenie i pakując tyle szmalu 

Kosztzawiasu w aso 240zł

Niestety nie pomyślałem aby szukać używanego zawiasu drzwi od angola 

Edytowane przez SotoM

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

trochę czasu minęło po wymianie - brak stuków. pozbyłem się w końcu ch...jstwa.

Opublikowano

Kto by pomyślał że to drzwi

Widać było coś na tym starym zawiasie ? że  może tak pukać ??

Opublikowano
Dnia 16.03.2017 o 20:21, Robero321 napisał:

Widać było coś na tym starym zawiasie ? że  może tak pukać ??

tak było widac , otwór na sworzen był owalny...

jesli ktos bedzie wymieniał zawias to warto troszke wiecej czasu poswiecic i zrobic to - demontujac nadkole i nastepnie plastikowa osłone za błotnikiem wtedy jest eleganckie dojscie do sruby 

 

,

Edytowane przez SotoM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.