Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wakacje w chorwacji - jak tankowanie LPG ?


mk14_80

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

w sierpniu wybieram się z rodziną na wakacje do Chorwacji. jedna rzecz która mnie mocno nurtuje to dostępność LPG podczas podróży ? . Jedziemy przez Czechy/ Austrię / Słowenię . prośba o pomoc do osób "przerabiających już tę trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie w Mikulov - K vápence 609 (CZ), Ptuj - Ormoška cesta 26b (SLO), a w CRO większość stacji przy autostradzie. Droga przez Ptuj, to objazd słoweńskiej autostrady.

BTW, nie jeżdżę słoweńską autostradą, bo nie chce mi się stać w korku, ani płacić za parę kilometrów rónowartość zbiornika LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał problemu ze znalezieniem stacji LPG. Polecam jechać jak kolega powyżej napisał omijając słoweńską autostradę (chyba że jedziesz na Istrię albo KRK to wtedy się nie opłaca) przez Mureck - Ptuj. Zobacz sobie na mapie. Może i zejdzie się ze 20minut dłużej ale zaoszczędzisz na półrocznej winietce słoweńskiej.

Pzdr.

Ja lecę we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaoszczędzisz na półrocznej winietce słoweńskiej.

byłem w tym roku i omijałem słoweńską autostradę przy tym zaliczając całkiem fajną trasę z widoczkiem (gps wyznaczył jakąś krótszą drogę :doh:). Z tego co wiem w tym roku można już kupić winietkę krótszą niż pół roku, jak będziesz jechał to nie tankuj w austrii, bo gaz w przeliczeniu na nasze to ok. 4.6zł/l :shock3:, przerabiałem to bo przez czechy przejeżdżałem po 24 i co stacja to było zamknięte lub nie było gazu, więc zmuszony zatankowałem ten drogi gaz, w cro jest bardzo dużo stacji ale sporo jest takich schowanych, przy autostradzie co druga stacja ma lpg (u nich to się zwie auto plin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w tym roku można już kupić winietkę krótszą niż pół roku

o to super informacja. Fajnie że to zmienili. Ja ostatnio byłem 3 lata temu więc może trochę nie na bieżąco jestem. Jeszcze raz dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dwa lata temu w Chorwacji i z tego co pamiętam to w całej Słowenii nie było LPG i w nocy wszystkie stacje pozamykane

Stacja, którą podałem jest czynna 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za cenne wskazówki :) , mam jeszcze jedno pytanie - na stacjach tankuje się LPG samemu czy przychodzi zatankować pracownik stacji ?

mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...